?аза? ?дебиетінен орта мерзім жоспары ( 8 сынып)


8- сыныбында қазақ әдебиет пәнінен орта мерзімді жоспар І тоқсан 18 сағат
(аптасына 2 сағат, барлығы 68сағат)
І тоқсан18 сағат.
І тарау.Ежелгі дәуір әдебиеті .
Тарау мақсаты:
Тақырыбы:
Негізгі мақсаттар.
Тізбектелген сабақтардың жиынын аяқтағанда оқушы бойында қалыптасатын білім, білік, дағды(идеясы) Белсенді жұмыс түрлері (жеке, жұппен, топпен) АКТ-ны қолдану мүмкіндіктері Оқыту үшін бағалаудың қолданылуы
Сабақ барысында сынып оқушылардың қамтылуы Оқытуды жақсарту үшін (дарынды және талантты, СТО ) Жоспарланған және күтілген нәтиженің оқушылардан анықталуы Қосымша ресурстар Сағат саны Мерзімі
Тақырыбы:Түркі халықтарына ортақ әднбиет.
Мақсаты: Ежелгі дәуір әдебиеті кезеңі туралы түсіндіру «Ыстық орындық», «Фишбоун», «Сұрақ лақтыру»
Қалыптастырушылық бағалау «Екі жұлдыз, бір тілек», «Бас бармақ» Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер. Диалогтік оқыту. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау Талантты және дарынды оқушыларды оқыту Мәтінмен жұмыс істей отырып,тақырып не туралы өзгелермен бөлісе алады.Тақырыптың маңыздылығын ашады. фличарт, оқулық,маркер 1 Тақырыбы: «Алып Ер То ңа»дастаны
Мақсаты:Тұран елінің патшасы Алып Ер Тоңаның тарихи тұлға екені туралы оқып, біледі.
СТО, «Кубизм» , « жұптасып ,ойлан, бөліс»
Қалыптастырушылық бағалау Жиынтық бағалау.
«Бағдаршам» АКТ-ны пайдалану
Оқытуды басқару және көшбасшылық
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. Дастанның тақырыбын ашады,идеясын табады, постер құрайды,дастанды талдайды. Флипчарт, маркер,оқулық 1 Тақырыбы:Орхон ескерткіштері.Күлтегін жазуы.
Мақсаты: Орхон ескерткіштері туралы мәліметтерін кеңейтеді.
Құрылысы жағынан қазіргі өлеңмен салыстырады. «Топтау», «ой қозғау», «ДЖИКСО», «Ортадағы қалам», «Сөз сандық», «сұрақ -жауап», «мәреге жету». Қалыптастырушылық бағалау Жиынтық бағалау.
Смаиликтер арқылы Талантты және дарынды балаларды оқыту
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.
АКТ-ны пайдалану
Ескерткіштен үзіндінің тақырыбын ашады,идеясын табады, постер құрайды,талдайды
Әдеби тілде қосымшалардың дұрыс қолданудың мәнін түсінеді. Флипчарт, маркер,оқулық,бағалау парағы,интербелсенді тақта. 1 Тақырыбы: Қорқыт ата кітабы.
Мақсаты:Аты аңызға айналған Қорқыт туралады мәлімет алады,нақыл сөздерін оқып талдайды.
Топтастыру, СТО, Insert «Топтау», «ой түрткі», Қалыптастырушылық бағалау .Жиынтық бағалау.
АКТ-ны пайдалану
Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау Талантты және дарынды оқушыларды оқыту Қорқыт ата мұрасының тақырыбын ашады,идеясын табады, постер құрайды,талдайды,кім болғанын
түсінеді Флипчарт, маркер,оқулық,бағалау парағы,интербелсенді тақта 1 Тақырыбы: Оғыз қаған жыры
Мақсаты: Дастанда Оғыз қаған ғұндардың көсемі Мөденің әдеби бейнесі
туралы оқып, біледі.
Жиынтық бағалау.
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
Талантты және дарынды оқушыларды оқыту . Дастанның тақырыбын мен ,идеясын ашады, постер
құрайды,дастанды талдайды,тақырып пен
Идея туралы әдебиет теориясын меңгереді. Флипчарт, маркер,оқулық,бағалау парағы,интербелсенді тақта 1 Тақырыбы: Шығарма
Мақсаты: Көркем поэзиялық шығармаларды оқуға насихаттау,сөздік қорларын байыту. Сумативті Талантты және дарынды балаларды оқыту
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.
АКТ-ны пайдалану
Жоспар құрады,дәйекті сөздеді қолданады. интербелсенді тақта,интернет желісі Ислам дәуір әдебиеті .
Тақырыбы:
Негізгі мақсаттар.
Тізбектелген сабақтардың жиынын аяқтағанда оқушы бойында қалыптасатын білім, білік, дағды(идеясы) Белсенді жұмыс түрлері (жеке, жұппен, топпен) АКТ-ны қолдану мүмкіндіктері Оқыту үшін бағалаудың қолданылуы
Сабақ барысында сынып оқушылардың қамтылуы Оқытуды жақсарту үшін (дарынды және талантты, СТО ) Жоспарланған және күтілген нәтиженің оқушылардан анықталуы Қосымша ресурстар Сағат саны Мерзімі
Тақырыбы:Ислам дәуіріндегі әдебиет
Мақсаты: Ислам дәуіріндегі әдебиет туралы жан-жақты мәлімет алады. «Ыстық орындық», «Фишбоун», «Сұрақ лақтыру»
Қалыптастырушылық бағалау «Екі жұлдыз, бір тілек», «Бас бармақ»
Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер. Диалогтік оқыту. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау Талантты және дарынды оқушыларды оқыту Мәтінмен жұмыс істей отырып,тақырып не туралы өзгелермен бөлісе алады.Тақырыптың маңыздылығын ашады. Бейнеролик, нақыл сөздер, фличарт, доп 1 Тақырыбы:Әл-Фараби
«.Қашықтасың туған жер», «Бауырым,қанша сүйгенмен»
Мақсаты: Лирика туралы түсінік ала отырып, Әл-Фарабидің шығармаларын
Оқиды,біледі,түсінеді. Кубизм» , СТО, «Қарлы кесек» Қалыптастырушылық бағалау Жиынтық бағалау.
АКТ-ны пайдалану
Оқытуды басқару және көшбасшылық
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. Өлеңдерін талдай отырып, тақырыбын ашады,идеясын табады, постер құрайды,талдайды,кім болғанын
түсінеді Флипчарт, суреттер,бағалау парағы,интербелсенді тақта ,слайд. Тақырыбы: «Тамылжып бал тыныштық айнаамнан », «Тіршілікте құрыштай бол төзімді.»өлеңдері
Мақсаты: Өлеңнің
Тақырыбы мен идеясын ашады, біледі, түсінеді.Сатылай кешенді талдау үлгісіне салып,талқылайды. «Топтау», «ой қозғау», «ДЖИКСО», «Ортадағы қалам», «Сөз сандық», «сұрақ -жауап», «мәреге жету». Қалыптастырушылық бағалау Жиынтық бағалау.
Смаиликтер арқылы
Талантты және дарынды балаларды оқыту
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.
АКТ-ны пайдалану
Әдеби қисындық талдау үгісімен өлеңдерінің тақырыбын ашады,идеясын табады, постер құрайды,талдайды.
Флипчарт, суреттер,бағалау парағы,интербелсенді тақта слайд, 1 Тақырыбы: Ахмет Йүгінеки «Ақиқат сыйы» дастаны.
Мақсаты:
Ахмет Йүгінеки туралы мәлімет алады. «Ақиқат сыйы» дастанының.
тақырыбы мен идеясын ашады, біледі, түсінеді.Сатылай кешенді талдау үлгісіне салып,талқылайды
Топтастыру, СТО, Insert «Топтау», «ой түрткі», Қалыптастырушылық бағалау
АКТ-ны пайдалану
Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау Талантты және дарынды оқушыларды оқыту Дастанның тақырыбын мен ,идеясын ашады, постер
құрайды,дастанды талдайды.
постер құрайды. Флипчарт, суреттер,бағалау парағы,интербелсенді тақта слайд, 1 Тақырыбы:. Ахмет Йүгінеки Хикметтері.
Мақсаты: Хикметтері туралы оқиды,талдайды.
«Топтау», «ой қозғау», «ДЖИКСО», «Ыстық орындық»
Жиынтық бағалау. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
Талантты және дарынды оқушыларды оқыту Сұрақтары мен тапсырмаларын орындайды,ойтолғау жазады.. Флипчарт, суреттер,бағалау парағы,интербелсенді тақта. 1 Тақырыбы:. Мазмұндама
Мақсаты:Сөздік қорларын байытады,мазмұндау жоспарын құрады. Сумативті Талантты және дарынды балаларды оқыту
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.
АКТ-ны пайдалану
Жоспар құрады,дәйекті сөздеді қолданады интербелсенді тақта,интернет желісі 1 Ислам дәуір әдебиеті .
Тақырыбы:
Негізгі мақсаттар.
Тізбектелген сабақтардың жиынын аяқтағанда оқушы бойында қалыптасатын білім, білік, дағды(идеясы) Белсенді жұмыс түрлері (жеке, жұппен, топпен) АКТ-ны қолдану мүмкіндіктері Оқыту үшін бағалаудың қолданылуы
Сабақ барысында сынып оқушылардың қамтылуы Оқытуды жақсарту үшін (дарынды және талантты, СТО ) Жоспарланған және күтілген нәтиженің оқушылардан анықталуы Қосымша ресурстар Сағат саны Мерзімі
Тақырыбы:Ж.Баласағұн «Құтты білік» трактаты
Мақсаты: Ж.Баласағұн туралы жан-жақты мәлімет алады.Еңбектерінен түсінік ала отырып, оқиды,біледі,түсінеді . «Ыстық орындық», «Фишбоун», «Сұрақ лақтыру»
Қалыптастырушылық бағалау «Екі жұлдыз, бір тілек», «Бас бармақ»
Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер. Диалогтік оқыту. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау Талантты және дарынды оқушыларды оқыту Мәтінмен жұмыс істей отырып,тақырып не туралы өзгелермен бөлісе алады.Тақырыптың маңыздылығын ашады. Бейнеролик, нақыл сөздер, фличарт, доп 1 Тақырыбы: Махмұт Қашқари «Қордайдың аққу –қазы қаңқылдайды» өлеңі
Мақсаты : М.Қашқари шығармаларын оқиды, біледі, түсінеді.толық мәлімет алады. СТО, «Кубизм» , «Қарлы кесек» Қалыптастырушылық бағалау Жиынтық бағалау.
«Бағдаршам»
АКТ-ны пайдалану
Оқытуды басқару және көшбасшылық
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. Өлеңдерін талдай отырып, тақырыбын ашады,идеясын табады, постер құрайды,талдайды,кім болғанын
түсінеді Флипчарт, суреттер,бағалау парағы,интербелсенді тақтлайд, 1 Тақырыбы: «Рабғузи «Лұқпан хакім» әңгімесі
Мақсаты: әңгіменің
Тақырыбы мен идеясын ашады, біледі, түсінеді.Сатылай кешенді талдау үлгісіне салып,талқылайды. «Топтау», «ой қозғау», «ДЖИКСО», «Ортадағы қалам», «Сөз сандық», «сұрақ -жауап», «мәреге жету». Қалыптастырушылық бағалау Жиынтық бағалау.
Смаиликтер арқылы
Талантты және дарынды балаларды оқыту
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.
АКТ-ны пайдалану
Әдеби қисындық талдау үгісімен өлеңдерінің тақырыбын ашады,идеясын табады, постер құрайды,талдайды.
Флипчарт, суреттер,бағалау парағы,интербелсенді тақта слайд, 1 Тақырыбы:Сәйф Сараи «Түрікше Гүлстан» кітабы..
Мақсаты: Сәйф Сараи
туралы мәлімет алады әңгімелерінің тақырыбы мен идеясын ашады, біледі, түсінеді. Талқылайды.
Топтастыру, СТО, Insert «Топтау», «ой түрткі», Қалыптастырушылық бағалау
АКТ-ны пайдалану
Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау Талантты және дарынды оқушыларды оқыту Әңгімелерінің тақырыбы мен идеясын ашады, постер
құрайды, талдайды.
Флипчарт, суреттер,бағалау парағы,интербелсенді тақта слайд, 1
Тақырыбы:. Сыныптан тыс оқу
Мақсаты: Көркем шығарма оқуға
насихаттау,тіл байлықтарын байыту.
«Топтау», «ой қозғау», «ДЖИКСО», «Ыстық орындық»
Жиынтық бағалау. «Бас бармақ»
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
Талантты және дарынды оқушыларды оқыту «Ана»тақырыбындағы шығармалардан зінді оқыту.сұрақтар мен тапсырмаларын орындайды,ойтолғау жазады.. Флипчарт, суреттер,бағалау парағы,интербелсенді тақта. 1 19 ғ. Әдебиеті
Тақырыбы:
Негізгі мақсаттар.
Тізбектелген сабақтардың жиынын аяқтағанда оқушы бойында қалыптасатын білім, білік, дағды(идеясы) Белсенді жұмыс түрлері (жеке, жұппен, топпен) АКТ-ны қолдану мүмкіндіктері Оқыту үшін бағалаудың қолданылуы
Сабақ барысында сынып оқушылардың қамтылуы Оқытуды жақсарту үшін (дарынды және талантты, СТО ) Жоспарланған және күтілген нәтиженің оқушылардан анықталуы Қосымша ресурстар Сағат саны Мерзімі
Тақырыбы:М.Өтемісұлы «Ереуіл атқа ер салмай», «Мұнар күн»
Мақсаты:Махамбет туралы жан-жақты мәлімет алады.. өлеңдерінің
тақырыбы мен идеясын ашады, біледі, түсінеді.Сатылай кешенді талдау үлгісіне салып,талқылайды «Ыстық орындық», «Фишбоун», «топтасып ,ойлан, бөліс»
Қалыптастырушылық бағалау «Екі жұлдыз, бір тілек», «Бас бармақ»
Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер. Диалогтік оқыту. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау Талантты және дарынды оқушыларды оқыту,сын тұрғ-нан ойлау . Өлең мәтінімен жұмыс істей отырып,тақырып не туралы өзгелермен бөлісе алады.Тақырыптың маңыздылығын ашады.Слайд бойынша «Махамбет –патриот ақын»ой толғау жазады. Бейнеролик, нақыл сөздер, фличарт, доп,
Интербелсенді тақта. 1 Тақырыбы: «Мен құстан туған құмаймын», «Жалғыздық өлеңі.»
Мақсаты :. Өлеңнің
тақырыбы мен идеясын ашады, біледі, түсінеді.Сатылай кешенді талдау үлгісіне салып,талқылайды. СТО, «Кубизм» , «Қарлы кесек»
«Топтау» Қалыптастырушылық бағалау Жиынтық бағалау.
«Бағдаршам»
АКТ-ны пайдалану
Оқытуды басқару және көшбасшылық
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. Өлеңдерін талдай отырып, тақырыбын ашады,идеясын табады, постер құрайды,талдайды.
Флипчарт, суреттер,бағалау парағы,интербелсенді тақтлайд, 1 Тақырыбы: Шортанбай қанайұлы «Зар заман»
Мақсаты: Толғаудың
тақырыбы мен идеясын ашады, біледі, түсінеді.Сатылай кешенді талдау үлгісіне салып,талқылайды. «Топтау», «ой қозғау», «ДЖИКСО», «Ортадағы қалам», «Сөз сандық», «сұрақ -жауап», «мәреге жету». Қалыптастырушылық бағалау Жиынтық бағалау.
Смаиликтер арқылы


