Моделювання плечового виробу способом переміщення нагрудної виточки.
Уроки 9–10
Тема: Моделювання плечового виробу способом переміщення нагрудної виточки.
Мета: навчити переміщувати нагрудну виточку у п’ять основних напрямків; будувати креслення основи у М 1:1, розробити фасон плечового виробу, використовуючи переміщення нагрудної виточки; розвивати уяву і творче мислення; виховувати охайність і самостійність під час виконання практичної роботи.
Обладнання, матеріали, наочність: трафарети основи плечового виробу, лінійка закрійника, різнокольоровий папір, ножиці, ілюстрації журналів мод.
Хід заняття
І. Організаційний момент
II. Повторення матеріалу
1. Для чого потрібно правильно вимірювати і записувати мірки?
2. Які мірки потрібні для побудови плечового виробу?
3. Яка послідовність побудови креслення основи плечового виробу?
4. Назвіть лінії базисної сітки плечового виробу.
III. Актуалізація опорних знань
Яку роль виконують фасонні лінії?
Як вважаєте, чи можна за допомогою викрійки основи зшити вироби різних фасонів?
IV. Мотивація навчальної діяльності
Різноманітність фасонів залежить від розташування нагрудної виточки. Знаючи, як її перевести в те місце, що відведено їй за фасоном, можна пошити плечові вироби з кокеткою, з підрізом, із драпіровкою та ін.
V. Повідомлення теми уроку
VI. Постановка завдань уроку перед учнями
Знати: правила переміщення нагрудної виточки.
Вміти: будувати основу викрійки у М 1:4, розробити фасон плечового виробу способом переміщення нагрудної виточки.
VII. Вивчення нового матеріалу
Підготовка до технічного моделювання
Розгляньте малюнок і назвіть лінії креслення.
2. Правила переміщення нагрудної виточки (учитель демонструє основні прийоми перенесення, учні працюють у зошитах):
а) розгляньте ескіз, встановіть розташування нагрудної виточки;
б) намітьте новий напрямок нагрудної виточки;
в) розріжте викрійку по наміченій лінії;
г) закрийте стару виточку нова відкриється сама;
г) слід пам’ятати, що виточки, які переносяться в пройму, лінію талії та боковий шов, після переміщення скорочуються на 1–1,5 см.
3. Розробка кокеток і підрізів
VIII. Практична робота
1. Побудова креслення основи плечового виробу у М 1:1.
2. Розробка фасону плечового виробу:
а) аналіз завдань практичної роботи;
б) самостійне моделювання плечового виробу;
в) поточний інструктаж;
г) контроль з боку вчителя з метою виявлення недоліків та їх усунення;
д) підбиття підсумків практичної роботи, демонстрація кращих робіт.
IX. Домашнє завдання
Підготувати викрійку та тканину до розкроювання.
X. Підбиття підсумків заняття
1. Що нового дізналися на уроці?
2. Для чого переміщують нагрудну виточку?
3. За якими правилами ви розробляли фасон плечового виробу?
4. Що називають технічним моделюванням?
XI. Оцінювання роботи учнів на уроці.
XII. Прибирання робочих місць та приміщення.
Рисунок 1Рисунок 215