Математика і штрихування Тема . Пряма і обернена лічба предметів. Число і цифра 9.Обведення у зошиті цифри 9. Порівняння чисел. Складання виразів на віднімання та додавання за малюнками.Графічний диктант «Песик».




Математика і штрихування
Тема . Пряма і обернена лічба предметів. Число і цифра 9.Обведення у зошиті цифри 9. Порівняння чисел. Складання виразів на віднімання та додавання за малюнками.Графічний диктант «Песик».
Мета: ознайомити дітей з числом і цифрою 9; формувати уявлення про утворення чисел натурального ряду, навички лічби; закріплювати вміння розпізнавати багатокутники; розвивати творче мислення, пам'ять; виховувати самостійність, інтерес до вивчення математики.
Обладнання: мультимедійний посібник, картки
Словник:число і цифра 9, віднімання, додавання.
Хід заняттяІ. Організаційний момент
1. Привітання2 .Перевірка готовності до уроку
3. Основні правила роботи на уроці:
Вести себе спокійно;
не викрикувати (голосно – це не значить красиво) ;
бути думаючими (для цього у вас є голова на плечах) ;
бути терплячими, дати можливість висловитися своїм товаришам;
завдання слухати до кінця.
ІІ.Актуалізація та мотивація навчальної діяльності
1.Лічба предметів за предметними малюнками

Порахуйте сніжинки в прямому та оберненому порядку.
3.Гра « Чого більше?»

4.Гра « Знайди помилку»На набірному полотні виставлено ряд цифр: 1, 2, 3, 5, 4, 6, 8, 7, 10, 9. Учні знаходять помилки й відмовляють правильний порядок.
5.Написання графічного диктанту

6.Задачі у віршах- Сім птиць зліпив Семенкоі одну — мала Оленка.Друзі, ви б не полічили,скільки діти птиць зробили?

- Ось до лісу на урокзалетіло шість сорок,дві пізніше прибуло.Скільки всіх птахів було?

- У Оксаночки в руціє чотири сніжиночки,а в її подружки Віриось погляньте — теж чотири.Полічіть-но всі оцікольорові сніжиночки.



7. ФізкультхвилинкаРуки в сторону та вгору –
На носочки піднялись.
Підніміть голівку вгору
Й на долоньки подивись
Руки в сторони розводим
Опускаєм плавно вниз
Присідати ми почнемо,
Добре ноги розімнемо
Раз присіли — руки прямо,
Встали. Знову все так само
Вправу дружко почали
Нахил вліво — раз, два, три!
Повертаємося вправо
Все виконуємо гарно
Вліво, вправо повернулись
Ось розминці вже й кінець
Хто ж старався — молодець!
8. Робота з таблицеюУчні розглядають таблицю, перелічують предмети, пояснюють утворення числа 9, порівнюють відповідні групи предметів та числа в межах 9.

9. Розгляд та аналіз зразка цифри 9
- Йшли по цифрах по порядкуІ дійшли ми до дев’ятки.Любі хлопчики й дівчатка,Ось прийшла до вас дев’ятка.Так вона нам промовляє:Мене кожен учень знає.Хоч я гостя нині в вас,
Та мене вже знає клас.Цифру шість ви вже писали,А мене і не згадали.Обернувши шість униз,Буде дев’ять – подивись!
- Шістка ніби акробатка:Хвостик вниз – і вже дев’ятка! Юнга знає це число!Міцно взявся за весло!Шторм – це вам не карнавал,Чули про дев’ятий вал.
10. Порівняння чисел в межах 9

Діти зробили 9 сніговиків. Чи вистачить їм санчат?

11. Написання у зошиті

12. Геометричний матеріал
- Розпізнавання багатокутників.
228600129540- Чим відрізняються трикутники, зображені на малюнку?
224790285750- А чотирикутники?

- Покажіть, які з намальованих фігур багатокутники?
339090-1270
Скільки різних фігур на малюнках? Назви їх. Які з них є на обох малюнках?
ІІІ .Підсумок заняття
Яке число вивчили?
Якою цифрою позначається?
Які складності виникли?
Що сподобалось?
Що вразило?