?аза? тілі п?нінен Мені? ?уес ісім –спортпен ш??ылдану
Қазақ тіліСабақ өтілетін күн: 3.02.2017 Барлық оқушы саны: 16
СілтемеОқу жоспары, оқулық (Қазақ тілі. 7 сынып. Алматы: Атамұра) күнтізбелік жоспар.Сабақ тақырыбы Менің әуес ісім –спортпен шұғылдану
Сабақтың мақсаты Оқушылар жаңа сөздермен сөз тіркестерін жасай біледі.
Сөздерге фонетикалық талдау жасай алады.
Дауысты,дауыссыз дыбыстарды ажырата алады.
Ойлау,есте сақтау,көру қабілеттерін дамытады,шығармашылықпен жұмыс жасай алады.
Спорттың адам денсаулығына пайдасы бар екенін біледі.
Әдіс-тәсілдер Шаттық шеңбері,тілек айту
Көрнекіліктер Постер жасауға А3 плакаты, топқа бөлуге қажетті суреттер, видео,АКТ.
Оқыту нәтижелері Сөйлеу дағдысы, тіл байлығы дамиды. Бір-біріне көмектесуге қалыптасады. Жұрт алдында сөйлеуге дағдыланады.
Сабақ барысы:
Мақсаттар жүйесі Уақыты Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының когнитивтік іс-әрекеті Бағалау
1.Кіріспе кезеңі
БілуҚызығушылықтын ояту.
Қолдану
Видео көрсету
Сұрақ қою
Талдау 3мин
5 мин
6мин
1.Оқушыларды шаттық шеңберіне тұрғызып,ынтымақтастық атмосферасын орнату.
Балалар сұраққа жауап береді?
1.Балалар қазір біздің елімізде қандай жаңалық бар?
2.Унивесиада қай уақыттан қашанға дейін өтеді?
3..Біздің қанжығамызда неше алтын,неше күміс, неше бронз бар,
4.Қандай спорттың түрлері өтіп жатыр?
5.Қай қалада өтіп жатыр?
6.Олар немен айналысып жатыр?
Дұрыс.Ендеше біздің бүгінгі өтетін сабағымызды тақырыбы:Менің әуес ісім-спортпен шұғылдану.
Ал ендеше балалар біздің бүгінгі сабағымыз сайыс түрінді өтеді.Мәре сызығына қай топ бірінші келсе сол топ жеңіске жетіп бірінші,екінші,үшінші орындарға ие болады.
.Ал ондай болса тақтаға назар аударайықшы.Тақтадағы біздің бүгінгі сабақтың мақсатын оқиықшы.
1.Біз бүгін сабақта жаңа сөздермен сөз тіркестерін жасаймыз.
2.Сөздерге фонетикалық талдау жасаймыз.
3.Спорттың адам денсаулығына пайдасы бар екенін білеміз.
Оқушылар бір-бірімен қазақ тілінде амандасады.
Оқушылар бір –біріне тілек тілейді.
Футбол,волейбол,баскетбол деп үш топқа бөлінеді.
Видео көрсету.
Мұғалімнің сұрағына жауап береді.Әр топтан бір оқушы жауап береді.
1.Қысқы универсиада
2.29 қаңтардан-8 ақпанға дейін өтеді.
3.6-алтын,4күміс,2 бронз.
4..Шаңғы тебу,мәнерлеп сырғанау,биатлон,трамплиннен секіру.
5..Талғар қаласында
6.Спортпен.
Оқушыларға сабақ мақсатын түсіндіру.
Постермен жұмыс
Түсіну 7мин Оқушылар топтарға бөлінді.Топ басшысына бағалау парақшаларын таратамын. Балалар
Сендер осы футбол,волейбол,баскетбол ойыны қалай ойналады,құрамында неше адам болады?Осы туралы шағын мәтін құраңдар.
1топ «Футболшылар»
2топ «Волейбол».
3топ «Баскетбол»
Оқушылар шығып өз постерлерін қорғайды.
Футбол
Волейбол
Баскетбол
Топ басшысын тағайындау.
Бағалау парақшаларын толтыру
4 тапсырма152 бет
1 топ
Футбол туралы мәтін құрастыр
2топ
Волейбол туралы мәтін құрастыр
3топ
Баскетбол туралы мәтін құрастыр
Білу 7 мин
8 мин 2-тапсырма 152 бет
Төмендегі сөздерге фонетикалық талдау жаса.
1 топ Шұғылдану-заниматся
2 топ Денсаулық-здоровья
3 топ Әуес ісім-мое хобби
1-тапсырма 154 бет
Берілген сөйдемдерді аяқтаңдар.
1-топ
1-2 сөйлем
2-топ
3-4 сөйлем
3-топ
4-5 сөйлем
5 –тапсырма153 бет
Берілген диалогты оқы.Аудар.
Ролдерге бөліп оқы.
6 –тапсырма 153 бет
Қарындашпен сызу арқылы мағынасын құрайды.
Жеке- дара сұрау
Карточка беріледі.
Сұрақ қойылады
Сұраққа жауап береді.
Дәптермен жұмыс
Жұппен жұмыс Карточка жеке тапсырма
Смайликтер арқылы бағалау
Шапалақтау арқылы бағалау
Смайликтер арқылы
Талдау
. 5минут Бинго ойыны
Сұрақтар беру.
1.Сүт өнімдеріне не жатады?
2.Жеті ішекті шертпелі аспап?
3.Термин сөздер қай салада қолданады?
4.Зергерлік бұйымдарға не жатады?
5.Неше дауысты дыбыс бар?
6.Орыс тілінен енген сөздер?
7.Ақан серінің әні?
8.Мұқан Төлебаев кім?
9.Шахматтың отаны қай жер?
10.Халық әндерін ата?
1.Әр топтан әр оқушы сұрақтарға жауап береді.
Бас бармақ арқылы бағалау
Смайликтер атқылы бағалау
Жинақтау
3 минут Мен бүгінгі сабақта не түсіндім?
Маған сабақта не ұнады?
Мен не білемін? Стикерлерге жазып жабыстыру. Бағалау (Сыни өзіндік пікір
Рефлекция
Екі жұлдыз бір тілек.
Үй тапсырмасын алу.
Коньки тебу1-топ
Шаңғы тебу2-топ
Күрес деген тақырыпқа мәтін құрап келу3-топ
Рефлекция. Екі жұлдыз, бір тілек.
1минут
1 минт2 мин Оқушыларға қолдау көрсетеді. Сенім білдіреді
Стикерлермен тақтаға ілу.
Кері байланыс жасау.
Қай топ бас жүлде алады,сол топқа мадақтам беру. Топ – топтарды бағалайды
Күнделіктерін ашып бағаларын қойдырады үй тапсырмасын жазады.
Топ басшылары бағалау парақшаларын санап өткізеді.
Қол шапалақтау арқылы
Тексерілді: 3.02.2017