Белгісіз азай?ышты табу?а арнал?ан есептерді ?айталау. (2-сынып)
Күні/айы Пәні Сабақ №21
07.10.14 Математика Сабақтың тақырыбы Белгісіз азайғышты табуға арналған есептерді қайталау.
Жалпы мақсаты Өтілген материалдар бойынша білімдерін жинақтайды, ондықты аттап қосу мен азайтудың өтілген жағдайларын пысықтайды.
Сабақ түрі Жаңа сабақ
Оқыту әдісі Сұрақ-жауап, жинақтау.
Күтілетін нәтижелер Өтілген материалдар бойынша білімдері жинақталады, ондықты аттап қосу мен азайтудың өтілген жағдайларын біледі.
Орындалатын жұмыстар
1.Оқушыларды топқа бөлу
2.Топпен топ ережесін шығару
3.Сабақтың мақсатын түсіндіру
4.Сабақтың тақырыбын ашу
5.Тақырып бойынша негізгі тапсырмаларды орындату
6.Рефлексия
Ресурстар Оқулық, компьютер, маркер, постер
Сабақ кезеңдері Мұғалім әрекеті Оқушы әрекеті
Ұйымдастыру кезеңі
1.Сабақтың мақсатын түсіндіру
2.Психологиялық тренинг
Сәлеметсіздер ме, қонақтар!
Сейсенбі күніміз,Сәттілікке толсын.
Бүгінгі алған бағамыз,Кілең бестік болсын.3.Бағалау критерийлерін жасау
Сабақтың мақсатын хабарлау.
1) Амандасу 2) Топқа бөлу
1.Көркем жазу минуты.
ІІ. Ауызша есептеу.
Тірек білім, білік және дағдыларын белсендіру.
Ауызша есептеу.
1.«Санды тап» ойыны
-Мен бір сан ойладым, егер одан 5-ті азайтсақ, нәтижесі 3 болады.
-Мен бір сан ойладым, егер одан 10-ды азайтсақ, нәтижесі 4 болады.
-Мен бір сан ойладым, егер одан 6-ны азайтсақ, нәтижесі 7 болады.
-Мен бір сан ойладым, егер одан 8-ді азайтсақ, нәтижесі 5 болады. 1.Сабаққа назар аудару
2.Сабаққа психологиялық жағынан дайындалады. Бір-біріне деген жақсы қарым-қатынас орнатады
-жапырақтарға өрнектер жазып, соның мәніне байланысты топқа бөлу.(10, 11, 12, 13)
Әр топ өз санына байланысты постерге мысалдар төрттігін құрады.
Түрлі элементтер
-тез, әрі қатесіз орындау керек
Негізгі бөлім
ІІІ. Жаңа сабақ.
Балалар, бүгін біз көп тапсырмалар орындаймыз. Тапсырмалар дұрыс орындалған жағдайда біз математикалық керемет нақыл сөздерді оқитын боламыз.
№1 Көрсетілген сан шығатындай өрнектер құрастыр.
Білімнің тұңғиығы бойлайтұғын,
Тоқысаң жалықтыра қоймайтұғын.
Ғылымдар патшасы боп дараланып,
Математика қызықты тоймайтұғын.
№2 Азайғышты табуға арналған есепті шығару
-Азайғышты табу үшін не істейміз?
Ғылымның сырын ұғына,
Шығыңдар білім шыңына.
Ұқыптылық пен зеректік
Жеткізеді сендерді
Математика сырына.
Сергіту сәті
№5. Бөліктер бойынша қоса отырып есепте және шығар.
Есептерге жүйрік болсаң жасыңнан
Математикаға орын берсең басыңнан.
Барлық ғылым саған үйір болады
Досың болар табылатын қасыңнан.
Практикалық тапсырма
№6 диаграмма сызылады
«Диаграмма – сандық ақпараттың графикалық бейнесі» деген қарапайым ұғым қалыптастыру.
Диаграмманың қалай құрылатынын түсіндіремін
«Білім – байлық»
Жалынды жастық желкені,
Егеменді елдің ертеңі
– Біз боламыз! Бар байлыққа білімнің негізінде қол жеткіземіз.
-Ендеше білімді болуға тырысайық! І,ІІ топ қосуға, ІІІ,ІҮ топ азайтуға өрнектер құрайды
12 6
10+2 12-6
8+4 13-7
9+3 15-9
7+5 14-8
-Оқушылардың оқуы, талдауы, дәлелдеуі
-қимыл қозғалыс жасайды
-түсіндіре отырып тақтада орындайды
(әр топ бір бағаннан орындайды)
-әр оқушы өз дәптерінің жазылған, жазылмаған беттерін санап, сол бойынша диаграмма сызады
Бағалау
- өзара бағалау
- спикер бағалау қағазын толтыруды аяқтайды;
- мұғалімнің бағалауы.
1.Жалпы сабақ барысын бағалау критерийлері:
1.Белсенді қатысуы :3-5
2.Топта талқылауға қатысуы:3-5
3.Дұрыс жауап беруі: 3-5
4.Топ ережесін сақтай білуі(тәртібі): 3-5
2.Өткен сабақ бойынша барлық оқушылар рефлексия қағазын толтырады
Не білемін? Не білдім? Не білгім келеді?
Үйге тапсырма№4, 34-бет.
Үйде оқу Есептер шығарып дағдылану
Рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары шынайы болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?
Ең жақсы өткен екі дүние
1.
2.
Сәтсіз шыққан екі дүние
1 2
Келесі сабағыма қажетті ақпарат
Қазақ мектеп-гимназиясы
Математика
«Белгісіз азайғышты табуға арналған есептерді қайталау»
2-сынып
Назарова А.Қ.
Петропавл қаласы