Талантты және дарынды балаларды оқыту
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.
АКТ-ны пайдалану
Әдеби қисындық талдау үгісімен өлеңдерінің тақырыбын ашады,идеясын табады, постер құрайды,талдайды. «Зар заман ақындары» ойтолғау
жазады,өмірмен байланыстырады.
Флипчарт, суреттер,бағалау парағы,интербелсенді тақта слайд, 1 Тақырыбы:Майлықожа Сұлтанқожаұлы
Мақсаты: Ақын
туралы мәлімет алады әңгімелерінің тақырыбы мен идеясын ашады, біледі, түсінеді. талқылайды.
Топтастыру, СТО, Insert «Топтау», «ой түрткі», Қалыптастырушылық бағалау
АКТ-ны пайдалану
Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау Талантты және дарынды оқушыларды оқыту Тоғау тақырыбы мен идеясын ашады, постер
құрайды, талдайды.
Флипчарт, суреттер,бағалау парағы,интербелсенді тақта слайд, 1
Тақырыбы:. Абай Құнанбайұлы «Адамның кейбір кездері» «,Әбіш туралы.»
\Мақсаты: Ұлы данышпан Абай туралы мәліметтерін беру, адамгершілікеке насихаттау,тіл байлықтарын байыту.
«Топтау», «ой қозғау», «ДЖИКСО», «Ыстық орындық»
Жиынтық бағалау. «Бас бармақ»
«сумативті бағалау»,смайликтер арқылы.
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
Талантты және дарынды оқушыларды оқыту 1-өлеңін талдай отырып постер құрастыру.
2. «Әбіш туралы»
Өлеңіне сатылай кешенді талдауын жсап ,қорғайды Флипчарт, суреттер,бағалау парағы,интербелсенді тақта. 1 Тақырыбы:. «Өлең сөздің патшасы сөз сарасы»,
Он жетінші қарсөзі.
Мақсаты:
: Ақын
туралы мәліметтерін толықтырады. әңгімелерінің тақырыбы мен идеясын ашады, біледі, түсінеді. талқылайды.Сатылай кешенді талдау үлгісімен талдайды.

«Ойлан,бірік,»

«Ыстық орындық»
«Смайлик арқылы», «»Бас бармақ АКТ-ны пайдалану
Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау Талантты және дарынды оқушыларды оқыту Әдеби қисындық талдау үгісімен өлеңдерінің тақырыбын ашады,идеясын табады, постер құрайды,талдайды. Слайд көреді. Флипчарт, суреттер,бағалау парағы,интербелсенді тақта слайд, 1 Тақырыбы:
Негізгі мақсаттар.
Тізбектелген сабақтардың жиынын аяқтағанда оқушы бойында қалыптасатын білім, білік, дағды(идеясы) Белсенді жұмыс түрлері (жеке, жұппен, топпен) АКТ-ны қолдану мүмкіндіктері Оқыту үшін бағалаудың қолданылуы
Сабақ барысында сынып оқушылардың қамтылуы Оқытуды жақсарту үшін (дарынды және талантты, СТО ) Жоспарланған және күтілген нәтиженің оқушылардан анықталуы Қосымша ресурстар Сағат саны Мерзімі
Тақырыбы:Ш. Құдайберді ұлы өмірі мен шығармашылығы.
Мақсаты: Ақын туралы жан-жақты мәлімет алады.Әдеби мұрасын оқиды,жан-жақты біледі,түсінеді. «Ыстық орындық», «Фишбоун», «Сұрақ лақтыру»
Қалыптастырушылық бағалау «Екі жұлдыз, бір тілек», «Бас бармақ»
Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер. Диалогтік оқыту. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау Талантты және дарынды оқушыларды оқыту Мәтінмен жұмыс істей отырып,тақырып не туралы өзгелермен бөлісе алады.Тақырыптың маңыздылығын ашады. Бейнеролик, нақыл сөздер, фличарт, доп
Оқулық,стикер. 1 Тақырыбы: «Қалқаман-Мамыр поэмасы» не туралы екенін біледі, түсінеді.толық мәлімет алады. СТО, «Кубизм» , «Қарлы кесек» Қалыптастырушылық бағалау Жиынтық бағалау.
«Бағдаршам»
АКТ-ны пайдалану
Оқытуды басқару және көшбасшылық
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. поэманы талдай отырып, тақырыбын ашады,идеясын табады, постер құрайды,талдайды түсінеді.Кейіпкерлеріне мінездеме береді. Флипчарт, суреттер,бағалау парағы,интербелсенді тақта слайд,оқулық. 1 Тақырыбы: Жырдың көркемдік ерекшелігі. «Мақсаты: Жырдың көркемдік ерекшелігіне қарай талданады.
Тақырыбы мен идеясын ашады, біледі, түсінеді.. «Топтау», «ой қозғау», «ДЖИКСО», «Ортадағы қалам», «Сөз сандық», , «мәреге жету». Қалыптастырушылық бағалау Жиынтық бағалау.
Смаиликтер арқылы
Талантты және дарынды балаларды оқыту
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.
АКТ-ны пайдалану
Троп түрлерін тауып,
постер құрайды,талдайды.
Флипчарт, суреттер,бағалау парағы,интербелсенді тақта ,оқулық. 1 Тақырыбы:..Т.Ізтілеуұлы «Адамдық іс», «Арқаңның ауруы не қозбайтұғын »өлеңдері
Мақсаты: Т.Ізтілеуұлы
туралы мәлімет алады өлеңдерінің тақырыбы мен идеясын ашады, біледі, түсінеді. Талқылайды.
Топтастыру, СТО, Insert «Топтау», «ой түрткі»,

