Розвиток зв`язного мовлення, навчання грамоти, підготовка руки дитини до письма Тема. Слова, що нічо¬го не називають ( 
Розвиток зв`язного мовлення, навчання грамоти, підготовка руки дитини до письма                                                                                                                                          Тема. Слова, що нічого не називають (службові). Дидактична гра «Впізнай місце». Письмо великих півовалів. Малювання дерева. Письмо «бордюрів» (деревце).
Мета.Ознайомити учнів з новими елементами рукописних букв: малим та великим лівими півовалами.Закріплювати вміння дітей писати вже знайомі графічні елементи, орієнтуватися у сітці робочого зошита, правила посадки під час письма, тримання ручки, розміщення зошита на парті; вміння виконувати складовий та звуковий аналіз слів, працювати самостійно та колективно.Розвивати вміння аналізувати елементи, з яких складається завдання; увагу, мовлення, фантазію та уяву, дрібну моторику руки.Привчати до охайності під час виконання письмових робіт.Виховувати працелюбність, співчуття до ближнього, бажання допомогти тому, хто цього потребує.
Обладнання:мультимедійний посібник, малюнки до уроку.
Словник: службові, великі півовали, бордюри.
Хід уроку
1.   Організаційний момент
1.  Привітання
2. Перевірка готовності до уроку
3. Основні правила роботи на уроці:
Вести себе спокійно; 
не викрикувати (голосно – це не значить красиво) ; 
бути думаючими (для цього у вас є голова на плечах) ; 
бути  терплячими, дати можливість висловитися своїм товаришам; 
завдання слухати  до кінця. 
ІІ.  Актуалізація та мотивація навчальної діяльності учнів
Подивиться на малюнок. Скажіть щ ви бачите на малюнку?
-Хто сидить на дереві?
-Хто під деревом?
-Хто пасеться на лугу?
-Що росте під ялиною?
-Хто біжить по доріжці?
-Хто сидить на квітці?
- Які слова ви використовували у своїх відповідях? (маленькі)
Вони нам допомагають точніше висловити свою думку. Слова: у, під, над, за, поруч, біля…
2.Пальчикова гімнастика
КУЛЬКА
Вихідна позиція.Пальці обох рук зібрані пучкою і стикаються кінчиками.“Надуваємо кульку”: придати пальцям таке положення, яке буває, коли руки тримають м’ячик або кульку.“Кулька лопнула”: пальці повертаються у вихідну позицію.
Пружну кульку я надую,Мотузочок зав’яжу.Ну а потім її здую,Всім цей фокус покажу.
3.Робота в зошиті. Письмо великих півовалів
4.Дидактична гра «Впізнай місце»
- Де лежить м`яч?
На чому лежить книга?
Де стоять олівці?
Куди впав пенал?
Де стоїть портфель?
        - Що з нього виглядає?
        - Де лежить яблуко?
Що росте за вікном?
Хто літає перед вікном?
5. Фізкультхвилинка
Руки в сторони та вгору —
 На носочки піднялись.
 Підніми голівку вгору —
 Й на долоньки подивись.
 Присідати ми почнемо,
 Добре ноги розімнемо.
 Раз — присіли, руки прямо.
 Встали — знову все так само.
 Повертаємося вправно,
 Все виконуємо гарно.
 Вліво-вправо повернулись
 І сусіду усміхнулись.
ІІІ. Підсумок уроку
Які нам слова допомагали відповідати на питання?
Які вони за розміром?
Як ми можемо їх позначити?
Які герої нам допомагали?
Що ми дізналися нового?