Розвиток зв`язного мовлення, навчання грамоти, підготовка руки дитини до письма Тема. Ми маленькі українці. Вірші та
Розвиток зв`язного мовлення, навчання грамоти, підготовка руки дитини до письма Тема. Ми маленькі українці. Вірші та пісні про Україну. Написання похилої короткої та довгої ліній з заокругленням угорі та внизу. Малювання кетягів калини. Письмо «бордюрів» (кетяги калини).
Мета.Закріпити та поглибити уявлення дітей про рідний край, про Україну як державу; розширити знання про народні символи.Сприяти розширенню світогляду дітей.Розвивати мовлення через словникову роботу.Розвивати пам’ять, увагу, спостережливість, кмітливість, мислення.Виховувати глибокі почуття любові до своєї Батьківщини.
Словник: Батьківщина, прапор, гімн, герб, тризуб, символи, держава.
Обладнання: демонстраційний матеріал: символіка України, карта, фотознімки міст Київ, Запоріжжя; ілюстрації національного одягу; ілюстрації соняшника, волошки, маку,калини ; таблиця геометричних фігур, роздатковий матеріал: геометричні фігури в конверті.
Хід заняття
I. Організація класу
-Добрий день, малята,
Рада я вас вітати!
Чи бажаєте подорожувати?
Нові світи откривати?
ІІ.Актуалізація та мотивація навчальної діяльності
Є багато країн на землі.
В них озера, річки, долини.
Є країни великі й малі,
А найкраща завжди - Батьківщина!
1.Ознайомлення з державними символами України.
- Як називається наша країна?
- Як називається народ, що живе в Україні?
Демонстрація карти України.
Такий вигляд має наша країна. Усе, що зображено на карті, зменшено в багато разів. Насправді Україна – досить велика держава.
Демонстрація герба, прапора.
-Кожна держава має свої символи – герб, прапор, гімн. Герб України – тризуб, відомий із прадавніх часів. Йому більше тисячі років.
Наш герб – тризуб.
Це зброя, слава й сила.
-Давнє походження має і національний прапор України. Він поєднав у собі два кольори. Які?
Прапор – це державний символ.
Він є в кожної держави.
Це для всіх - ознака сили,
Це для всіх – ознака слави.
Синьо-жовтий прапор маємо.
Синє – небо , жовте – жито.
Прапор цей оберігаємо:
Він – святиня, знають діти.
Прапор свій здіймаєм гордо,
Ми з ним дужі і єдині,
Ми навіки вже з народом,
Українським в Україні.
-Національний гімн – це урочиста пісня на честь держави. Гімн України написав на слова поета Павла Чубинського композитор Михайло Вербицький.
-Хто з вас знає, коли виконується гімн держави?
(На всіх державних святах, коли вшановують спортсменів-переможців змагань).
-Під час виконання гімну всі люди стоять й не розмовляють. Гімн своєї країни потрібно не тільки впізнавати, але знати його слова й співати.
-Хто з вас чув гімн України?
-Зараз ми з вами маємо нагоду ще раз його послухати, але за всіма правилами. Що для цього потрібно зробити? Правильно, встати.
Звучить гімн України. Діти, стоячи, його слухають.
ФізкультхвилинкаМи мандруєм, ми мандруєм,
Україною крокуєм.
Ось побачили Карпати:
Як вершину нам дістати?
Заглядаємо в озерця-Не торкнутися нам денця!
Раз присядем, два присядемІ за парти тихо сядем.
-Хто може сказати, яке місто є столицею України?
Учитель показує на карті місто Київ.
На білому світі столиць є немало.
Та Київ на світі один.
Київ – це прекрасне місто. Воно кожного чарує своєю красою. А ще Київ – місто старовинне. Виникло воно ще в сиву давнину. Про заснування Києва існує легенда.
3. Бесіда про рідне місто – Запоріжжя
-А які ще міста України ви знаєте?
-Як називається наше місто?
- Звідки воно взяло свою назву?
- На якій вулиці в Запоріжжі ви мешкаєте?
- Які ще вулиці нашого міста вам знайомі?
-Яке місце відпочинку дуже подобається маленьким діткам?
-Який казковий герой хазяйнує в дитячому парку?
-Як називається річка, яка протікає через наше місто?
-Які рослини, символи України, ви знаєте?(волошка, калина, мак)
4.Пальчикова гімнастика
ПТАХ ЛЕТИТЬ
Вихідна позиція. Руки розташувати перед собою (долонями до себе). Великі пальці сплести – це “голова” птаха. Решта пальців – “крила”. Помахати ними.
В небі пташечка летіла,На галявину присіла.(Помахати “крилами”)
Посиділа, відпочила,Й до гніздечка полетіла.(Притиснути долоні до себе)
5.Робота в зошиті. Написання похилої короткої та довгої ліній з заокругленням угорі та внизу.
6.Прослуховування вірша «Облітав журавель»
Облітав журавель
Сто морів, сто земель,
Облітав, обходив,
Крила, ноги натрудив.
Ми спитали журавля:
-Де найкращая земля?
Журавель відповідає:
-Краще рідної немає!
ІІІ. Підсумок заняття
-Так яка найкраща земля?
-У якій країні ми живемо?
-Яке місто є столицею України?
-Про які символи України дізналися?