«Топтау» Қалыптастырушылық бағалау
«Бас бармақ»

«Бағдаршам» АКТ-ны пайдалану
Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау Талантты және дарынды оқушыларды оқыту Өлеңдерінің тақырыбы мен идеясын ашады, постер
құрайды, талдайды.
«Адамдық іс»
ойтолғау Флипчарт, суреттер,бағалау парағы,интербелсенді тақта слайд, 1
Тақырыбы:.Ж. Жабаев
«Жаныс ақынға», «Патша әмірі тарылды» өлеңі» Мақсаты: 1ғасырлық ғұмыры бар ақынның өмірі туралы мәлімет алады, өлеңдерінің тақырыбы мен идеясын ашады, біледі, түсінеді. Талқылайды.
«Топтау», «ой қозғау», «ДЖИКСО», «Ыстық орындық»
Жиынтық бағалау. «Бас бармақ»
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
Талантты және дарынды оқушыларды оқыту ..Өлең мәтінімен жұмыс істей отырып,тақырып не туралы екенін өзгелермен бөлісе алады.Тақырыптың маңыздылығын ашады. постер
құрайды, талдайды.
Флипчарт, суреттер,бағалау парағы,интербелсенді тақта.Оқулық. 1 Тақырыбы: Сыныптан тыс оқуа.А. Байтұрсынов «Анама хат»
Мақсаты:Көркем поэзиялық шығармаларды оқуға насихаттау,сөздік қорларын байыту.
«сұрақ лақтыру»
«Ыстық орындық»
Жиынтық бағалау. «Бас бармақ»
АКТ-ны пайдалану
Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау Талантты және дарынды оқушыларды оқыту Өлең мазмұнымен толық таныса отырып,тақырып не туралы екенін өзгелермен бөлісе алады.Тақырыптың маңыздылығын ашады. постер
құрайды, талдайды.
Флипчарт, суреттер,бағалау парағы,интербелсенді тақта ,оқулық. 1 20 ғ. Әдебиеті.
Тақырыбы:
Негізгі мақсаттар.
Тізбектелген сабақтардың жиынын аяқтағанда оқушы бойында қалыптасатын білім, білік, дағды(идеясы) Белсенді жұмыс түрлері (жеке, жұппен, топпен) АКТ-ны қолдану мүмкіндіктері Оқыту үшін бағалаудың қолданылуы
Сабақ барысында сынып оқушылардың қамтылуы Оқытуды жақсарту үшін (дарынды және талантты, СТО ) Жоспарланған және күтілген нәтиженің оқушылардан анықталуы Қосымша ресурстар Сағат саны Мерзімі
Тақырыбы:М.Жұмабаев «Түркістан»өлеңі.
Мақсаты: Дарынды тұлға туралы жан-жақты мәлімет алады.Әдеби мұрасын оқиды,жан-жақты біледі,түсінеді. «Ыстық орындық», «Фишбоун», «Сұрақ лақтыру»

«Ыстық орындық» «Екі жұлдыз, бір тілек», «Бас бармақ»
Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер. Диалогтік оқыту. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау Талантты және дарынды оқушыларды оқыту Мәтінмен жұмыс істей отырып,тақырып не туралы өзгелермен бөлісе алады.Тақырыптың маңыздылығын ашады.Өлеңге сатылай кешенді талдау жасайды, топ ішінде талдайды. Слайд көру, нақыл сөздер, фличарт, доп
Оқулық,стикер.
Интербелсенді тақта. 1 Тақырыбы: «Батыр Баян» дастаны.
Мақсаты:Тарихи тақырыпқа жазған шығармасы туралы мәлімет беру СТО, «Кубизм» , «Сұрақтар шеңберінде» Қалыптастырушылық бағалау Жиынтық бағалау.
«Бағдаршам»
АКТ-ны пайдалану
Оқытуды басқару және көшбасшылық
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. поэманы талдай отырып, тақырыбын ашады,идеясын табады, постер құрайды,талдайды түсінеді.Кейіпкерлеріне мінездеме береді
«Батыр Баянның Ноян мен қалмақ қызын өлтіргеніқұптарлық іс пе?»тақырыбына дебат ұйым дастырады. Флипчарт, суреттер,бағалау парағы,интербелсенді тақта слайд,оқулық. Фильмнен инклюзивті көрсетілім . 1 Тақырыбы:Поэманың тарихи-әлеуметтік негізі.. «Мақсаты: Тақырыбы мен идеясын ашады, біледі, түсінеді..Тарих беттеріне тоқталады. «Топтау», «ой қозғау», «ДЖИКСО», «Ортадағы қалам», «Сөз сандық», , «мәреге жету». Қалыптастырушылық бағалау Жиынтық бағалау.
Смаиликтер арқылы
Талантты және дарынды балаларды оқыту
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.
АКТ-ны пайдалану
Троп түрлерін тауып,
постер құрайды,талдайды.
Флипчарт, суреттер,бағалау парағы,интербелсенді тақта ,оқулық. 1 Тақырыбы:Шығарма «М. Жұмабаевтың әдеби мұрасы» «ой қозғау» Сумативті Талантты және дарынды оқушыларды оқыту шығармаларының тақырыбы мен идеясын ашады, жоспар
құрайды, талдайды.
Жазады. суреттер,интербелсенді тақта . 1
Тақырыбы:
Негізгі мақсаттар.
Тізбектелген сабақтардың жиынын аяқтағанда оқушы бойында қалыптасатын білім, білік, дағды(идеясы) Белсенді жұмыс түрлері (жеке, жұппен, топпен) АКТ-ны қолдану мүмкіндіктері Оқыту үшін бағалаудың қолданылуы
Сабақ барысында сынып оқушылардың қамтылуы Оқытуды жақсарту үшін (дарынды және талантты, СТО ) Жоспарланған және күтілген нәтиженің оқушылардан анықталуы Қосымша ресурстар Сағат саны Мерзімі
Тақырыбы:М. Дулатұлы өмірі мен шығармашылығы.
«Шешенің балаларын сүюі өлнңі.»
Мақсаты: Қазақ ақыны туралы жан-жақты мәлімет алады.Әдеби мұрасын оқиды,жан-жақты біледі,түсінеді. «Ыстық орындық», «Фишбоун», «Сұрақ лақтыру»

