Бір ба?ытта?ы ?оз?алыс?а берілген есептер 4 сынып
Мерзімі:03.02.16ж
Сабақ тақырыбы: Бір бағыттағы қозғалысқа берілген есептер.
Сабақ мақсаты:
А)Жылдамдық, уақыт, қашықтық байланысына сәйкес бір бағыттағы қозғалысқа берілген есептерді шығаруға уйрету.
Б)Оқушылардың шамаларды байланыстыра есептей білуге, бөлу және көбейту амалдарын орындауға, теңдеу шешу, фигураларды салыстырудағы білім дағдыларын дамыту.
В)Еңбекқорлыққа, адамгершілікке, қонақжайлылыққа, өнерге тәрбиелеу.
Сабақ түрі: дәстүрлі
Сабақ әдісі: ұжымдық
Көрнекілігі: интерактивті тақта, геометриялық фигуралар.
Сабақтың кезеңдері:
І. Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық даярлық
Жеті бірдей өренбіз,
Жеті түрлі шумақпыз,
Жеті бірдей әуенбіз,
Жеті түрлі бояумыз.
Кең пейілді жүрекпен,
Ақ пейілді ниетпен,
Амандасып алайық,
Бір жадырап қалайық.
ІІ.Үй тапсырмасын тексеру:
Жылдамдық, уақыт, қашықтық.
U=S: t S=Uх t t=S: U
Суреттермен жұмыс.
ІІІ.Жаңа сабақ:
№ 1 - Суретте не бейнеленген ?
- қоян мен тазының қозғалыс бағыты туралы не айтуға болады?
- 900 - 800 айырмасы нені білдіреді ?
- Тазы қоянды неше минутта қуып жетуі мүмкін?
- Межелі жерге қайсысы бұрын жетеді .
№ 2
S-60км/с
V1-85 км/с
-971558318500
V2- 65км/с
85-65=20м
№3
Қасым 2км ұзап кеткен Есімнің соңынан жүрді.Қасым 4км/сағ.ал Есім5км/сағ жылдамдықпен қозғалып барады.Қасым Есімді қуып жете алама?3сағаттан соң олардың арақашықтығы қандай болады ?4 сағ ше?
U=5км/с
U=4м/с
t-3с-2км-4сағ- S-?
(5км/с-4км/с)х2с=2км
2х3=6
2х4=8км
№ 4
Қаптары80кг 45ц60кг сазан.
Қаптары-60кг-34ц80кг табан б.әкелінді.
Қай балық және неше қап артық әкелінді -?
80-60= 20 45ц60кг-34ц80кг = 880кг
№ 5 Бөлуді орында және тексер:
2516 : 17= 148 2844 : 18= 158 3021 : 19 = 159 5725 : 25 = 229
№ 6
(810х16)/60=
27000:27+1275=
46550:98+987=
(2035-608)*48=
ІҮ.Сабақты қорыту
1.Қозғалыстың 3 шамасы: жылдамдық,уақыт,қашықтық.
2.Қуып жету қозғалысы
3.Қалып қою қозғалысы
4.Бір- біріне қарама-қарсы бағытталған қозғалыс
5.Бірінен-бірі қарама-қарсы бағытталған қозғалыс
Ү.Үйге тапсырма №7 №9
Ү.Сабақты бағалау