?ордай ауданы Жамбыл ауылы Жамбыл Жабаев атында?ы №26 орта мектеп. Мектеп алды даярлы? тобыны? т?рбиешісі. Абдуллаева Света Тиловбаевна Тіл дамыту Саба? та?ырыбы: Мені? отбасым Саба? ма?саты: Отбасы ??ндылы?ыны? ма?ыздылы?ын ашу. — Отбасы туралы т?



Қордай ауданы Жамбыл ауылы
Жамбыл Жабаев атындағы №26 орта мектеп.
Мектеп алды даярлық тобының тәрбиешісі.Абдуллаева Света Тиловбаевна
«Қызықты математика» Сабақтың тақырыбы : «Ойлан , тап !» Сабақтың мақсаты : Білімділігі : оқушылардың сандардың құрамы және сандарды қосу , азайту туралы білімдерін тапсырмалар орындата отырып тиянақтау; өрнектердің мәнін қатесіз шығара білуге машықтандыра түсу ; Дамытушылығы : тез есептеу , есте сақтау , ойлау , өз бетінше және жұппен тапсырма орындау қабілеттерін дамыту ; Тәрбиелігі : пәнге деген қызығушылығын артырып тапқырлыққа,ізденімпаз болуға, оқушыларды қоршаған ортасымен ізгілік қарым – қатынаста болуға , қамқорлыққа тәрбиелеу; Сабақтың түрі : ойын сабақ Сабақтың типі :өткен материалды бекіту сабағыСабақтың әдісі : іздену, жұппен жұмыс,түсіндіру ,өз бетінше жұмыс, семантикалық карта , ойын , интерактивті тақта . Сабақтың барысы : I. Ұйымдастыру кезеңі - оқушылардың назарын сабаққа аудару ; - психологиялық дайындық Қайырлы күн , ұстаз ! Қайырлы күн , достар ! Бүгінгі күн ,міне , Сәттілікке толсын . Біздің алар бағамыз,
Кіл бестіктер болсын! II .Ой қозғау - Ауызша санау ( бірнеше сұрақтарға жауап алу ) ( қарапайым түсініктер туралы білімдерін еске түсіреді ) III . Жаңа сабақ - Балалар, бүгінгі қызықты математика сабағының тақырыбы : «Ойлан , тап !» Бүгінгі сабағымызда әр түрлі тапсырмалар орындаймыз .Берілген тапсырмаларды әр бала жеке орындайды және жұппен орындаймыз. Бүгінгі сабақ ерекше болмақ , өйткені , біз хайуанаттар бағына серуенге барамыз. Барлығың да серуенге барғыларың келеді ме? Олай болса барлығымыз автобусқа отырамыз.(балалар орындарынан тұрып қимыл жасайды) Міне , хайуанаттар бағына да келіп жеттік.Бақта аңдарды арнайы торда ұстап,күтіп бағады .Ал , енді балалар мұнда ең қызығы хайуанаттар бағына келген балаларға аңдар тапсырма береді екен.Ол тапсырманы орындамасақ аңдар ренжиді. Қалай тапсырмаларды орындаймыз ба ? 1.Арыстанның тапсырмасы:

Сандарды санау тура және 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 – тура санау10,9,8,7,6,5,4,3,2,1,0 – кері санауӨздерің білетін санамақ айтыңдар!1 дегенім жаман баға,Алады оны жаман бала.2 дегенім нашар баға,Інішегім нашарлама.3 дегенім орта баға,Сапасы оның орта ғана.4 дегенім жақсы баға,Алады оны жақсы бала.5 дегенім үздік баға,Оқимыз тек үздік қана.
Алты дегенім алғыс,
Жеті дегенім жетістік
Сегіз дегенім семсер
Тоғыз дегенім тоқу
Он дегенім оқуСергіту сәті:
1. Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш,
Бойға жинап күш.
Жаттығу жасап алайық,
Бiр дем алып қалайық.
2 . Жолбарыстың тапсырмасы :

Сандардың көршісін тап!2; 6;5; 8;4; 7;1; 3;3 .Пілдің тапсырмасы : Ойланып , жаз !

Сандарды салыстыр!5 * 46 * 97 * 34 * 4Аюдын тапсырмасы

Жасырын сандарды тап!... 1, 2,... 4, 5,... 7,... 9,... Сергіту сәті2. Бiр, екi, үш
Бойға жинап күш.
Жаттығуды жасаймыз
Шынығуды бастаймыз.
 4. Түлкі тапсырмасы :

Сәйкестендіру кестесі 3 + 4 8 1 + 7 4+38 – 0 7 7 10 – 4 4 + 5 3 5 + 5 8 0 + 3 9 2 + 4 10 5 . Қоянның тапсырмасы:

Фигураларды атау
977265293370003863340552451523925527034290293370left2730500021393151587500
40252652209802291714306705
Сергіту сәті
Біз балдырған баламыз,
Құстай қанат қағамыз.
Дүниені аралап,
Оқып білім аламыз.
Көзді салып қараңыз,
Былай қанат қағамыз.
6. Қасқырдын тапсырмасы:

Жапырақтар жинайық
7 – 2=  4+5= 9-2=2 + 4=  3+5= 6+4=1 + 3=-  10-5= 9-3=6 - 5 = 6+2= 7-3=10 - 7 = 9-5= 8-3=
Мұғалім : -Қандай аңдардың тапсырмасына жауап бердік ? -Енді хайуанаттар бағында арыстан жолбарыс , піл ,түлкі , аю, қасқыр,қояннан басқада аңдар өмір сүреді . IY .Сабақты қорытындылау -Бүгінгі сабақ ұнады ма ? Неліктен ? Y .Оқушыларды мадақтау