Урок з французької мови 5 клас Mes amis et ma famille


Бердянська загальноосвітня
школа І-ІІІ ст. №1
Запорізької області





Конспект уроку
з французької мови
5 клас друга іноземна мова,
І й рік навчання.


Тема уроку : «Mes amis et ma famille»





Підготувала: вчитель французької мови
Горбунова Лариса Леонідівна
(Вища категорія
Методист)






2015

Мета уроку:
Компетентності

Розвити навички спонтанного спілкування з іноземним другом.
комунікативна


Активізувати навички діалогічного мовлення (двомовний діалог)
полікультурна


Розвивати навички аудіювання на прикладі тексту.

саморозвитку: самоосвіти

Сприяти родинному вихованню та культурі спілкування.
соціальна, сімейно-побуто-ва

сприяти навичкам збереження здоров'я (під час фізкульт хвилинки)
здоров’язберігаюча



Тип уроку: комбінований.

Обладнання уроку: картки, ноутбуки, мультимідійний засіб, проекти учнів.

Очікувані результати: після цього уроку учні зможуть:

розуміти незнайому іноземну мову з вивчених тем.
спілкуватись з іноземним другом по Інтернету.
розрізняти схожі слова з різних іноземних мов.
виділяти головне з почутого.
вільно спілкуватись на двох іноземних мовах





















Хід уроку
І. Орієнтація, мотивація діяльності
1. Привітання, фонетична зарядка
M. – Bonjour, mes enfants! Je suis rвvie de vous voir!
Cl. – Nous sommes aussi rвvis de vous voir !
M. – Merci. Comment зa va?
Cl. – зa va!
M. – зa va?
Cl. – Oui, зa va bien !
M. – Super! Asseyez – vous. Commenзons notre
leзon !
Dites – moi, avez – vous des amis ?



ІІ. Цілепокладання
(Пояснення теми та цілей уроку, необхідність вивчення іноземних мов для спілкування з іноземними друзями.)




ІІІ. Цілереалізація
Словникова робота «Мовна зарядка»
(Відпрацьовування ЛО та МФ за темою):
ЛО: aimer, adorer, prйfйrer, dйtester, moi aussi, surtout,
mieux.
МФ: Moi, j'aime aussi la musique, mais je prйfиre les
danses...

2. (Опрацьовування повідомлень з електронної
пошти.)
1) M. – Hier, j'ai reзu des lettres йlectroniques. Aidez – moi
les lire et comprendre !





Діалог: M.E1 ; M.E2

·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·M. – Lisons encore un message. Quelle langue est – ce ?
Y-a-t-il des fautes ? Ecrivez la reponse а ce
message. (Написання відповідей на ноутбуках
французькою або англійською мовами).









5) Vous кtes
·fatiguйs? Non ? Un peu ? Jouons un peu !
(пісня – загадка), фізкультхвилинка.

6) Аудіювання
M. – Mes enfants! Je veux vous dire que, je viens de visiter
Paris. C'йtait un voyage inoubliable ! Je parlais
franзais pendant ce voyage, mais а l'aйroport de
Borispil а Kiev j'ai rencontrй un messieur qui ne
parlait ni russe ni franзais, il йtait anglais...
(розповідь історії про зникнення багажу і
відсутність електронних білетів, і спілкування
французькою мовою з англійцем).












7) Діалогічне мовлення
M. – Imaginez vous-mкme une rencontre avec un ami
йtranger. Posez des questions en franзais, mais tachez
de repondre en anglais. Ou au contraire.

8) Лексична двомовна гра на здогадку
(Схожі за написанням чи проговоренням слова).
Картки: famille – family
вasketball – basketboll
sport – sport
grand-mиre – grandma

9) Монологічне мовлення.
(Обговорення І етапу проектів «Дерево родоводу»)

10) Гра «лексичний бумеранг»
Qui est-ce ? Le fils de mon grand-pиre c'est ... La soeur
de ma tante c'est... ( лексика з теми «Ma famille»).

IV Рефлексійно – оцінюючий етап.
Інформування про домашнє завдання (диференційоване)
Підведення підсумків уроку (Чи досягли мети? Чому навчились? На що звернули увагу)
Рефлексія (усно)
Цінування й оцінювання.
M. – La leзon est finie. On va sonner. Vous avez travaill
· bien, je suis contente de vous ! Merci pour la leзon. Au revoir et bonne chance!
Cl. – Au revoir, merci, Madame !













Cl – Oui, nous avons beaucoup d'amis...(la poйsie «Mes amis»)

MME


M.Cl ;
M. E1 ; E2 ;E3






MME

Відповіді учнів










MME
E1 ; E2 ;E3

MME










MME

(музичний фон для релак-сації під час написання пові-домлень)




MME 13 SHAPE \* MERGEFORMAT 1415
(Переказ учнями англійською чи французькою мовами).

Двомовні діалоги
E1 E2 ;
E3 E4 ;









MME
E1 ; E2 ;E3

M. E1 ;
E2 E3 ;


MME
MME


Відкритий урок в 5 – А класі

Тема : « Mes amis et ma famille»