Технологічна карта уроку. Зарубіжна література (7 клас) Тема уроку: Мужність і нескореність перед ворогом як провідна думка балади Адама Міцкевича «Альпухара».

Технологічна карта уроку
Зарубіжна література 7 клас

Тема уроку: «Мужність і нескореність перед ворогом як провідна думка балади Адама Міцкевича «Альпухара».

Мета: зацікавити учнів життям і творчістю А. Міцкевича, розкрити історичну основу балади «Альпухара», звернути увагу на переосмислення історичних акцентів, проаналізувати текст, визначити риси характеру Альманзора, закріпити знання учнів про баладу; розвивати навички виразного читання, усного мовлення, аналізу тексту; виховувати патріотизм.
Tип уроку: урок засвоєння нових знань і розвитку на їх основі умінь і навичок.
Вид уроку: урок з елементами ігрових, інтерактивних і проектних технологій.

Етапи уроку
Хід уроку
Методи, форми і прийоми

І.
Мотивація навчальної діяльності.
1.Розповідь про уявну подорож у ХV ст.до мусульманського королівства Гранада.
1.Слово учителя.
2.„Асоціативний ряд”.



ІІ.
Актуалізація опорних знань.
1.Пояснення теми, мети. епіграфа(№3) до уроку.
2.Складання таблиці „Види балад”.
1.Слово учителя.
2.Інтерактивна гра „Збери пазли”.

ІІІ.
Сприйняття та засвоєння нового матеріалу.
1.Перегляд презентації „Життя і творчість” А. Міцкевича.
2. Повідомлення фонових знань з історії та літературознавства.
3.Робота над текстом балади.
4.Характеристика образу Альманзора.
5. Компаративний аналіз героїв балад Р.Л.Стівенсона „Вересовий мед” та балади А. Міцкевича
„Альпухара”.
6.Робота з епіграфом до уроку.
7.Робота над розвитком асоціативного мислення учнів(складання сенкану зі словом вогонь).
1.Презентація „Життя і творчість А. Міцкевича”.
2.Перегляд ілюстративного матеріалу до повідомлень учнів за допомогою комп’ютера.
3а.Робота з наочністю „Словник”.
3б.Бесіда.
3в.Прийом „Емоційна колористика”.
3г.Самостійна робота в зошиті.
4.Прийом „Гронування”
5.Прийом „Кола Венна”
6.Слово учителя.
7.Самостійна робота. Складання сенкану.

IV.
Рефлексія.
1.Робота з фішками-жаринками
1.Слово учителя.
1а.Прийом „Кошик”

V.
Домашнє завдання.
1.Пояснення домашнього завдання.
1.Слово учителя.


15