Закріплення звукового значення вивчених букв
Тема: Закріплення звукового значення вивчених букв
Мета:
закріпити знання про вивчені звуки та букви;
розвивати мислення, мовлення, пам'ять;
виховувати любов до України.
Форма: урок-подорож
Обладнання:
ілюстрації по темі «Україна», «Київ», комп’ютер, букварі, альбоми із зразками букв
Методи: наочний, інтерактивний
Тип: вдосконалення знань
Хід уроку
1. Мотивація до спілкування
Гра «Комплімент»
2. Повідомлення теми.
Читання вірша
Україна – край наш славний
аж по чорне море.
Україна і лан пишний,
І степи і гори.
3. Бесіда про Україну
– Про що цей вірш?
– Чому складено багато віршів, пісень про Україну? (Це наша Батьківщина)
– Яка ж Україна? (Велика)
– Що є в Україні? (моря, степи, ліси, гори, великі міста, села, заводи, шахти)
– Яке місто є столицею України? (Київ)
– Чи хотіли б ви помандрувати до Києва?
– Як же ми це зробимо? (За допомогою книжки. Вона наче літак перенесе нас)
– Тільки треба повторити всі вивчені букви за букварем. (Слова з дошки,
с. 110)
4. Фізпауза– Приготуватись до подорожі (Є приготуватись до подорожі).
– Пристебнути ремні (Є пристебнути ремні).
– З’єднати контакти (Є…)
– 5,4,3,2,1 Пуск!
5. Робота з текстом «На екскурсії» «Подорож до Києва»
а) передбачення про що піде мова
б) завдання перед читанням: що цікавого побачили діти в Києві
в) читання вчителем тексту
г) відповіді на питання (Андріївський узвіз, 1000 років, парк Слави, Дніпро, Михайлівський Золотоверхий собор, ляльковий театр
д) читання учнями
6. Закріплення в парах з сусідом по парті по одній репліці
7. Фізпауза
РуханкаМи плескаємо руками
Ми тупаємо ногами
Киваємо головою
Ми руки підіймаємо
Ми руки опускаємо
Ми руки подаємо
І стрибаємо гуртом
8. Взаємоперевірка прочитаного. Застосування знань
Гра « Суддя»
1 учень – запитує за змістом тексту
2 учень – відповідає
3 учень – визначає правильність відповіді
9. Розвиток мовлення
а) міркування «Чому Київ старий?» (Бо йому понад 1000 років)
б) Чому саме це місто столиця України? (Бо це дуже красиве, велике, старовинне місто)
10. ФізпаузаРитмічна музична пауза-руханкаЯкщо весело живеться роби так (плескають в лодоні)
Якщо весело живеться
Один одному всміхнеться…
11. Підсумок уроку
– Розповідь починаємо словами « Тепер я добре знаю що… (живу в Україні, столиця – Київ, це гарне місто, буква ї в словах Київ, Україна, поїзд).
Зчитати з дошки слова:
Україна, українка, українська
Київ, киянин, киянка
Пояснити зміст цих слів