Animal are in danger ашы? саба? 7 сынып
lefttopСабақ:Ағылшын тілі
Тақырыбы:
Жануарларға қауіп төнуде Алматы облысы
Еңбекшіқазақ ауданы Ащысай ауылы
« Ш. Уәлиханов атындағы орта мектеп
мектепке дейінгі шағын орталығымен»
коммуналдық мемлекеттік мекемесінің
шетел тілі пәні мұғалімі Оразова Жадра Бейбетжанқызы
Күні: 14.10.2015ж. Мұғалімнің есімі: Оразова Ж.Б.
Сынып:7«А» Қатысқандар саны:12 Қатыспағандар саны:1
Сабақ негізделген оқу мақсаты:(мақсаттары) Оқушылардың аңдар және экологиялық проблемалар туралы өз ойларын білдіріп әңгімелеуіне ықпал ету, оқушылардың сөйлеу тілін дамыту, ойлау қабілеттерін арттыру, әлемдегі аңдар атаулының қасиетін түсіндіріп, аңдарды қорғауға баулу
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар:
Әлемдегі аңдар атаулының қасиетін түсініп, аңдарды атай алады
Оқушылардың басым бөлігі:
Бір-бірлеріне сұрақ қойып, жауап бере алады
Кейбір оқушылар:
Оқушылар аңдар және экологиялық проблемалар туралы өз ойларын білдіріп әңгімелей алады
Тілдік мақсат
Оқушылар:
Оқушылар слайдтан аңдарды табады
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Жабайы жануарлар
Сыныптағы диалог жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Талқылауға арналған тармақтар:
«Алты ойшыл қалпақ» тәсілі арқылы «жануар» сөзін талдайды
Сіз неліктен екенін айта аласыз ба?
Мәтінді әңгімелеу кезінде қиындық туындайды
Жазылым бойынша ұсыныстар:
«Болжау» әдісі арқылы жануарларды дәптерге теріп жазады
Алдыңғы оқу Бұрынғы өткен тақырыпқа шолу, үй жұмысын тексеру
Жоспар Жоспарланған уақыт Жоспраланған жаттығулар(төменде жоспраланған жаттығулармен қатар,ескерпелерді жазыңыз) Ресурстар Бағалау
Басталуы
«Блум түймедағы» Сәлемдесу
Шаттық шеңбері
«Көршінің суреті» ойсергегі арқылы жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру
Мақсатында оқушыларды шеңберге тұрғызып, қолдарына екіге бүктелген А4 форматтағы ақ парақтар тарату. Оқушылар мұғаліммен бірге парақты төбелеріне қойып музыка әуенімен жұбының суретін салады.Соңынан өз қолдарын қойып бір-біріне сыйлайды.
Топқа бөлу
Шөл даладағы жануарлар мен тропикалық ормандар және тропикалық орман жануарларының суреттері арқылы үш топқа бөлу.
Бағалау парақтарын және «блоб ағашын» тарату
Блоб ағашының қалай қолданатынын түсіндіру
Бір оқушыны тұрғызып топ ережесін оқыту.
«Білу» күлтешесі
Миға шабуыл
Оқушылар суретке қарап тақырыпты ашады. «Қызығушылығын ояту» әдісі арқылы оқушылар слайдтан жануарларды табады.
«Түсіну» күлтешесі стратегиясы
«Қара, жап, жаз, айт» стратегиясы
Жаңа сөзбен таныстыру
Ivory tusk-пілдің тісі
Hunt- аң аулау
Hunter-аңшы
Appear-пайда болу
Enough-жеткілікті
Species-түр
Threaten-қауіп төндіру
Disappear-жоғалу
Аяпова Т.М. т.б. Ағылшын тілі, 7 сынып, Алматы, Атамұра 2012. Интерактивті тақта, маркер, түрлі түсті бояу, бағалау парақтары.
Стикерлер
Плакаттар
«Ағылшын тілі мектепте» журналы, «Мектептегі шет тілі» журналы.
Интернет көздері
Бағалау парақтары
Блоб ағашы
Тақтада жазылған топ ережесі
Тақтада жер шарының суреті және магнитпен жасалған мұңайып тұрған күлкі
«Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау
Бас бармақ арқылы бағалау
Ортасы «Қолдану» күлтешесі
Жануарлар туралы видеобейнені көрместен бұрын оқушылар жұптаса отырып, видеороликтен қандай жануарлар кездесуі мүмкін екенін жазады.
Қандай жануарлар жазғанын тексеру.
«Жануарларды қорғайық» видеосын көру
Бұл жануарларды зообақтан көрдіңдер ме?
«Талдау» күлтешесі
Ой толғаныс кезеңі
«Алты ойшыл қалпақ» әдісін қолданып оқушылар «жануар» сөзін талдайды.
Бұлбұлдың ән салған даусы қосылады. (1 минут)
Алты ойшыл қалпақ
Шар, жабысқақ таспа (скотч)
Постер, түрлі-түсті қарындаштар
Кір жаю «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау
Аяқталуы Сергіту сәті
Оқушылар шар мен жабысқақ таспа (скотч) арқылы шардан биік ғимарат тұрғызады
«Жинақтау» күлтешесі
Зообақтағы түскен суреттерден жасалған слайды көру
Постермен жұмыс
«Бағалау» күлтешесі
Кері байланыс
Үй тапсырмасы
Сиреп бара жатқан жануарлар туралы қызықты мәлімет табу
Оқушыларды бағалау
Қосымша ақпарат:
Саралау-Сіз қосымша көмек корсетуді қалай жоспарлайсыз?Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? Бағалау-Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Пәнаралық байланыс
Қәуіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс
Мұғалім бағалауы Жеке бағалауды,
Жұптық бағалауды,
Топтық бағалауды ескеру арқылы қорытынды баға шығару
Рефлексия Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды?
1.--------------------------------------------------------------------------------------------
2.--------------------------------------------------------------------------------------------
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды?
1.--------------------------------------------------------------------------------------------
2.--------------------------------------------------------------------------------------------
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
8147055207635