Открытый урок по изобразительному искусству на тему Суретшілер шы?армаларын талдау


Суретшілер шығармаларын талдау
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға топпен жұмыс жасата отырып, суретшілер шығармаларын талдату. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. Сана-сезіміне қозғау салу, шығармашылық деңгейін көтеру.
Әдісі:
Диалогтық оқыту ,топпен жұмыс ,формативті багалау, сыни тұргыдан ойлау.
Уақыты
Мұгалім іс- әрекеті
Оқушылар іс-әрекеті Ресурстар ,көрнекі кұралдар
Сабақ барысы:1.Ұйымдастыру кезеңі
3 мин 1.Оқушылармен сәлемдесу
2.Топқа бөлу( қиынды суреттер арқылы)
Оқушылар 3 топқа бөлінеді 2.Үй жұмысын тексеру
5 мин
Оқушылардың өткен тақырып бойынша үйден салып келген суреттерин тексеру.Шыңға шығу әдісі бойынша өткен материалдарға шолу жасау
Топ ішінде бір-бірінің
Суретіне баға бареді.
Сұрақтарға жауап береді Слайд
3.Жаңа сабаққа ену
7 мин 1-тапсырма Қолдарындағы қиынды суреттерді құрастыру
Суреттерді топ болып құрастырады. Плакат,желім қиынды суреттер.
2-тапсырма. Суреттің мазмұнында суретші нені меңзеген? Кімнің картинасы?
Үш топ үш суретшінің картинасын құрастырып,не бейнелегенін баяндайды 8 мин
3-тапсырма
Суретпен танысады Интерактивті тақтадан суретшілердің картиналарын көрсету .Қай суретшінің картинасы екенін сұрау. Суретпен танысады.Қай суретшінің картинасы екенін табады.
Интерактивті такта, слайд
Картинада не бейнеленген? Суретшінің картинасы қандай құбылыстарға толы?
Әр топ өз ой-пікірлері бойынша картиналарды талдайды.Өз ойларын ортаға салады. Қандай түстер
пайдаланған ? Түстік байланысына талдау жасайды Біз не жасап жатырмыз? Бүгінгі жаңа сабақ суретшілер шығармаларын талдау екенін айтамын Суретшілер шығармаларын талдағандары туралы ұғынады. Тақырып «Суретшілер шығармаларын талдау» сөзі жазылады.Нақты анықтамасы көрсетіледі. Суретшілер шығармаларын талдау сөзінің анықтамасын айтады. Интерактивті тақта,слайд
4. Практикалық жұмыс
10 мин.
4-тапсырма. Болмасан да ұқсап бақ. Еркін тақырыпта сурет салу. Әр топ бірге отырып өз ойларынан сурет салады. Плакат, қарындаштар, акварель, қылқалам.
Ортақ тұжырымға келтіру. Әт топтың жұмысы ерекше құнды екнін ұғындыру. Оқушылар суреттерін тақтаға іліп, топ атынан біреуі қорғайды.
5. Сабақты қорытындылау
5мин.
Кері байланыс жасау. ББҮ кестесін толтыру. ББҮ. Кестесін толтырады. 6. Үйге тапсырма беру
2 мин.
Еркін тақырыпта жеке-жеке сурет салып келу. Оқушылар берілген тапсырма бойынша дайындалулары керек. 7. Бағалау
5 мин. Бағалау критерийлері бойынша өздерін бағалату.
Топ мүшелері өздерін бағалайды. Бағалау критерийлерінің сұрақтары.