Конспект уроку Створення та виконання алгоритмів з повторенням у визначеному середовищі (4 клас)
Урок 11
Тема. Створення та виконання алгоритмів з повторенням у визначеному середовищі.
Мета: навчальна: закріпити уявлення про алгоритми з повторенням, ознайомити з правилами складання та виконання алгоритмів у навчальному середовищі; сформувати практичні навички роботи в навчальному середовищі;
розвивальна: розвивати алгоритмічне і логічне мислення; формувати вміння складати алгоритми; формувати вміння узагальнювати, міркувати;
виховна: виховувати відповідальність, самостійність.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники.
Програмне забезпечення: Scratch.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Перевірка домашнього завдання
ІІІ. Мотивацій навчальної діяльності
Ви, напевне, вже хочете спробувати застосувати здобуті знання на практиці. Але для цього потрібно пригадати основні терміни й поняття.
Що таке алгоритм?
Хто або що може бути виконавцем алгоритму?
Які ви знаєте форми подання алгоритму?
Чи може в структурі слідування якась команда починатися словом «якщо»?
Який алгоритм називаємо з розгалуженням?
Який алгоритм називаємо з повторенням?
ІV. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу
Як створити новий проект у середовищі Скретч?
Користувач середовища Скретч може самостійно створити проект, у ньому – програму і відповідних виконавців. Розробка нової програми виконується за таким планом:
Створити файл для нового проекту за допомогою команди Новий із меню Файл;
Задати виконавців;
Спланувати події, що відбуватимуться на сцені;
Дібрати команди, які відповідатимуть запланованим подіям;
Перемістити обрані команди з контейнерів груп команд у вікно складання програми;
Задати значення параметрів команд;
Упорядкувати й об’єднати команди в одну групу;
Запустити проект на виконання, перевірити правильність отриманого результату;
За потреби внести зміни до програми.
Як додати виконавця в середовище Скретч?
Додати чи змінити виконавця можна за допомогою кнопок, розташованих над вікном сцени:
зробити копію виконавця;
видалити виконавця;
збільшити розміри зображення;
зменшити розміри зображення.
Після додавання копії виконавця його образ можна змінити. Можна також скористатися вказівками Новий об'єкт: Намалювати, Вибрати із файла, Вставити, Випадковий.
V. Усвідомлення, узагальнення і систематизація набутих знань
Практичні завдання.
Робота за комп’ютером
VI. Домашнє завдання
Читати § 25
Виконати вправи 1, 2 рубрики Для кмітливих
VIІ. Підсумки уроку
Рефлексія
Що нового ви дізналися на уроці?
Що найбільше запам’яталось на уроці?
Що сподобалося?
4 клас
15