Же?іл атлетика. Ж?гіру техникасын жетілдіруге арнал?ан арнайы жатты?улар.
Жеңіл атлетика сабағына күнделікті сабақ жоспары №1
Пән мұғалімі:
Өтілетін сыныбы:
Өтілетін мерзімі:
Өтілетін орны: Спорт алаңы
Сабақтың тақырыбы: Жүгіру техникасын жетілдіруге арналған арнайы жаттығулар
Сабақтың мақсаты: -оқушылар арасында салауатты өмір салтын насихаттау
-Жылдамдық,ептілік,икемділік,шыдамдылық, дене сапалық қасиеттерін дамыту
-оқушылардың спортқа деген қызығушылығын арттыру
Құрал-жабдықтар:ысқырық, секундомер
Сабақ бөлімі Сабақтың мазмұны Уақыт мөлшері Әдістемелік нұсқаулар
Д
А
Й
Ы
Н
Д
Ы
Қ
Б
Ө
Л
І
М
І
10 ’ Сапқа тұру,кезекшіден мәлімет алу,сәлемдесу.
Спорт алаңында жүру жаттығуын жасату
-қол жоғарыда аяқтың ұшымен жүру
-қол белде өкшемен жүру
-қол белде аяқтың сыртымен жүру
-қол белде аяқтың ішімен жүру
Жүгіру жаттығулары
-қолды алға айналдырып оң жағымен жылжу
-қолды артқа айналдырып сол жағымен жылжу
-қол белде аяқты алға сермеп жүгіру
-қол желкеде аяқты артқа сермеп жүгіру
-екі қолды алға созып тізені жоғары көтеріп жүгіру
-екі қолды артқа қойып өкшені тигізіп жүгіру
-екі қол жанда аяқты жанға сермеп жүгіру
Жай жүру,терен тыныс алу 10 ’0,5 айн
1 айн
1 айн
0,5 айн
1 айн Оқушыларды тексеру,дене киімін қарау
Жаттығуларды дұрыс орындауын қадағалау
Қолды толық айналдыруын,
Тізе бүгілмей аяқ түзу қалпында болуын,
Тізені жоғары көтеруін,
өкшенің алақанға тигізіп жүруін қадағалау
Н
Е
Г
І
З
Г
І
Б
Ө
Л
І
М
30 ’Жаңа сабақ барысымен таныстырып өту
-саппен бір қалыпты жеңіл жүгіру
-тізені жоғары көтеріп аяқты жиі алып жүру
-аяқты кең алып аттап жүру
- төменгі сөре қалпын көрсетіп оқушыларға қайталап жасату
-жоғары сөре қалпын көрсетіп оқушыларға қайталап жасату
-30 метр арақашықтықта төменгі сөре қалпымен уақыт есебінсіз жоғары жылдамдықта жүгірту
-30 метр арақашықтықта жоғары сөре қалпымен уақыт есебінсіз орташа жылдамдықта жүгірту 30 ’1 айн
3 рет
3 рет
4-5 рет
4-5 рет
1 рет
1 рет
Айту дұрыс көрсету,
Берілген жүктемені дұрыс орындауын қадағалау
Қ
О
Р Б
Ы Ө
Т Л
Ы І
Н М
Д
Ы
5 ’-сапқа тұрғызу
-үйге тапсырма беру:екпетінен жатып қолды бүгіп жазу(30 рет). Бір қолмен тіреліп тұрып бәр аяқпен отырып тұру(30 рет).
-жүйелі түрде бағалау
-оқушылармен қоштасу 5 ’Оқушылардың сабақ барысында жіберген қателіктерін айтып,ескерту.
Үйге берілген жаттыулардың орындалуын қадағалау