Мероприятие по математике для казахских классов


Математикалық сайыс.
Тақырыбы: Тапқыр болсаң, тауып көр.
Мақсаты: 1. Математика сабағында алған білімдерін тереңдету.
2. Тез ойлауға, шапшаң есептеуге баулу,ой өрісін кеңейту.
3. Ұжымдыққа, ептілікке, достыққа тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі: кесте, дид.материалдар,”бақшада” жеміс-жидектердің суреттері,парақшалар, плакат, сурет, маркер.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру бөлімі
Құрметті ұстаздар және сайысқа қатысушы оқушылар «Тапқыр болсаң, тауып көр» атты сайысымызға қош келдіңіздер!
Шаттық шеңбері.
Ортаға сайысқа қатысушы оқушылар шығып, бір-біріне қарама-қарсы тұрып:
Қуанамын мен де,
Қуанасың сен де.
Қуанайық, достарым
Арайлап атқан күнге!.
Қызықты математика әлеміне саяхат.
Екі топқа бөлінеміз. Сайыс болған соң әділ қазылар алқасы болу керек. Сіздердің жұмыстарыңызды бағалайтын. Сонымен әділ шешім қабылдайтын әзіл қазылар алқасымен танысайық.
1.Ибатуллина Г
2.Космаганбетова Ш
Сайысымыздың басталуына аз қалды. Топтар сіздерге сәттілік тілеймін!
Тапқырлар Ойшылдар
Үй құрастыру.
Музыкалық үзіліс
Ойлан тап.
Топ басшыларының сайысы.
«Қазақ» биі
Сөз жұмбақ.
Тапқыр болсаң.
Ребусты шешейік.
Есепте жаз,бағытпен жүргіз!Сәйкестік тест.
Тапсырма. Үй құрастыру.
Өрнектің мәнін таба отырып үй құрастыру.
1 Тапқырлар. 2 Ойшылдар
1 1
24+22= 35+42=
25+43= 40-10=
38-18= 29-13=
2 2
73+2= 56+1=
83+4= 48-8=
38-6= 54+3=
3 3
Ережемен айту.
X+15=60 16+а=76
2. Ән айтайық. Музыкалық үзіліс.
Көңілденіп бәріміз бір,
Әнде шырқап алайық.
3. тапсырма. Ойлан тап!
Табақта ,алты алма,
Қолымда бес алма
Інімде төрт алма
Қосқанда барлығын
Болады неше алма? (15)
Жалғасы.
Бір алма әжеме,
Бір алма атама,
Бір алма анама,
Бір алма әкеме,
Нешеуін алады? (4)
Нешеуі қалады? (11)
Он бір түйе,тоғыз жылқы.
Екі сиыр, бір ешкі.
Екі қоян,үш түлкі
Болды сонда нешеуі.(28)
4.Топ басшыларының сайысы.
Тез есепте, ойла!Тобыңды алға шығар!
Тақтаға жеміс-жидектер,көкөністердің суреттері ілінеді.
Есеп құрастырады.
5.Биле десең,билейді,
Аяғы жерге тимейді.
Диана атты қызымыз,
Қазақ биін билейді.
6. Сөзжұмбақ.
Ойшылдар тобы.
Көлденеңнен:
Қосудың компоненті.
1.Тігінен
27-17
Амал
Үш ондық
16-7
Сан
Тапқырлар тобы. Көлденеңнен:
Азайтудың компоненті.
Тігінен
Кем ұғымына қарсы
4+5
Амал
6 ондық
Қосудың компонеті
7. Тапқыр болсаң, айтып көр.
Кесінді,сәуле,түзу,үшбұрыш,қисық сызық,сынық сызық,тік бұрыш,доғал бұрыш,сүйір бұрыш.
8. Ребусты шешейік.
Жүз;
Он;
9. Есепте, жаз! Бағытпен жүргіз.
Сәйкестік тест.
14-4--------------------------------10
10+10------------------------------20
6-3----------------------------------3
8+1----------------------------------9
4+4---------------------------------8
6+2--------------------------------- -
10. Қорытынды.
Сөз кезегін әділ қазылар алқасына беру.
11. Баға беру.
Мақтау қағазымен марапаттау.