Онды? б?лшектер. Онды? б?лшектерді о?у ж?не жазу


Пән: Математика
Ұзақмерзімдіжоспарбөлімі: Мектеп: №264 мектеп - лицей
Күні: 13.02.2017ж Мұғалімніңаты-жөні:Қойшыбекова Г
Сынып: 5 «а», «е» Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны: Сабақтақырыбы Ондық бөлшек. Ондық бөлшектерді оқу және жазу.
Осы сабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме) Оқушыларға ондық бөлшек ұғымын түсіндіру, оларды оқуды және жазуды үйрету.Бөлшектерді қосып, азайтуды, бөлшектер мен аралас сандары көбейтіп бөлуді, өзара кері сандарды табуды меңгергендіктерін бақылап, оқушылардың деңгейлерін анықтау.
Сабақмақсаттары Барлық оқушылар: Ондық бөлшектерді таниды, оқып, жазуды үйренеді
Көптеген оқушылар: жай бөлшектерді түрлендіреді, бөлігі бойынша санды табады, ондық бөлшекке айналдырады
Кейбір оқушылар: Бөлшектерді бөлу және көбейтудің тәсілдерін пайдаланады, ондық бөлшекке келтіреді
ЖетістіккритерийлеріЖаңа тақырыпты меңгеріп, оқушылар бағаланады.
Пәнаралықбайланыстар тарих
АКТ қолдану дағдылары,
көрнекіліктер Презентация, таратпа қағаздар
Бастапқы білім
Жай бөлшектер, ЕКОЕ, ЕҮОБ, бөлшектерді көбейту, өзара кері сандар, бөлшектерді бөлу
Сабақ барысы: І Ұйымдастыру: Салемдесу, түгелдеу, назарын сабаққа аудару
ІІ Үй жұмысын тексеру:қайталау сұрақтары
ІІІ Жаңа сабақ: Ондық бөлшектер. Ондық бөлшектерді оқу және жазу.
Ондық бөлшекті оқығанда алдымен бүтін бөлігі оқылып, оған, «бүтін» сөзі қоса айтылады. Сонан соң ең соңғы разряд аты аталып, одан кейін бөлшек бөлігі оқылады.
Бірліктен де кіші разрядтары бар ондық жүйеде жазылған сан ондық бөлшек деп аталады.
Жай бөлшектің бөліміндегі нөлдер санымен оның алымындағы цифрлар санын теңестіру қажет;
Жай бөлшектің бүтін бөлігін жазып, одан кейін үтір ққою керек;
Үтірдің оң жағына берілген бөлшектің алымын жазу керек.

ІҮ. Есептер шығару: №1209, 1210 (ауызша)

ІҮ Қорытынды: Сұрақ жауап Ү. Бағалау.
ҮІ. Үйге тапсырма: №1220,1221
Сабақбойыншарефлексия