Математика Та?ырыбы: Тік т?ртб?рышты? (шаршыны?) ауданы. (3 сынып)


Пәні Математика
Күні 24.11.2015ж
Мұғалімі Дауытбаева НазимаСыныбы 3
Сілтеме Т.Қ. Оспанов, Ш.Х. Құрманалина, Б.М. Қосанов, Ж.Т. Қайыңбаев, К.Ә. Ерешева, М.В.Маркина
Алматы «Атамұра» 2014ж.
Сабақтың тақырыбы Тік төртбұрыштың (шаршының) ауданы.
Сабақтың мақсаты тік төртбұрыштың (шаршының) ауданын табудың тәсілдерін бекіту .
Күтілетін нәтиже Тік төртбұрыштың ауданын табу жолдарымен танысады, талдауды, салыстырады және қорытынды жасай біледі ;
Оқушылардың математикалық тілдері дамиды
Қолданылатын әдіс-тәсілдер:
14668973772Бірлескен оқу
Сын тұрғысынан ойлау стратегиялары:
Жеке, жұппен, топпен жұмыс;
Ой қозғау;
Алынған ақпарат негізінде постер жасау
-«Екі жұлдыз, бір тілек» әдіс-тәсілдері
Керекті жабдықтар плакаттар, суреттер, үлестірмелі карточкалар.
Сабақтың барысы
Сабақ кезеңдері Мұғалім әрекеті  Оқушы әрекеті Модульдер көрінісі
Психологиялық дайындық
Топқа бөліну
Сергіту сәті Шеңбер құру
Мм, см, дм, м ұзындық өлшем бірліктері арқылы топқа бөлу
Қанқа биі Оқушылар сабақты жақсы көңіл күймен бастау үшін бір-біріне жақсы тілек сөздер айтады.
Біз балдырған баламыз,
Құстай қанат қағамыз.
Дүниені аралап,
Оқып білім аламыз.
4 топқа бөлінеді
Видеороликтен қимылдарды қайталайды, серігеді. ОЖТ
АКТ
Үй тапсырмасын тексеруБілу Үй тапсырмасын тексеру №7, 92 бет
Тірек білімді белсендіру
Математикалық диктант Оқушылар оқып бір-бірін тексереді
Бағдаршам арқылы бағалайды
Ауызша есептейді
Жазады, есептейді ОЖТ (ДО)
ОүБ
Түсіну
Жеке жұмыс №1
1. Қандай тәсілдер қолданылады?
2. Аудан қандай бірліктермен өлшенеді
3.Периметр қандай бірліктермен өлшенеді
б) 4 топқа фигуралар беріледі Оқулықтағы
№1 а)Тік төртбұрыштың периметрі мен ауданы қалай табылғанын жазуды пайдаланып, түсіндіреді
ә) Шаршаның периметрі мен ауданы қалай табылғанын жазуды пайдаланып, түсіндіреді
Әр топ фигуралардың қабырғаларын ұзындықтарын өлшейді. Аудандары мен периметрлерін табады.
ОЖТ (ДО)
Қолдану №2.прақтикалық жұмыс
№3 жұптық жұмысS=10*7=70 cm2 ,
Ш-Т-90 км
Ш-Ш-? одан 49км ұзын
Екі каналдың ұ-? Км
90+ (90+49)=229км
Ж: 229км ДО
ОүБ
Талдау
№5 әр топқа тапсырманы бөліп беру
Топтық жұмыс
Бос торкөзге тиісті сандарды жазады , талдайды. Топтар бір-бірін бағалайды ОЖТ(ДО)
ОүБ, ЖЕ
Жинақтау
Жеке жұмыс
Шығармашылық есеп Ұзындығы 12 см кесінді сызады, Оның 1 бөлігін; 1 бқлігін табады
4 6
12: 4 = 3см, 12:6 = 2 см
Торкөздерге сандарды орналастырады . СТО, ЖЕ
ОүБ
ОБ ж/е Көш
ДТО
Бағалау
Кері байланыс
Үй тапсырмасы
Бағалау папақтары
Екі жұлдыз,
бір тілек
-1270-13970

№6 тапсырмалар.
94-бет. Оқушылар өзін-өзі бағалайды бағалау парақтарын толтырады
Тапсырманың орындалуы
-Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша өздеріне ұнаған екі әрекеттері туралы ойларын және бір ұсыныс, тілектерін стикерге жазады. ОүБ ОБ