Б?л ?ай кезде болады? 2 сынып
Сабақтың тақырыбы Бұл қай кезде болады?
Мақсаты Өлеңді оқып, талдау арқылы жылқы малының қасиетін тану.
Міндеті 1.Қыс мезгілінің ерекшелігін біледі.
2.Табиғатты сүюге, оны аялауға үйренеді.
3.Мәнерлеп оқуға дағдыланады.
Күтілетін нәтиже Өлең шумақтарын жаттау арқылы есте сақтай алады
Мағынасын ашып түсінеді
Тіл байлығы артады
Қыс туралы мағлұмат таба біледі
Көрнекі техникалық құралдар: Ән «Аппақ қар», оқулық, А3 парақтары.
Сабақтың барысы Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Тренинг Сергіту сәті «Ауа-райы»
Осы жұмыс арқылы сыныпты 4 топқа бөлу. Қимылды қозғалыс арқылы орындайды
Топқа бөлінеді:
1 топ -жаз
2 топ -көктем
3 топ- күз
4 топ -қыс
Сыныптағы тапсырмалар «Аппақ қар» өлеңін тыңдату
Ой шақыру cұрағы арқылы INSERT кестесін толтыру.
Шығармашылық жұмыс
Мәтінмен жұмыс
Сөздік жұмысы
Диалогпен жұмыс
«Кел, ойлайық!»
Дәптерде жұмыс -Ән не туралы?
-Қыста қандай өзгерістер болады екен?
-Қарсыз қыс болуы мүмкін бе?
«Бұл қай кезде болады?» өлеңін оқыту (жеке, жұппен, топпен талқылау)
Топтық тапсырма:
1-топ Қысты сипаттау
2-топ Өлеңді мәнерлеп оқу
3-топ Өлең мазмұны бойынша сурет салу
4-топ Жұмбақ шешу
Әр топ берілген тапсырмалардың мағынасын сурет, әңгімелеу т.б. арқылы қорғайды.
«Кел ойна, тез ойла» сөздік ойын арқылы жаңа сөздерді меңгереді. (синоним, антоним табу,сөз тіркес,сөйлем құру)
Оқу, аудару, мазмұндау
Мәтін ішіндегі жаңа сөздермен жұмыс
Әр топ мәтін бойынша бір-біріне сұрақтар дайындайды.
Оқушылар сұрақ-жауап арқылы өз ойларымен бөліседі.
7124705588000І топ
ІІ топ 3 тапсырмадағы диалог
ІІІ топ
Берілген сөздермен сөз тіркес құру және суретке қарап сөйлем құру.
Дәптердегі тапсырмаларды орындау
Бағалау Бірін-бірі бағалау, топты бағалау, жиынтық бағалау
Үй жұмысы «Өлеңді мәнерлеп оқу , бес жолды өлең құрауРефлексия
«Түсінбедім» « Түсіндім» « Жартылай түсіндім»
Смайликтер арқылы өткізіледі.