Қалыптастырушылық бағалау «Екі жұлдыз, бір тілек», «Бас бармақ»
Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер. Диалогтік оқыту. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау Талантты және дарынды оқушыларды оқыту Өлеімен жұмыс істей отырып,тақырып не туралы өзгелермен бөлісе алады.Тақырыптың маңыздылығын ашадыӨлеңге сатылай кешенді талдау жасалады. Бейнеролик, нақыл сөздер, фличарт, доп
Оқулық,стикер. 1 Тақырыбы:М.Әуезов «Қараш-қараш оқмғасы» повесі
Мақсаты :
Кемеңгер жазушы М. Әуезов туралы мәлімет алады, түсінеді. СТО, «Кубизм» , «Қарлы кесек» «Топтау» Қалыптастырушылық бағалау Жиынтық бағалау.
«Бағдаршам»
АКТ-ны пайдалану
Оқытуды басқару және көшбасшылық
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. Хикаяттың басты, тақырыбын ашады,идеясын табады, постер құрайды,талдайды түсінеді.Кейіпкерлеріне мінездеме береді. Флипчарт, суреттер,бағалау парағы,интербелсенді тақта слайд,оқулық. 1 Тақырыбы:Тарихи негіздегі көркем туынды
«Мақсаты: повестің көркемдік ерекшелігіне қарай талданады. Тарихи негіздегі көркем туынды екенін дәлелдейді.
«Топтау», «ой қозғау», «ДЖИКСО», «Ортадағы қалам», «Сөз сандық», , «мәреге жету». Қалыптастырушылық бағалау Жиынтық бағалау.
Смаиликтер арқылы
Талантты және дарынды балаларды оқыту
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.
АКТ-ны пайдалану
Қазақ даласындағы
Барымта,ол туралы қосымша мәліметтер табады,хикаят кейіпкерлеріне мінездеме береді.
Троп түрлерін тауып,
постер құрайды,талдайды.
Флипчарт, суреттер,бағалау парағы,интербел
сенді тақта ,оқулық.интернет желісі 1 Тақырыбы:..Жазушы шеберлігі
Мақсаты: Жазушы стиліне көңіл аударады мысалдар келтіреді. «ДЖИКСО»,
Топтастыру, СТО, Insert «Топтау», «ой түрткі»,

«Ыстық орындық»

Қалыптастырушылық бағалау
«Бас бармақ»

«Бағдаршам» АКТ-ны пайдалану
Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау Талантты және дарынды оқушыларды оқыту Жорға сұрақтар дайындайды.Шығармалар топтамасынан бейнелі сөздерді табады,образдарға талдайды.Постер құрайды.
«Қазақты әлемге танытқан жазушы.»
ойтолғау Флипчарт, суреттер,бағалау парағы,интербелсенді тақта слайд, 1
Тақырыбы:.Т. Ахтанов «Күй аңызы»әңгімесі.
Мақсаты: :.Т. Атанов туралы мәліметтерін толықтырады. әңгімелерінің тақырыбы мен идеясын ашады, біледі, түсінеді. талқылайды.Сатылай кешенді талдау үлгісімен талдайды.
«Топтау», «ой қозғау», «ДЖИКСО», «Сұрақ лақтыру»
Жиынтық бағалау. «Бас бармақ»
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
Талантты және дарынды оқушыларды оқыту Әңгіме мәтінімен жұмыс істей отырып,тақырып не туралы екенін өзгелермен бөлісе алады.Тақырыптың маңыздылығын ашады. постер
құрайды, талдайды.
Флипчарт, суреттер,бағалау парағы,интербелсенді тақта.Оқулық. 1 Тақырыбы: Әңгімедегі өнер иелерінің тағдыры.
Мақсаты:
«сұрақ лақтыру»
«Ыстық орындық»
Жиынтық бағалау. «Бас бармақ»
АКТ-ны пайдалану
Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау Талантты және дарынды оқушыларды оқыту Сөздік жұмысын жасйды,әңгіменің тақырыбы мен идеясын анықтайды,сюжеттік-композициялықжоспарын жасайдыӘр кейіпкерлерге мінездеме береді.
Танымдылық деректермен жұмыс жасайды..Постер құрайды.
Флипчарт, суреттер,бағалау парағы,интербелсенді тақта ,оқулық. 1 Тақырыбы:Шығарма
Мақсаты: Көркем поэзиялық шығармаларды оқуға насихаттау,сөздік қорларын байыту. «ой қозғау» Сумативті бағалау Талантты және дарынды балаларды оқыту
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.
АКТ-ны пайдалану
Жоспар құрады,дәйекті сөздеді қолданады. интербелсенді тақта,интернет желісі Тақырыбы:
Негізгі мақсаттар.
Тізбектелген сабақтардың жиынын аяқтағанда оқушы бойында қалыптасатын білім, білік, дағды(идеясы) Белсенді жұмыс түрлері (жеке, жұппен, топпен) АКТ-ны қолдану мүмкіндіктері Оқыту үшін бағалаудың қолданылуы
Сабақ барысында сынып оқушылардың қамтылуы Оқытуды жақсарту үшін (дарынды және талантты, СТО ) Жоспарланған және күтілген нәтиженің оқушылардан анықталуы Қосымша ресурстар Сағат саны Мерзімі
Тақырыбы:М. Мақатаев
«аққулар ұықтағанда»поэмасы
Мақсаты: Ақын туралы жан-жақты мәлімет алады.Әдеби мұрасын оқиды,жан-жақты біледі,түсінеді. Дастанды сатылай кешенді талдау үлгісімен талдайды. «Ыстық орындық», «Фишбоун», «Сұрақ лақтыру»

«ДЖИКСО», «Тыңдап отырған үштік»
Қалыптастырушылық бағалау «Екі жұлдыз, бір тілек», «Бас бармақ»

