Ч.Дарвинні? таби?и с?рыпталу ілімі. Саба? жоспары
Мерзімі : ___________
Сыныбы: ___________
Сабақ тақырыбы: § Ч.Дарвиннің табиғи сұрыпталу ілімі.
Сабақ мақсаты: Ч.Дарвиннің табиғи сұрыпталу ілімі туралы сипаттама беру
Сабақ міндеті:
оқушыларға тақырыпты өз бетінше оқып талқылауға, білім алуға көмектесу;
оқушылардың жеке тұлға ретінде қалыптасуы үшін өз ойларын топта және көпшілік ортада жеткізе алуға үйрету;
Оқушыларды топтық жұмыс барысындағы ережелерді сақтауға үйрете отырып, өзін-өзі мәдениеттілікке, тәрбиелікке бағыттауға орта құру.
Қолданатын модульдер :
Оқыту мен окудағы жаңа әдіс- тәсілдер.
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.
Оқыту мен оқу ақпараттық –коммуникациялық технологиялар (АКТ) пайдалану
Оқытуды басқару және көшбасшылық
Стратегиялық іс-әрекет:
Психологиялық дайындық, « Автордың орындығы» «ДЖИГСО» әдісі.
Күтілетін нәтиже: Ч.Дарвиннің табиғи сұрыпталу ілімі туралы түсінік және білім қалыптасады
Сабақ кезеңдері Мұғалім іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Әдіс-тәсіл
Дер Дерек көздер
Кіріспе
15 мин Білу
1.Оқушылармен сәлемдеседі.
2 барлық оқушыларға бір бір тілек қағаздарына жазып болып, оны мыжғылап жұдырықтаған соң сыныптастарына қарай лақтыруларын айтамын.
Топқа бөлемін.
Әр топ парталарына өз атауларын қоямын.
3.Үй тапсырмасы:
«Автордың орындығы» Мұғаліммен сәлемдеседі.
Бір-біріне қуаныш сыйлайтын тілектер айту. Бір екі үш төрт деп санау арқылы 4 топқа бөліну.1- қадам тақтаның алдына үстел қойылады оқушы столға отырып, өзі ашқан не зеттеген ғалым ретінде аудитория алдында оқуға не байяндауға шығарылады
2-қадам аудиториядағы оқушылар тыңдап сұрақ қояды, ал тақтағы түсінік береді. « Автордың орындығы»
А4 қағаздары
Ережелер жазылған қағаздар
Жаңа
сабақтың танысты
рылымы
5 мин
Жаңа сабақты қолдану
20 мин
Түсіну, Талдау
«Мағынаны ажырату»
«ДЖИГСО» әдісі
Плакаттар, түрлі-түсті қаламсаптар таратады
1-Қадам мәтінді қанша топқа сонша бөлікке бөлінеді
2-Жанұяның әр мүшесіне тапсырма беріледі сабақ соңында әр жанұя мүшесі мәтінді толығымен біліп шығару керек, сондықтан әр бөлікті оқитын топ мүшесі үлкен жауапкершілікпен өз бөлігін оқуы керек, себебі ол өз ұяластарына оқығаның жеткізе алмаса, мәтін толық меңгерілмей қалады.
Басқа топтарға барып өз оқыған мәтінді айтып түсіндіреді.Постер қорғау . «ДЖИГСО» әдісі. АКТ,
А4 қағаздар
Стикер
Түрлі түсті қаламсаптар
плакаттар
Қорытынды
5 мин Формативтік және суммативті бағалау
Инсерт –стратегиясы
Нені үйрендің? Нені үйренгім келеді?Не қызық болды? Не қызық болмады?
Үй тапсырмасы
Сабақ барысында берілген балдарды жинақтап топбасшылары мұғалімге алып келіп саралайды бағалайды
Ч.Дарвиннің табиғи сұрыпталу ілімі. Инсерт
стратегиясы
Стикерлер
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________