Конспекти по Математика на тему Кем ж?не арты?


Бекітемін :------------Ермекова С.О
Сыныбы 1 «Г»
Пәні Математика
Тақырыбы Өрнектер а +5, а - 5
Мақсаты:
Білімділік: Әріпті өрнектің мәнін табу жөнінде түсініктерін толықтыру а+5, а - 5 өрнектерінің мәнін табу.
Дамытушылық: Оқушылардың танымдық, ойлау қабілеттерін дамыту.
Тәрбиелік: Оқушыларды өз мақсаттарына жету үшін еңбектене білуге тәрбиелеу.
Көрнекілік: кестелер, суреттер, жетондар, презентация (слайд)
Сабақтың әдісі: интерактивті тақтамен жұмыс істеу, ойындар.
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың барысы:
Білу
Түсіну
Қолдану
Талдау
Жинақтау І. Ұйымдастыру бөлімі:. ІІҮй тапсырмасын тексеруҮйге берілген тапсырманы аралап тексеру
Өткенді еске түсіру.1. Өрнектердің қандай түрлері болады?2. Оқушыларға өрнектер жазылған қағаздар таратады.
Оқушылар өрнектерді түрлеріне қарай екі топқа бөлу керек.а+1 ------------ 4+1 ----------- а - 2 ------------ 8 - 4
6 - а ----------- 3+3 ------------ 5 - а ------------ 9+17+а ------------ 4+6 ------------ 8 - а ------------ 2+0 ІІІ .Жаңа сабақ.
Түсіндіру Оқушылар мен жаңа сабақты мына санамақ жолдарымен бастағым келіп тұр. Осы санамақ арқылы бүгінгі өтетін сабағымызды анықтап алайық.Бас бармағым - әкемБалан үйрек - анамОртан терек - ағамШылдыр шүмек - әпкемКішкене бөбек - сенБір үйде біз нешеуміз?Бір үйде біз бесеумізСұрақ – жауап әдісіСендер бәрін 5 санын білесіңдер ме?-Енді балалар мен сендерге мынандай жұмбақ жасырайын.Атамда менің 5 алмаАпамда менің 5 алмаБәрін қосып санасақБолады сонда қанша алма (10) Сонымен бүгінгі сабағымыздың тақырыбын анықтап алдық, сабағымыздың тақырыбы «Өрнектер + 5,-5».
Кестемен жеке жұмыс № 1
а 0 1 2 3 4 5
а+5 а 10 9 8 7 6 5
а-5 Әр топтан 1 оқушы тұрып жазғанын түсіндіру.
Постер жасау. Желіммен желімдеу.№ 2 Есепті салыстыр.
Дайындады-8 қДайындады-8қ
Берді-? Берді-?
Қалды-2 арт. Жетпеді- 2қ

8 – 2 =6
Логикалық есеп.
7-2 6-14+1 3+2
- 5

+5



8-39-42+30+5
10-5
5+0
а + 5, 7-6, 2+4, 5-а
5 деген санды қалай жақсы көресің. 5 деген санға әңгіме құрау.
Салыстыру
4 + 3* 5 – 4
2 – 0* 2 + 0
2 + 4 *9 - 7
Үй жұмысы № 4 159 бет
Бағалау. Сабаққа белсенді қатысқан оқушыларды бағалау, мадақтау.