Мемлекетті? негізізін ?алаушылар- Керей мен Ж?нібек


Қазақстан тарихы. 7-сынып
Мерзімі: 29.09.2015 жыл
Тарих пәнінің мұғалімі: Тукебаев Ердос Рахымжанұлы
Сабақтың тақырыбы: Мемлекеттің негізін қалаушылар-Керей мен Жәнібек
Сабақтың мақсаты:
1.Қазақ хандығының негізін қалаушылар Керей мен Жәнібектің іс – әрекеті, Қазақ хандығының алғашқы аумағы мен этникалық құрамы және көрші елдермен қарым – қатынасы туралы мағлұматтар алады.
2.Топ пен, жұппен жұмыс жасау арқылы мәтінмен жұмыс жасауда дағдылары қалыптастыды, тақырыпты толығымен түсінеді
Жалпы мақсаты: Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру
Күтілетін нәтиже: Топта жұмыс істеу арқылы ізденеді, біледі, түсінеді және тапсырмаларды орындауда пәнге қызығушылығы артады
Жеті модульдің қолданылуы: АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: Миға шабуыл, интервю, ЖИГСО, Фишбон, сәйкестендіру тесті, ассоциация, инсерт
Қолданылатын ресурстар: тақта, стикерлер, ноутбук, интерактивті тақта, үлестірмелі қағаздар, карта
Ұйымдастыру кезеңі
Тренинг Суретте берілген түрлі-түсті сумкаларды оқушыларға таңдату арқылы, олардың минез-құлқына сипаттама жасау Оқушылардың мұндағы мақсаты суреттерді таңдайды және өзінің минезіне берілген сипаттаманы тыңдайды.
Сабақ кезеңдері Тапсырма Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті
Біліу
Қызығушылық
тарын ояту Миға шабуыл
Үйге берілген тапсырманы, гүл қорабындағы түрлі-түсті қағаздарды тарату арқылы сұрайды.
Және сол түстер арқылы оқушылар топтасады. Мұғалім берген тапсырманы орындау.
Түсіну Сурет арқылы жаңа тақырыпты ашады.
«Қазақ хандығына 550жыл»
Бағалауды түсіндіру Оқушылардың жауабынан кейін, олардың ойын толықтырады.
Суретке қарай отырып оз ойларын білдіреді.
Қолдану ЖИГСО
(топтық жұмыс)
Әр топқа ресурс беру
Журналист ойыны Әр топқа тапсырма беру және 3 топқа ресурс таратып беру Оқушыларға мәтінді топ ішінде әр қайсысына оқытқызып топпен талқылату. Топ ішінен екі сарапшыны тағайындап басқа топтарға түсіндіреді, қайтадан өз топтарына барып түсінгендерін түсіндіреді.
Талдау 1.Венн диаграммасы
(жұппен)
2.Фишбон әдісі
(топпен) бойынша тақырыпты талдау үшін арнайы тасырмалар беру Оқушыларға қалай жұмыс істеу керектігін түсіндіреді. Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырманы өздері талқылап, өз ой-пікірлерімен санаса білуі, топпен жұмыс жасауы.
Жинақтау Сәйкестендіру тесті
Сабақты жинақтайды Әр топтан 2 оқушы ортаға шығып сұрақтарға жауап береді Топтар өзара жарысады, ойларын ортаға салады, тақырыпты жинақтайды
Бағалау Ассоциация
(топпен)
Инсерт технологиясыы Парақшаны топтарға таратамын Тақырыпқа байланысты өздерінің ойларын жазады
Рефлексия
Бағалау Стикерлерді толтыру Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну Ұсынылған стикерді толтыру