«Бағдаршам» Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер. Диалогтік оқыту. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау Талантты және дарынды оқушыларды оқыту Поэмамен жұмыс істей отырып,тақырып не туралы өзгелермен бөлісе алады.Тақырыптың маңыздылығын ашады.поэмаға сатылай кешенді талдау жасалады.
Постер құрады. Бейнеролик, нақыл сөздер, фличарт, доп
Оқулық,стикер. 1 Тақырыбы: Поэмадағы ұлттық дәстүр,наным-сенім.
Мақсаты :Шығармадағы ұлттық дәстүр,наным-сенім туралы мәлімет алады,поэма негізінде мысалдар арқылы дәлелдейді.
СТО, Топтау», «ой қозғау», «ДЖИКСО», «Сұрақ лақтыру»

«Ыстық орындық» Қалыптастырушылық бағалау Жиынтық бағалау.
«Бағдаршам»
АКТ-ны пайдалану
Оқытуды басқару және көшбасшылық
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. «Кие», «Аластау,»
«Тәуіп», «Қасиет»сөздері бойынша түсінік береді. «Аққу,» «Табиғат», «Ана»
Топтары болып,талдау жұмысын орындайды. «Қазіргі экология»атты
Ойтолғау жазады. Флипчарт, суреттер,бағалау парағы,интербелсенді тақта слайд,оқулық. 1 Тақырыбы:Ш.Мұртаза «Бесеудің хаты»драмасы «Мақсаты: Ш.Мұртаза
Әдеби мұрасы,өзі туралы мәліметтерін толықтырады,шығармаларының тақырыбы мен идеясын ашады, біледі, түсінеді. талқылайды.Сатылай кешенді талдау үлгісімен талдайды.
талданады. Тарихи негіздегі көркем туынды екенін дәлелдейді.
«Топтау», «ой қозғау», «ДЖИКСО», «Ортадағы қалам», «Сөз сандық», , «мәреге жету». Қалыптастырушылық бағалау Жиынтық бағалау.
Смаиликтер арқылы
Талантты және дарынды балаларды оқыту
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.
АКТ-ны пайдалану
Шығарма мәтіні негізінде жұмыс істей отырып,тақырып не туралы өзгелермен бөлісе алады
Драмалық шығарма екнін сипаттайды,сюжеттік –композициялық құрылымна талдау жасайды,кейіпкерлеріне мінездеме береді.Постер құрайды. Флипчарт, суреттер,бағалау парағы,интербел
сенді тақта оқулық.интернет желісі 1 Тақырыбы:..Драмдағы өмір шындығы.
Мақсаты: Шығармадағы өмір шындығына тарихтан алған білімдерін дәлелдейді.Жазушы стиліне көңіл аударады мысалдар келтіреді. «ДЖИКСО»,
Топтастыру, СТО, Insert «Топтау», «ой түрткі»,

«Ыстық орындық»

Қалыптастырушылық бағалау
«Бас бармақ»

«Бағдаршам» АКТ-ны пайдалану
Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау Талантты және дарынды оқушыларды оқыту Жорға сұрақтар дайындайды.Шығармалар топтамасынан бейнелі сөздерді табады,образдарға талдайды.Постер құрайды.
Флипчарт, суреттер,бағалау парағы,интербелсенді тақта слайд, 1
Тақырыбы:.Бес асыл азаматтың бейнесі.
Мақсаты: :.
Бес асыл азаматтың бейнесін ашады, дәлелі ретінде тарихтан мысалдар келтіріп,білімдерін кеңейтеді. «Топтау», «ой қозғау», «ДЖИКСО», «Сұрақ лақтыру»
Жиынтық бағалау. «Бас бармақ»
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
Талантты және дарынды оқушыларды оқыту Драмадағы мәтіндермен жұмыс істей отырып,бес асыл азаматтың бейнесін ашады.тарихтағы алатын орны қандай екенін өзгелермен бөлісе алады.Тақырыптың маңыздылығын ашады. постер
құрайды, талдайды.
Флипчарт, суреттер,бағалау парағы,интербелсенді тақта.Оқулық. 1 Тақырыбы: Қ. Жұмаділов «Қаздар қайтып барады»
Мақсаты: Қ. Жұмаділов туралы мәліметтерін толықтырады. әңгімелерінің тақырыбы мен идеясын ашады, біледі, түсінеді. талқылайды.Сатылай кешенді талдау үлгісімен талдайды.

«сұрақ лақтыру»
«Ыстық орындық»
Жиынтық бағалау. «Бас бармақ»
АКТ-ны пайдалану
Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау Талантты және дарынды оқушыларды оқыту Сөздік жұмысын жасайды,әңгіменің тақырыбы мен идеясын анықтайды,сюжеттіккомпозициялық
жоспарын
..Постер арқылы құрайды.
Флипчарт, суреттер,бағалау парағы,интербелсенді тақта ,оқулық. 1 Тақырыбы: Қ. Жұмаділов «Қаздар қайтып барады» әңгімесіндегі басты кейіпкер бейнесі.
Мақсаты:Әңгіме негізі бойынша кейіпкерге талдау жасайды
«ДЖИКСО»,
Топтастыру, СТО, Insert «Топтау», «ой түрткі»,
АКТ-ны пайдалану
Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау Талантты және дарынды оқушыларды оқыту Постер арқылы Қарт кейіпкерге толық мінездеме жасайды.Танымды
лық деректермен жұмыс жасайды, «Туған жердің күні де ыстық,түні де ыстық»тақырыпта ойтолғау. Флипчарт, суреттер,бағалау парағы,интербелсенді тақта ,оқулық. 1 Тақырыбы:Мазмұндама
Мақсаты: Сөздік қорларын байытады,мазмұндау жоспарын құрады «ой қозғау» Сумативті бағалау Талантты және дарынды балаларды оқыту
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.
АКТ-ны пайдалану
Жоспар құрады,дәйекті сөздеді қолданады. интербелсенді тақта,интернет желісі Тақырыбы: Сыныптан тыс оқу
Мақсаты: Көркем шығарма оқуға
насихаттау,тіл байлықтарын байыту.
Топтау», «ой қозғау», «ДЖИКСО», «Ыстық орындық»

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
Талантты және дарынды оқушыларды оқыту «Ұлы жеңіс» тақырыбындағы шығармалардан үзінді оқыту.сұрақтар мен тапсырмаларын орындайды, «Ұлы жеңіске»тақырыбынаойтолғау жазады.. интербелсенді тақта,интернет желісі 1 Тақырыбы:
Негізгі мақсаттар.
Тізбектелген сабақтардың жиынын аяқтағанда оқушы бойында қалыптасатын білім, білік, дағды(идеясы) Белсенді жұмыс түрлері (жеке, жұппен, топпен) АКТ-ны қолдану мүмкіндіктері Оқыту үшін бағалаудың қолданылуы
Сабақ барысында сынып оқушылардың қамтылуы Оқытуды жақсарту үшін (дарынды және талантты, СТО ) Жоспарланған және күтілген нәтиженің оқушылардан анықталуы Қосымша ресурстар Сағат саны Мерзімі
Тақырыбы:О. Сүлейменов «Арғымақ, «Қыз қуу»өлеңдері
Мақсаты: Ақын туралы жан-жақты мәлімет алады.Әдеби мұрасын оқиды,жан-жақты біледі,түсінеді. Өлеңдерінің тақырыбы мен идеясын ашады, біледі, түсінеді. талқылайды.Сатылай кешенді талдау үлгісімен талдайды. «Ыстық орындық», «Фишбоун», «Сұрақ лақтыру»

