Баяндама Информатика п?нін о?ытуды? ма?ыздылы?ы
№ 20 Класс 5а,ә 25.01.2016г
Тақырыбы Мәтін теру түзету ережелері
Мақсаты Мәтін теру ережелерін үйренеді, мәтін бөліктерін көшіреді, орнын ауыстыру, орнына қою, мәтін бөліктерімен жұмыс істеиді
Күтілетін нәтиже Ережеге сәйкес мәтін теру, пернетақтаны пайдаланып мәтінді жылжыту, алмасу буферін пайдаланып мәтін енгізу.
7 модульдің қолданылуы «АКТ» , «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау»
«сыни тұрғыдан ойлайға үйрету» «Оқытуды басқару және көшбасшылық»
Қолданылатын әдіс-тәсілдер «Фишбон» әдісі, Сәйкестендіру, Миға шабуыл, Екі түрлі күнделік стратегиясы
Қолданылатын ресурстар Оқулық, таратпалар, стикерлер, ДК
Ұйымдастыру кезеңі Сурет арқылы бөлу
Оқушылардың мұндағы мақсаты суреттер арқылы өз жұптарын тауып топ болып құрылады
Сабақ кезеңдері Тапсырма Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті
Білім
Қыщығушы
лығын ояту Миға шабуыл
Арқылы
Сұрақ-жауар Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы әр топты диалогқа түсіру.
Өткен тақырып бойынша үй тапсырмасын қайталауға бақылау сұрақтары қойылады Оқушылардың мұндағы мақсаты өткенді қайталау, еске түсіру. Бақылау сұрақтарына топпен дайындалып, сұраққа жауап береді. Жарыс арқылы сабаққа деген ынталары артады
Түсіну Өткен тақырыпты қайталау арқылы «Фишбон» әдісін қолдану және жаңа тақырыпты меңгерту Сабақта қолданылатын әдіс оқушыларды сыни ойлануына ықпал етеді. Мұнда әр бала, өз ойын айтып, шығармашылығын қалыптастырады. Ол дегеніміз –ізденуші, өз ойын дәлелдеуші.сын тұрғысынан ойлау қабілеттері сабақ үстіндегі проблемалық сұрақтарды шешу кезінде, бір сұраққа бірнеше нұсқада жауап берумен және ситуациялық жағдайлардан жол тауып шығу әрекеттерінен байқалады. Оқушылар берілген сұрақтарға жауап беріп, өз ой-пікірлерімен санаса біледі, өткен сабаққа қайталау. Топпен әрекеттеседі.
Қолдану Тәжірибелік тапсырма Жеке жұмыс ДК
Оқулықтағы тәжірибелік тапсырманы ДК орындайды
Талдау Сәйкестендіру Топтар орындарына келіп тақырып бойынша және өткен сабақты толық меңгеру мақсатында сәйкестендіру әдісін пайдалану арқылы тапсырмалар беріледі. Ол әдіс арқылы оқушы жаңа тапсырманы түсінеді, ойланады, сәйкестендіреді Берілген жаңа тақырыпты топтан талқылаиды, өз ойларын ортаға салады, тексереді, нәтижесін дәптерге түсіреді. Берілген сұрақтар арқылы топтар бір-біріне сұрақ қою арқылы диалогқа түседі.
Жинақтау Кім жүйрік ойыны Тақырып бойынша білімдерін жинақтау үшін бақылау сұрақтары қойылады Әр топ өзара тақырыпқа қатысты сұрақтарға түсінгендері бойынша жауап береді.
Бағалау Өзін-өзі бағалау
Формативті бағалау Оқушылардың топтағы белсенділігі және білімдері бойынша бағаланады Өзін-өз бағалайды
Рефлексия Стикерлерді толтыру Не білгенін, нені түсінбегеніні жазу ұсынылады Ұсыныстарын жазады
№ 21 Класс 5а,ә 2.02.2016г
Тақырыбы Мәтін бөліктерін ерекшелеу
Мақсаты Мәтін теру ережелерін үйренеді, мәтін бөліктерін көшіреді, орнын ауыстыру, орнына қою, мәтін бөліктерімен жұмыс істеиді
Күтілетін нәтиже Ережеге сәйкес мәтін теру, пернетақтаны пайдаланып мәтінді жылжыту, алмасу буферін пайдаланып мәтін енгізу.
7 модульдің қолданылуы «АКТ» , «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау»
«сыни тұрғыдан ойлайға үйрету» «Оқытуды басқару және көшбасшылық»
Қолданылатын әдіс-тәсілдер «Фишбон» әдісі, Сәйкестендіру, Миға шабуыл, Екі түрлі күнделік стратегиясы
Қолданылатын ресурстар Оқулық, таратпалар, стикерлер, ДК
Ұйымдастыру кезеңі Сурет арқылы бөлу
Оқушылардың мұндағы мақсаты суреттер арқылы өз жұптарын тауып топ болып құрылады
Сабақ кезеңдері Тапсырма Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті
Білім
Қыщығушы
лығын ояту Миға шабуыл
Арқылы
Сұрақ-жауар Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы әр топты диалогқа түсіру.
Өткен тақырып бойынша үй тапсырмасын қайталауға бақылау сұрақтары қойылады Оқушылардың мұндағы мақсаты өткенді қайталау, еске түсіру. Бақылау сұрақтарына топпен дайындалып, сұраққа жауап береді. Жарыс арқылы сабаққа деген ынталары артады
Түсіну Өткен тақырыпты қайталау арқылы «Фишбон» әдісін қолдану және жаңа тақырыпты меңгерту Сабақта қолданылатын әдіс оқушыларды сыни ойлануына ықпал етеді. Мұнда әр бала, өз ойын айтып, шығармашылығын қалыптастырады. Ол дегеніміз –ізденуші, өз ойын дәлелдеуші.сын тұрғысынан ойлау қабілеттері сабақ үстіндегі проблемалық сұрақтарды шешу кезінде, бір сұраққа бірнеше нұсқада жауап берумен және ситуациялық жағдайлардан жол тауып шығу әрекеттерінен байқалады. Оқушылар берілген сұрақтарға жауап беріп, өз ой-пікірлерімен санаса біледі, өткен сабаққа қайталау. Топпен әрекеттеседі.
Қолдану Тәжірибелік тапсырма Жеке жұмыс ДК
Оқулықтағы тәжірибелік тапсырманы ДК орындайды
Талдау Сәйкестендіру Топтар орындарына келіп тақырып бойынша және өткен сабақты толық меңгеру мақсатында сәйкестендіру әдісін пайдалану арқылы тапсырмалар беріледі. Ол әдіс арқылы оқушы жаңа тапсырманы түсінеді, ойланады, сәйкестендіреді Берілген жаңа тақырыпты топтан талқылаиды, өз ойларын ортаға салады, тексереді, нәтижесін дәптерге түсіреді. Берілген сұрақтар арқылы топтар бір-біріне сұрақ қою арқылы диалогқа түседі.
Жинақтау Кім жүйрік ойыны Тақырып бойынша білімдерін жинақтау үшін бақылау сұрақтары қойылады Әр топ өзара тақырыпқа қатысты сұрақтарға түсінгендері бойынша жауап береді.
Бағалау Өзін-өзі бағалау
Формативті бағалау Оқушылардың топтағы белсенділігі және білімдері бойынша бағаланады Өзін-өз бағалайды
Рефлексия Стикерлерді толтыру Не білгенін, нені түсінбегеніні жазу ұсынылады Ұсыныстарын жазады