Презентация по биологии на тему Жануарлар ?лемі (7 класс)


. Сабақтың мақсаты: Оқушылардың жануарлардың құрылысы, маңызы, ерекшеліктері туралы білімдерін тереңдету. Жер бетіндегі флора мен фаунаны қорғауға, ұқыптылыққа, ұжымдылыққа, татулыққа тәрбиелеу. . Танымдық тапсырмалар арқылы ойлау, сөйлеу және есте сақтау қабілеттерңн дамыту. Ойын барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі ІІ. Үй тапсырмасын пысықтау.ІІІ. Сабақтың барысы;1) “Мен туралы не білесің?” (электронды оқулықпен жұмыс)2) “Сандар жырлайды” (Бинго ойыны)ІҮ. Бекіту “Дарабоз” логика және биологияV. Қорытынды Бекіту “Ертегілер елінде” 1 5 3 2 8 4 6 7 10 9 12 11 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 гепарт Ең жүйрік сүтқоректі “Дарабоз” Логика және биология Қайыңда 4 бұта бар, әр бұтада 4 алма өсіп тұр,барлығы қанша алма болды. 2. 9 бас, 22 аяқ. Неше тауық,неше ешкі.3. Қоян көгалда жүрген 3 жыланның біреуін жеп қойды. Неше жылан қалды. 4. Африкадағы түйеқұс аяғындағы 5 саусақпен тышқанды ұстап алды.5. Фермердің бірнеше құстары бар,оның оның барлығының екеуінен басқасы- үйрек, екеуінен басқасы- балапан, екеуінен басқасы – қаз.Сонда фермерде барлығы неше құс бар. Есептер Ерте кезде көп қолды бастаған Қалше қыдыр дейтін батыр қолбасшы болады.Ол бір жолғы жорығында сәтсіздікке тап болып,бастаған қалың қолы қырылып бітеді.Өзі жау қолынан жараланып,елсіз иен шөлде жығылып,жалғыз қалады.Шөлден әбден қақырығы түтеп,өлуге айналады.Осы сәтте көк аспаннан бір “құс” ұшып келіп,аузына су тамызып,оны өлімнен құтқарған.Бұл қандай құс? Аққу Денелерінің температурасына байланысты жануарларды екі топқабөліп,іріктеп жаз Жылықандылар Салқынқандылар бақа; 2) бүркіт; 3) аю; 4) кесіртке; 5) минога; 6) сұр жылан; 7) аққу;8) тиін; 9) сілеусін; 10) қолтырауын; 11) қасқыр; 12) тоқылдақ;13) миксина;14)алабұңа; 15) шортан; 16) акула; 17) скат; 18) мұйізтұмсық 2011 жыл