«ДЖИКСО», «Тыңдап отырған үштік»
Қалыптастырушылық бағалау «Екі жұлдыз, бір тілек», «Бас бармақ»

«Бағдаршам» Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер. Диалогтік оқыту. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау Талантты және дарынды оқушыларды оқыту Өлеңдерімен жұмыс істей отырып,тақырып не туралы өзгелермен бөлісе алады.Тақырыптың маңыздылығын ашады.поэмаға сатылай кешенді талдау жасалады.
Постер құрады. Бейнеролик, нақыл сөздер, фличарт, доп
Оқулық,стикер. 1 Тақырыбы:Т. Айбергенов «Ана», «Аруана-бауыр дүние»өлеңдері
Мақсаты: Т.Айбергенов туралы жан-жақты мәлімет алады.Әдеби мұрасымен отанысады ,жан-жақты біледі,түсінеді. Өлеңдерінің тақырыбы мен идеясын ашады, біледі, түсінеді. талқылайды.Сатылай кешенді талдау үлгісімен талдайды
СТО, Топтау», «ой қозғау», «ДЖИКСО», «Сұрақ лақтыру»

«Ыстық орындық» Қалыптастырушылық бағалау Жиынтық бағалау.
«Бағдаршам»
АКТ-ны пайдалану
Оқытуды басқару және көшбасшылық
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. Постер арқылы өлеңдерінің тақырыбы мен идеясын ашады,сатылай кешенді талдау жасайды. «Менің -анам»атты шағын шығарма жазады.
. Флипчарт, суреттер,бағалау парағы,интербелсенді тақта слайд,оқулық. 1 Тақырыбы:Т. Әбдіков «Қонақтар»
«Мақсаты: Т.Әбдіков әдеби мұрасы,өзі туралы мәліметтерін толықтырады,шығармаларының тақырыбы мен идеясын ашады, біледі, түсінеді. талқылайды.Сатылай кешенді талдау үлгісімен әңгімесін талдайды.
.
«Топтау», «ой қозғау», «ДЖИКСО», «Ортадағы қалам», «Сөз сандық», , «мәреге жету». Қалыптастырушылық бағалау Жиынтық бағалау.
Смаиликтер арқылы
Талантты және дарынды балаларды оқыту
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.
АКТ-ны пайдалану
Шығарма мәтіні негізінде жұмыс істей отырып,тақырып не туралы өзгелермен бөлісе алады
,сюжеттік –композициялық құрылымна талдау жасайды,кейіпкерлеріне мінездеме береді.Постер құрайды. Флипчарт, суреттер,бағалау парағы,интербел
сенді тақта оқулық.интернет желісі 1 Тақырыбы:..Әңгімедегі ұрпақ тәрбиесі
Мақсаты: Шығармадағы өмір шындығы негізінде жазылғанына көзжеткізе отырып,дәлелдейді. .Жазушы стиліне көңіл аударады мысалдар келтіреді. «ДЖИКСО»,
Топтастыру, СТО, Insert «Топтау», «ой түрткі»,

«Ыстық орындық»

Қалыптастырушылық бағалау
«Бас бармақ»

«Бағдаршам» АКТ-ны пайдалану
Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау Талантты және дарынды оқушыларды оқыту Оқыған үзіндіден көркем сөз айшықтарын табады.
Жорға сұрақтар дайындайды..Постер құрайды. «Ата-ана алдындағы парыз»атты ойтолғау
жазады.
Флипчарт, суреттер,бағалау парағы,интербелсенді тақта слайд, 1
Тақырыбы:.Д. Исабеков «Әпке»драмасы
Мақсаты: :.
Д. Исабековтың әдеби мұрасы,өзі туралы мәліметтерін толықтырады,шығармаларының тақырыбы мен идеясын ашады, біледі, түсінеді. талқылайды. «Топтау», «ой қозғау», «ДЖИКСО», «Сұрақ лақтыру»
Жиынтық бағалау. «Бас бармақ»
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
Талантты және дарынды оқушыларды оқыту Драмадағы мәтіндермен жұмыс істей отырып,бес асыл азаматтың бейнесін ашады,ойларын өзгелермен бөлісе алады.Тақырыптың маңыздылығын ашады. постер
құрайды, талдайды.
Флипчарт, суреттер,бағалау парағы,интербелсенді тақта.Оқулық. 1 Тақырыбы: Драмадағы адамдар арасындағы психологиялық тартыс
Мақсаты: Психологиялық тартыс не екені туралы мәлімет бере отырып,драмлық шығарма негізінде мәтіндік талдау жасайды.
«сұрақ лақтыру»
«Ыстық орындық»
Жиынтық бағалау. «Бас бармақ»
АКТ-ны пайдалану
Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау Талантты және дарынды оқушыларды оқыту Сөздік жұмысын жасайды, Драмалық әңгіменің отбасы арасындағы психологиялық тартысты сипаттайды.
,сюжеттік композициялық
Жоспарын жасайды,
..Постер арқылы құрайды.
Флипчарт, суреттер,бағалау парағы,интербелсенді тақта ,оқулық. 1 Тақырыбы: Туындының тәрбиелік мәні.
Мақсаты:Әңгіме негізі бойынша кейіпкерлерге талдау жасайды,тәрбиелік мәнін пысықтайды.
«ДЖИКСО»,
Топтастыру, СТО, Insert «Топтау», «ой түрткі»,
АКТ-ны пайдалану
Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау Талантты және дарынды оқушыларды оқыту Постер арқылы Қамажайға толық мінездеме жасайды.1,2,3-деңгейлік тапсырма орындайды. «Тартыс кімдердің аралығында?»постер құрайды.
Флипчарт, суреттер,бағалау парағы,интербелсенді тақта ,оқулық. 1 Тақырыбы: Шығарма
Мақсаты: Тақырып бойынша ойларын жүйелі жеткізеді,жоспар құрады. «ой қозғау» Сумативті бағалау Талантты және дарынды балаларды оқыту
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.
АКТ-ны пайдалану
Жоспар құрады,дәйекті сөздеді қолданады. интербелсенді тақта,интернет желісі Тақырыбы:
Негізгі мақсаттар.
Тізбектелген сабақтардың жиынын аяқтағанда оқушы бойында қалыптасатын білім, білік, дағды(идеясы) Белсенді жұмыс түрлері (жеке, жұппен, топпен) АКТ-ны қолдану мүмкіндіктері Оқыту үшін бағалаудың қолданылуы
Сабақ барысында сынып оқушылардың қамтылуы Оқытуды жақсарту үшін (дарынды және талантты, СТО ) Жоспарланған және күтілген нәтиженің оқушылардан анықталуы Қосымша ресурстар Сағат саны Мерзімі
Тақырыбы:Ә. Рудаки «Өмір маған ақыл айтты» өлеңі
Мақсаты: Ақын туралы жан-жақты мәлімет алады.Әдеби мұрасын оқиды,жан-жақты біледі,түсінеді. Өлеңдерінің тақырыбы мен идеясын ашады, біледі, түсінеді. талқылайды.Сатылай кешенді талдау үлгісімен талдайды. «Ыстық орындық», «Фишбоун», «Сұрақ лақтыру»

