Беттерді бір-бірінен б?лу. Б?лу ар?ылы м?тіндерді бірнеше ба?анда орналастыру.
Мушаханова Нұржамал Орынбасарқызы Сабақ жоспары
ІІІ (базалық ) деңгей «Құрық ауылының №1
Құрық ауылы орта мектебі» коммуналдық
мемлекеттік мекемесі
«Бекітемін»
____________________
А. Азмағанбетова
Оқу ісінің меңгерушісі
№ 07.11.2015 ж Информатика 10-сынып
Сабақтың тақырыбы Беттерді бір-бірінен бөлу.
Бөлу арқылы мәтіндерді бірнеше бағанда орналастыру.
Сабақтың мақсаты Бетке, бағанға бөлуді орнатудың не үшін керектігін түсіндіру. Бетті, бағанды бөлуді тәжірбие жүзінде орындай білу.
Оқу нәтижесі Бетті, бағанды бөлуді біледі. Мәтінге бағандарды орнатуды және бағандағы мәтінді бөлуді біледі.
Сілтеме а) Мұғалімдерге арналған нұсқаулық;
ә) 10-сыныпқа арналған оқулық
б) ustaz.kz сайтынан алынған ресурстар
Тапсырмалар 1.«Диалогтық оқыту» сұрақ-жауап
2.Сәйкестендіру тестісі3. «Тірек сөздер арқылы әңгіме» әдісі жаңа сабақты түсіну
4. «Деңгейлік тапсырмалар » компьютермен практикалық
жұмыс
5. «Сөзжұмбақ» шешу (сергіту) Сөз құрастыру
6. Семантикалық карта толтыру
Сабақта қолданылатын
модульдар 1.СТО,
2. Оқытудағы басқару және көшбасшылық.Диалог.
3. АКТ.
4. Жас ерекшеліктеріне қарай деңгейлік тапсырмалар беру.
5. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер
6. Талантты және дарынды балаларды оқыту.
7. Оқуды бағалау
Сабақ кезеңдері Мұғалімнің іс әрекеті Оқушылардың іс әрекеті
І Ұйымдастыру
2мин. Оқушылармен ынтымақтастықты қалыптастыру, шаттық шеңберіне тұру Бір-біріне тілек айтады, сәттілік тілейді.
ІІ Өткен тақырыптарды тексеру
7мин. 1.Диалог арқылы үй тапсырмасын сұрау
2.Сәйкестендіру тестісі арқылы Word-та өткен тақырыптарды пысықтау.
Әрбір сұрақтарға оқушылар жауап беру арқылы үй тапсырмасын еске түсіреді. Бағалау бетшелеріне жауаптарын жазып отырады.
ІІІ
Мағынаны тану.
10 мин.
Жұптық жұмыс «Тірек сөздер арқылы әңгіме»
Бүгінгі тақырыптан бірнеше тірек сөздерді тақтаға жазылады «миға шабуыл» әдісі бойынша бұл терминдерге жалпы түсінік беруге және мәтінде бұл терминдер қалай көрініс табатынын болжауға жұптарға 5 минут уақыт беріледі.
Ойларын жеткізіп талқылайды.
Практикалық жұмыс
15 мин. Оқулықтағы практикалық жұмыс Оқушылар компьютерде практикалық жұмыс орындайды. Жұмысты толық орындағанын мұғалімге айтады.
Сергіту сәті
2 мин. Сөзжұмбақ шешу. Информатикаға байланысты сөздерді табу.
ІУ Ой қорыту
3мин.
Жеке жұмыс Семантикалық карта толтыру. Оқушылар берілген картадағы бүгінгі тақырыпқа байланысты тапсырмаларды орындап, слайд арқылы тексереді.
У. Бағалау
3 мин. Өзін - өзі бағалайды. Бағалау бетшелері арқылы өздерін алған ұпайлары бойынша бағалайды.
УІ Кері байланыс
2мин. Басбармақ арқылы Түсіндім. Түсінгендей болдым. Түсінбедім,Ауызша айтады.
УІІ Үйге тапсырма
1мин. Тапсырмалар дайындап келу. Практикалық жұмысқа ресурс алып келу.
Алмастыру буфері дегеніміз не?
Кірістіру және ауыстыру режимдерінің айырмашылығы неде?
Арнайы символдарды калай кірістіреміз?
Беттің белгіленуі батырмасы қандай қызмет атқарады?
Беттің шекарасы батырмасы қандай қызмет атқарады?
Сәйкестендіру тесті:
1. MS Word редакторын іске қосу жолы А. Мәтінді курсивпен жазады
2. Құжатты сақтау командасы В. Файл – Создать (Құру)
3. Мәтінді пішімдеу деген не? С. Пуск – Все программы – Microsoft Office – Microsoft Word
4. Жаңа құжат құру командасы D. <Enter> пернесі
5. Мәтінді редакциялау деген не? E. Файл – Сохранить как.. (Сақтау)
6. MS Word-та абзац қай пернені басумен аяқталады? F. Мәтіннің пішімін оның параметрлері арқылы қою
7. - батырмасының қызметі қандай? G. Өңдеу, енгізу, өшіру, орын ауыстыру, құжаттың мазмұнын түзету
Оқушыларға жауап парақтарын тарату, оқушылар тесттің жауаптарын бір-біріне беру арқылы өздері тексереді.
Жауабы:
1 – С
2 – Е
3 – Ғ
4 – В
5 – G
6 – D
7 - А
Стиль қою
Жаңа құжат құру
Бағанға бөлу
Үш бағанға бөлу
Бетті бөлу
Алмастыру буферінен алу
Кірістіру (Вставка)
Беттерді белгілеу (Разметка страницы)