Конспект уроку Видалення файлів і папок (4 клас)
Урок 4
Тема: Видалення файлів і папок.
Мета:
Навчальна: Сформувати практичні навички в роботі з файлами та паками; створення, переміщення, видалення;
Розвиваюча: Розвивати спостережливість, розвивати вміння правильно і чітко висловлювати свої думки, увагу, логічне мислення, грамотно формулювати твердження з предмета;
Виховна: Виховувати інформаційну культуру учнів, комп’ютерну грамотність.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.
Обладнання та наочність: інструкції з ТБ, комп’ютери, зошити, підручники.
Хід уроку
1. Організаційний момент.
Привітання.
Відмічання відсутніх.
Перевірка готовності учнів до уроку
2. Актуалізація опорних знань.
1. Як створити нову папку? Опиши алгоритм.
2. Що означає скопіювати папку або файл?
3. Опиши алгоритм копіювання папок і файлів.
3. Вивчення нового матеріалу. Видалення файлів і папок.
Папки можна переглядати, створювати та копіювати. Інколи папку, що міститься на носії даних, потрібно видалити.
Видаляти можна не тільки папки з файлами, а й окремі файли.
Для видалення окремого файла потрібно виконати дії, аналогічні до видалення папки.
4. Фізхвилинка.
Фізкультвправи - у пошані,
Ми їх дуже любимо,
За хвилинку відпочинем
І працювати будемо.
Раз, два - руки вище, вище голова,
Три, чотири - руки тихо опустили.
П'ять, шість, сім - стати тихо всім.
Хто зуміє присідати
І ногам роботу дати?
Раз - піднялись, два - присіли,
Хай мужніє наше тіло.
Хто ж втомився присідати,
Може вже відпочивати.
Руки в боки, руки так,
Руки вгору, як вітряк.
Раз - встав весь клас.
Два, три - свою парту ти протри
Чотири, п'ять - на місце тихо сядь.
5. Робота з підручником.
(ст.21 Впр.4, Впр. 1 - для кмітливих)
6. Робота за комп’ютером.
(ст. 20).
Релаксація.
Працюючи за комп’ютером, не можна забувати про відпочинок для очей, адже вони теж втомлюються.
Обертати очима по колу.
Рухати вгору, вниз.
Рухати вліво, вправо.
Заплющити та розплющити очі.
7. Підсумок уроку.
1. Що цікавого ви сьогодні дізналися на уроці?
2. Що найбільше сподобалося?
3. Що запам’яталося?
4. Про що хотіли би дізнатися більше?
5. Опиши алгоритм видалення папки.
6. Як видалити файл?
7. Чого потрібно остерігатися при видаленні папки або файлу? Обґрунтуй свою відповідь.
4 клас
Рисунок 115