Саба?ты? та?ырыбы : Емханада .


5 сынып
Сабақтың тақырыбы: Емханада
Сабақтың мақсаты: 1. Білімділік: өткен материалдармен байланыстыра отырып жаңа сабақты, ондағы жаңа сөздерді игерту, сөздермен сөйлем құрастырып, оларды тілдік қатынаста пайдалануға үйрету. Лексикалық тақырып көлемінде сөйлей білу.2. Дамытушылық: тіл байлығын, сөздік қорын молайтып, ойлау, сөйлеу, есте сақтау қабілеттерін дамыту.3. Тәрбиелік: тілге деген қызығушылығын арттыру, салауатты өмір салтын қалыптастыруға баулу.Сабақтың түрі: аралас сабақСабақта қолданылатын әдіс - тәсілдері: түсіндіру, сұрақ - жауап, топтық жұмыс
Күтілетін нәтиже;
Топпен жұмыс істеуге дағдыланды.
Тақырып бойынша мағлұмат бере отырып, практикалық жұмысқа баулу
Еңбекқорлық түсініктері қалыптасты.
АКТ- ны тиімді қолдана алады.
сыни ойлаулары қалыптасты
Қолданылатын модульдер; Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту үшін бағалаужәне оқуды бағалау, Оқыту мен оқуда ақпараттық-коммуникациялық технологияларды пайдалану.
Кедергі болатын қандай негізгі қиындықтар бар?
Әдіс-тәсілдер: Миға шабуыл, ,«БББ» , жұптық,топтық жұмыс, рефлексия, сергіту сәті, «Жұбыңды тексер, бағала» .
Сабақ уақыты Кезең, оның мазмұны Мұғалімнің
іс-әрекеті Оқушының
іс-әрекеті Оқыту үшін бағалау, оқу үшін бағалау Ресурстар5 мин КіріспеҰйымдастыру сәті
Психологиялық дайындау «Ақтілек»
Топқа бөліну
Гүлдер арқылы оқушыларды топқа бөлу. Топқа ат қою және топ басшыларын сайлау.
Алтын ережені еске түсіру- Көңіл - күйлеріңіз қалай ?- Сабаққа дайынсыңдар ма ?- Ендеше бастайық.
Біз бүгін екі топқа бөлініп, жарысамыз.
Оқушылардың топтарға орналасуын қадағалап отырады.
Алтын ережені еске алуКеремет (қолдарын көтеру)
Тамаша (шапалақ)
О – о – о (бас бармақтарын көрсету)
Топқа ат қойып , топ басшыларын сайлайды.
Алтын ережені еске түсіру, қорытынды жасау. Бірлесе жұмыс атқару. Жарайсыңдар!
Тамаша! Әр түрлі гүлдер
«Алтын ереже»
10 мин Тұсаукесер
Миға шабуыл.
«Теңге алу» ойыны (Үй тапсырмасы)
Жұмбақ жасыру
1 Медбике мен дәрігерТаң сәріден жұмыс істейді.Бар көмегін аямайАуруларды емдейді.Кім айтадыБұл қай жер?(Емхана)"Кубизм" әдісі арқылы "Емхана" туралы оқушылардың не білетіндігін анықтау. Оқушылар өздерінің ойларын айтады.сұрақтарға жауап береді Смайликпен бағалау Интербелсенді тақта20 мин Негізгі бөлім
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыруПрактикалық жұмыс
Сергіту сәті
Жаттығуды орындарында отырып орындау«Жұбыңды тексер, бағала» әдісіМақсаты: Бағалау өлшемдерін негізге ала отырып, бірін-бірі бағалау іс әрекетін жүзеге асыру..
Бекіту тапсырмасыМағынаны тану
1 және 2 топтарға «Мәтіндік редактор» тарауын оқып, постерде қорғау тапсырылады.
Оқулықпен жұмыс

1 - тапсырма. Мәтінді 3 топқа оқыту.Мәтінмен жұмыс (сұрақтар қою)2 - тапсырма. Диалогті рөлге бөліп оқыту. Мәтінмен жұмыс (сұрақтар қоюДиалогті көрініс ретінде қою.«Араласып кеткен оқиғалар» (2 - тапсырма бойынша).Мәтін бөліктерін араластырып беру арқылы мәтінді меңгергенін анықтау
Көз жаттығуын орындайық. (презентация көрсетіледі)
Таныстырылымда тест сұрақтарын жазып, интербелсенді тақтадан көрсете отырып , дұрыс жауаптарын табу. Сабақтың тақырыбын дәптерлеріне жазып алады
Екі топ бір-біріне циклді түрде постерлерін түсіндіреді.
- әр топ жеке-жеке жағдаяттық сұрақтарға жауап береді .жұмыс орындайды, сурет кірістіріп ,әңгіме құрайды.
Орындарында отырып көз жаттығуын орындайды
Жұптасып бір -бірінің жауаптарын өзара бағалау Формативті бағалау
«2жұлдыз, 1 тілек»
Бірін-бірі бағалау
Смайлик арқылы
«Епті екенсіңдер!»
Тақтадан дұрыс жауап көрсетілгенде, бағалау өлшемдерін негізге ала отырып, жұптар бірін- бірі бағалау әрекетін жүзеге асырады.
«5»-қатесіз орындалған жұмысқа
«4»-1 қатеге
«3»-2,3 қатеге
«2»-4 қатеге Интербелсенді тақта, маркер, постер.
СтикерлеТаныстырылым көрсету

10 мин Қорытынды
«Білемін, білдім, білгім келеді...» стратегиясыМақсаты; игерген білім жайында кері байланыс жасау.
Бағалау
Рефлексия
Рефлексия
БілемінБілдім Білгім келедіБағалау парағы бойынша бағалау
Бүгінгі сабақтан алған әсерлерінді стикерлерге жазу. Бүгінгі сабақта нені білдіңдер?
Тағы не туралы білгілерің келеді?
Осы тақырып бойынша не ой түйдіңдер? Сауалдарына жауапты кестеге түсіреді
Топ басшысы сабақ барысында топ мүшесі қаншалықты жауап бергенін бағалау парағына белгілеу арқылы бағалайды.
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін смайликтерге стикерлерді жапсыру арқылы білдіреді.
«Өте тамаша»
Бағалау парағы
Әр түрлі стикерлерТаратпа қағаздар
Бағалау парағы
Стикерлер,смайлик жапсырылған плакаттар.
Үйге тапсырма191 бет Күнделікпен жұмыс Күнделік