Ашы? саба? ?аза? хал?ыны? шешендік с?з ?нері
019050 Оңтүстік Қазақстан облысы
Шардара ауданы
«Қоссейіт» жалпы орта мектебі
Тарих пәнінің мұғалімі
Базарова Алия Саматовна
Қысқа мерзімді жоспар
Тарих пәнінің мұғалімі: Базарова Алия
Пәні: Қазақстан тарих
Сабақтың тақырыбы: Қазақ халқының шешендік сөз өнері
Сабақтың мақсаты: Тарихи зерттеулерді пайдалана отырып,ойын еркін жеткізуге үйренеді.
Модульдердің кіріктірілуі: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, СТО,АКТ-ны пайдалану, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау,Оқушылардың жас ерекшелігіне қарай оқыту, Оқытуды басқару және көшбасшылық.
Сабақтың барысы
Сабақ кезеңдері Уақыты Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Ресурстар
Ұйымдастыру кезеңі. 3 мин Қолайлы психологиялық көңіл-күй қалыптастыру. Шаттық шеңберін ұйымдастыру. Шаттық шеңберін құрып, бір-бірне жақсы теңеу сөздер айтады. Билерге байланысты үш топқа бөлінеді. Суреттер
Үй тапсырмасын сұрау. 8 мин Оқушылар компьютерде топтастыру әдісінде жазылған сөздерді бір-бірімен байланыстырып әңгіме құрайды. Оқушылар топта жұмыс жасайды. Компьютер, А4 қағазы
Жаңа тақырыпты ашу 7 мин Қызығушылықты ояту сатысы «Ой қозғау». Сабақтың тақырыбын айтады , мақсатын түсіндіреді.Білемін, білгім келеді, Білдім стратегиясын пайдаланады «Шешендік сөз өнерінде билер мен шешендердің алатын орны» туралы әр қайсысы не білетінін және не білгісі келетінін жазады, қасында отырған оқушымен жазғандарын бөліседі. Компьютер, жұмыс дәптері
Мағынаны танып білу кезеңі: 13мин Мағынаны танып білу кезеңі:
Компьютерді пайдалана отырып Диалогтың куммулятивтік әдісі бойынша оқушылармен жаңа тақырыпты талқылайды
Оқушылар әңгімеге қатысады Компьютер, жұмыс дәптері. Презентация
Сергіту сәті 2мин Компьютер арқылы әуенмен би билеп тұрған көрініс көрсетіледі Оқушылар компьютерден көргендерін қайталайды Компьютер
Тақырып туралы ой-толғаныс 10мин Флипчарт қолданып «Қазақ қоғамында би-шешендердің алатын орны» тақырыбын береді. Оқушылар флипчартпен жұмыс жасайды. Спикерлер жұмысты қорғайды, критериальды бағалайды. Флипчарт, маркерлер
Қорытынды 2мин Рефлексия. Мұғалім оқушыларға стикерлер таратып, екі не үйренгенін, бір не үйренгісі келетінін жаздырады. Үйге тапсырма. «Қазақ халқының шешендік сөз өнері» тақырыбында эссе жазып келу.
Мұғалім жиынтық бағаны қояды Стикерлерге бүгінгі сабақтан екі не үйренгенін, бір не үйренгісі келетінін жазады, күнделіктеріне үй тапсырмасын жазып алады.
Топ басшылары бағалау парақтарын өткізеді Флипчарт, стикерлер, бағалау парақшалары