Математика п?нінен саба? жоспары К?бейтуді? ауыстырымдылы?, терімділік ?асиеттерін пайдаланып, ?рнектерді ы?шамдау
7753350-29019500Көбейтудің ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін пайдаланып, өрнектерді ықшамдау.
А.Т. Смагулова,
Шәкәрім атындағы облыстық дарынды балаларға арналған
үш тілде оқытатын мамандандырылған мектепінің математика пәні мұғалімі
Сабақтың мақсаты Көбейтудің қасиеттерің пайдаланып өрнектерді ықшамдаудан алған білімдерін жалпылайды, оларды есептер шығаруда қолдануға дағдыларын қалыптастырады,білімдерін тереңдетеді.
Оқыту нәтижесі
Табыс критерийлері Көбейтудің ауыстырымдылық, терімділік қаситтерін біледі,
Күнделікті қоршаған ортадан мысалдар келтіре алады.
Көбейтудің қасиеттерің пайдаланып есептер шығара алады.
Өздерін және сыныптастарын бағалай алады
Модульдер, қолданылатын
Әдіс-тәсілдер Диалог, бағалау,дарынды оқушы, жас ерекшелік, СТО
Сілтемелер Ғаламтор материалдары, интерактивті тақта, оқулық, қосымша есептер жинағы.
Көрнекілігі және құрал-жабдықтары Интерактивті тақта, түрлі түсті маркерлер, А4 форматы, суреттер .
Сабақ барысы
Кезеңдері Уақыт Мұғалімнің іс - әрекеті Оқушының іс-әрекеті Бағалау
Ұйымдастыру 2мин
2 мин 1.Жағымды психологиялық орта қалыптастыру.
2.Топқа бөлу
Топқа бөлу: Мозайка стратегиясы стикерлер таратылады. Пазл арқылы оқушыларды екі топқа бөлу. Топ басшысын сайлау, бағалау парақшасын беру. Есептер арқылы топқа бөлінді. Топтасып отырады. Топ басшысын сайлайды.
Оқушылар жұптық жұмыс жасау арқылы бір-бірін тексереді, бағалайды.
Формативті бағалау
- Топтық бірлікті көрсете білген топ формативті бағаланады.
Қызығушылық
ты ояту
«Миға шабуыл»
Мақсат қою кезеңі 5мин Санды өрнектердің және әріпті өрнектердің мәндерін табу үшін алдымен оларды ықшамдап алған тиімді.
Жауап береді, берген жауаптарын талдайды.
Мақсатын анықтайды. Формативті бағалау.
Жаңа сабақ 19 мин
Көбейтудің орындарын ауыстырғаннан көбейтіндінің мәні өзгермейді.
a, b – кез келген сандар.
Екі санның көбейтіндісін үшінші санға көбейту үшін бірінші санды екінші санның үшінші санның көбейтіндісіне көбейтуге болады.
Мысалы: 1. және онда теңдігі тура.
2.
3.
4. Жұптық жұмыс. Бір-бірін тексереді. (Бағалау парағына ұпай сандарын қою. )
Әр топтан бір бала шығып, қорғайды. Формативті, топтық бағалау.
Шартты белгілер арқылы бағалайды
Мағынаны тану 8 мин №370, 371,373,374,376,377 Өздік жұмыс. Слайд арқылы жауаптарын тексереді.. (Бағалау парағына ұпай сандарын қою. ) Формативті, топтық бағалау, өзін-өзі бағалау.
Асыл тастармен бағаланады.
Кері байланыс: 5 мин «Рефлексия. (2 минут)
. Әр оқушы берілген дескриптор арқылы өзін бағалайды, кері байланыс жасайды. Бүгінгі сабақта алған білімдерін бекітіп, келесі сабақта қолданады.
Үйге тапсырма 2 мин Ершова А.П. № 378, №379 Шығыс Қазықстан облысы, Семей қаласы
Шәкәрім атындағы облыстық дарынды балаларға
арналған үш тілде оқытатын мамандандырылған мектеп.