Саба? жоспар: 11 сынып. Модификацияларды? эволюциялы? р?лі.
Мерзімі Пәні Сыныбы Сабақ № Пән мұғалімі
11.12. 2015. ж Биология 11а,ә №27 Шахаев Асан Сабурович
Сабақтың тақырыбы Модификациялардың эволюциялық рөлі.
Сабақтың мақсаты 1.Модификацияның эволюциядағы рөлі туралы білімдерін қалыптастыру.
2.Танымдылық,сыни тұрғыдан ойлау қабілеттерін дамыту.
3.Топпен жұмыс жасауға,сыластыққа,достыққа, қарым-қатынасқа тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже 1.Модификацияның тіршіліктегі маңызы туралы танысады.
2.Модификациялық өзгергіштіктің ерекшеліктерін оқып біледі.
Қолданылатын модульдер С.Т.О.
Оқыту әдістері Топқа бөлу, ми шабул, мәтінмен жұмыс, түртіп алу..
Дереккөздер Оқулық биология 11- сынып Р.Сәтімбеков,Р.Әлімқұлова,Ж.Шілдебаев Алматы Мектеп баспасы 2014ж
Көрнекіліктер Оқулық, суреттер, қағаз, қалам,тест тапсырмалары
Сабақтың кезеңдері Әдістері Уақы
ты Мұғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті Күтілетін нәтиже
Ой толғау
(қызығушы
лығын ояту.) Топқа бөлу
Ми шабулы 15 мин 1.Ынтымақтастық атмосферасын орнату.
2.Топқа бөлінуді ұсыну.
3.Үй тапсырмасын тексеру.
4.Топпен жұмыс жасауды ұсыну. 1.Бір-біріне тілек айтады.
2.Топқа бөлінеді.
3.Үй тапсырмасы бойынша топтасып 4 тест сұрақ дайындайды.
4.Сұрақ парақтарын топтар ауыстырып жауап қайтарады 1.Көңіл күйлері көтеріледі.
2.Үй тапсырмасы бойынша білімдері байқалады.
Мақсат қою Постермен жұмыс 8 мин 1.Тақырыптағы мәтінмен жұмыс жасайды.
2.Модификациялардың тіршілік эволюциясындағы рөлі туралы білімдерін әңгімелейді.
1.Модификациялардың эволюциядағы маңызы туралы сипаттап,мысалдар келтіреді.
2.Тақырып бойынша қызықтырып жүрген сұрақтарын қояды. 1.Модификацияның түрлерін есте сақтайды.
2.Сабақты талдап үйренеді.
Мағынаны тану
(жаңа тақырып) Мәтінмен жұмыс. 10 мин 1.Мәтінді оқып талдау жасауды ұсынады.
2. Түртіп алу стратегиясы 1.Мәтінді оқи отырып, талдау жасайды.
2.Мәтіндегі білетінін,білмейтінін түртіп жазады 1.Мәтінмен жұмыс жасауды үйренеді.
Ой толғаныс
(қорытын
ды бағалау, үйге тапсырма беру) Диологты
(жұпта-сып,топ-тасып)о-рындау 12 мин 1.Топтасып мәтінді талдауды ұсынады.
2.Топтарға сұрақтар таратылады. Сұрақтарға жауап беру, топ мүшелері бір-біріне көмектесу тапсырылады.
3.Бағалау табыс критерийлер арқылы бағаланады.
4.Үйге тапсырма 10-тест тапсырылады 1.Берілген тапсырманы орындау арқылы бір-бірін толықтырып, үйретеді.
2.Топтасып сұрақтарға жауап қайтарады және басқа топ жауаптарын бағалайды.
3.Өзін-өзі және өзара бағалау жүреді. 1. Топпен жұмыс жасауды үйренеді.
2.Қойылған мақсатқа жетуге үйренеді.