«ДЖИКСО», «Тыңдап отырған үштік»
Қалыптастырушылық бағалау «Екі жұлдыз, бір тілек», «Бас бармақ»

«Бағдаршам» Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер. Диалогтік оқыту. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау Талантты және дарынды оқушыларды оқыту Өлеңдерімен жұмыс істей отырып,тақырып не туралы өзгелермен бөлісе алады.Тақырыптың маңыздылығын ашады.поэмаға сатылай кешенді талдау жасалады.
Постер құрады. Бейнеролик, нақыл сөздер, фличарт, доп
Оқулық,стикер. 1 Тақырыбы:О.Һаям Рубайлары Мақсаты: Омар Һаям туралы жан-жақты мәлімет алады.Әдеби мұрасымен танысады ,жан-жақты біледі,түсінеді. Өлеңдерінің тақырыбы мен идеясын ашады, талқылайды.Сатылай кешенді талдау үлгісімен талдайды
СТО, Топтау», «ой қозғау», «ДЖИКСО», «Сұрақ лақтыру»

«Ыстық орындық» Қалыптастырушылық бағалау Жиынтық бағалау.
«Бағдаршам»
АКТ-ны пайдалану
Оқытуды басқару және көшбасшылық
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. Постер арқылы өлеңдерінің тақырыбы мен идеясын ашады,сатылай кешенді талдау жасайды. «Адам-өмір тұтқасы»атты ш ойтолғау жазады.
. Флипчарт, суреттер,бағалау парағы,интербелсенді тақта слайд,оқулық. 1 Тақырыбы:Р. Ғамзатов «Менің Дағыстаным» әңгімесі «Мақсаты: Расул Ғамзатов туралы мәліметтерін толықтырады,әңгімесінің тақырыбы мен идеясын ашады, біледі, түсінеді. талқылайды.Сатылай кешенді талдау үлгісімен әңгімесін талдайды.
.
«Топтау», «ой қозғау», «ДЖИКСО», «Ортадағы қалам», «Сөз сандық», , «мәреге жету». Қалыптастырушылық бағалау Жиынтық бағалау.
Смаиликтер арқылы

Талантты және дарынды балаларды оқыту
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.
АКТ-ны пайдалану
Әңгіме мәтіні негізінде жұмыс істей отырып,тақырып не туралы өзгелермен бөлісе алады
,сюжеттік –композициялық құрылымна талдау жасайды,кейіпкерлеріне мінездеме береді.Постер құрайды. «Туған жер»тақырыбына ойтолғау жазады. Флипчарт, суреттер,бағалау парағы,интербел
сенді тақта оқулық.интернет желісі 1 Тақырыбы:..Ш. Айтматов «Найман ана»
Мақсаты: Шығармадағы өмір шындығы негізінде жазылғанына көзжеткізе отырып,дәлелдейді. .Жазушы стиліне көңіл аударады мысалдар келтіреді. «ДЖИКСО»,
Топтастыру, СТО, Insert «Топтау», «ой түрткі»,

«Ыстық орындық»

Қалыптастырушылық бағалау
«Бас бармақ»

«Бағдаршам» АКТ-ны пайдалану
Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау Талантты және дарынды оқушыларды оқыту Оқыған үзіндіден көркем сөз айшықтарын табады.
Жорға сұрақтар дайындайды..Постер құрайды. сюжеттік –композициялық құрылымна талдау жасайды,кейіпкерлеріне мінездеме береді.Кесте бойынша жұмыс жасайды. Флипчарт, суреттер,бағалау парағы,интербелсенді тақта слайд, 1
Тақырыбы:.Аңыздағы ана трагедиясы
Мақсаты: :.Тақырып бойынша трагедия сөзіне мән береді,оқиға желісі негізінде талдайды. «Топтау», «ой қозғау», «ДЖИКСО», «Сұрақ лақтыру»
Жиынтық бағалау. «Бас бармақ»
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
Талантты және дарынды оқушыларды оқыту Әңгімедегі мәтіндермен жұмыс істей отырып,ананың қасіретке ұшырау сәті бойынша ,ойларын өзгелермен бөлісе алады.Тақырыптың маңыздылығын ашады. постер
құрайды, талдайды.
Флипчарт, суреттер,бағалау парағы,интербелсенді тақта.Оқулық. 1 Тақырыбы: Шығарма
Мақсаты: Тақырып бойынша ойларын жүйелі жеткізеді,жоспар құрады «ой қозғау» Сумативті бағалау Талантты және дарынды балаларды оқыту
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.
АКТ-ны пайдалану
Жоспар құрады,дәйекті сөздеді қолданады интербелсенді тақта,интернет желісі 1 Тақырыбы:Сыныптан тыс оқу
Мақсаты: Көркем шығарма оқуға
насихаттау,тіл байлықтарын байыту.
«Топтау», «ой қозғау», «ДЖИКСО», «Ыстық орындық»

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
Талантты және дарынды оқушыларды оқыту Ә. Нұршайықов. «Махаббат қызық мол жылдар» шығармасын оқыту.сұрақтар мен тапсырмаларын орындайды, интербелсенді тақта,интернет желісі Тақырыбы:Әдебиет үлгілерін қайталау.
Мақсаты:Жыл бойы өткен дері негізінде алған білімдерін пысықтайды, талдайды. Топтау», «ой қозғау», «ДЖИКСО», «Ортадағы қалам», «Сөз сандық», , «мәреге жету». Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
Талантты және дарынды оқушыларды оқыту Қайталауға байланысты жорға сұрақтар орындалады.Тест жұмысын орындайды.Әдебиет кезеңдеріне байланысты өркен тақырып негізінде постер құрайды. Флипчарт, суреттер,бағалау парағы,интербелсенді тақта ,оқулық 1