Ба?ылау ж?мысы. О?ушы?а атомдар мен молекулалар заттарды? молекулалы? ??рылысы туралы танымды? белсенділікпен т?сіндіру


Сабақ жоспары
Сабақ: Физика
Тақырыбы: Бақылау жұмысы Мектеп: Жаңа – ұйым ш.ж.ж.о.б.б.м
Күні: 19.10.2016 Мұғалімнің есімі: Маумов К.Ж
Сынып: 7 А.Ә Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) Оқушыға атомдар мен молекулалар заттардың молекулалық құрылысы туралы танымдық белсенділікпен түсіндіру
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар:
Масса және заттың тығыздығы туралы түсінік қалыптастыру
Оқушылардың басым бөлігі:
Масса және заттың тығыздығы туралы түсінік қалыптастырып олны айналдыра алады
Кейбір оқушылар:
Түрлі әдістерді қолдана отырып зертханалық жұмыста қолдана алады
Тілдік мақсат Оқушылар:Оқушыларға жаңа терминдерді таныстыру
Негізгі сөздер мен тіркестер:
М,см,дм,м,т,ц,кг,г, т.б
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Талқылауға арналған тармақтар:
Тақырыпты ашатын немесе соған тиісті сұрақтар қарастырылады
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?
Жоғары дәрежелі сұрақтар жазу керек
Жазылым бойынша ұсыныстар:ХБЖ жүйесін ұзындықтың, салмақтың және температураның өлшемін жаз
Алдыңғы оқу Қайталау
Жоспар
Жоспарланған уақыт Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) Ресурстар
Басталуы
5 минут
3 минут Оқушылардың ойын бір жерге жинақтау үшін ынтымақтастық атмосферасын орнату
1,2, нұсқаға бөлу Сұрақ – жауап,
Смайлик, жеке парақшалар
Ортасы
22 минут I- нұсқа
1. «Физика» деген сөз нені білдіреді, қай тілден келген?
2. Физикалық денелерді атап шық.
3. Молекула деген сөз қандай мағынаны білдіреді?
4. Диффузия сөзін қалай түсінесің?
5. Заттың үш күйін атап шық.
Ұзындықтың негізгі бірлігі қалай аталады? Ол бірлікке еселік және үлес болатын бірліктерді атап шық.
20г мг, кг,ц, т айналдыр.
II-нұсқа
1. Физика нені зерттейді?
2. Физикалық шамалар дегеніміз не?
3. Атомдар қандай бөлшектер?
4. Температура дегеніміз не?
5. Қатты дененің молекулалары қалай орналасқан?
Өлшеуіш аспаптың бөліктерінің құнын қалай анықтау керек?
10 м см. Км. Ди, мм айналдыр
Кітпа, плакат, маркер, түрлі түсті қағаз, клей, стикер
Аяқталуы
10 минут
3 минут
Кері байланыс
Жеке есептер, бағалау парақшасы , стикер
Келесі оқу
1,2 тақырыпты қайталау
Қосымша ақпарат
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс
Қазақ халықның өлшемдерін анқтап баяндама дайындау Оқу үшін бағалауды қолдандым:
Өзін – өзі, критералды бағалау. Информатика, математика және биология пәнімен байланыс болды
Рефлексия
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1.Ынтымақтастық ахуалды орнату
2.Топтық жұмыты орнату
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1.Джиксо әдісі
2.Форматифті бағалау; смайлик арқылы
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
Тексерген: Полатбаева Г.Н