XIX ?дебиетіне шолу
Сабақтың тақырыбы XIX әдебиетіне шолу
Мақсаты 19 ғасыр әдебиеті өкілдермен және шығармаларымен таныстыру
Оқыту нәтижесі Өз елінің тарихын әдебиетпен байланыстыра отырып, танып біледі.
Білімдерін толықтырады.
Логикалық ойлау,есте сақтау қабілеттері артады
Әдіс-тәсілдер Сұрақ-жауап, топтастыру, бес сұрақ, сызықтық диктант,
Ойлаудың жіктелуі Уақыты Ресурстар Сабақтың мазмұны:
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Білу 7мин Плакат Үй тапсырмасын тексеру
«иә-жоқ» әдісі
1-топ: «Сөз жұмбақ», 2-топ «Тест құрау» Оқушылар шеңбер құрап, үй тапсырмасы бойнша бір-біріне «иә-жоқ» деген жауап аларлықтай сұрақ қояды.
Түсіну 10мин
Плакат, маркер Қызығушылығын ояту
«Еркін жазу» әдісі: «Әдебиет – өмiр шындығының көркемөнердегi айнасы» деген сөзге ой-пікір айтады.
Мағынаны тану: Постер қорғау
Әдебиет деген не?
Тарих деген не?
3.ХІХ ғасырдың ІІ жартысындағы басты оқиғалар Білгендерін жазады және бірін-бірі толықтырады.
Әр топ өз жазғандарын қорғайды, өзге топтардың толықтыруларын тыңдайды.
Қолдану 10мин Плакат «Сен –маған, мен-саған» әдісі
1-топ: «Сызықтық сұрақ» _____ жоқ, -иә
2-топ: «Бес сұрақ» Қалай? Екі топ бір-біріне жаңа тақырып негізінде тапсырмалар дайындайды.
Талдау 7мин Кеспе қағаз Диогностикалық карта
Мысалдар Келісемін Келіспеймін
«Айқап» ең алғашқы журнал
«Қазақ» газеті 1913-1918 жылдары шығарылып тұрды
Көпеев –ең алдымен Абай салған реалистік бағытты жалғастырушы
Ғылымсыз –адам хайуан
19 ғасыр – оқуға, білімге бет бұрған кезең +
+
+
+ +
Топтық жұмыс. Оқушылар пікірдің дұрыс, бұрыстығын дәлелдейді.
Жинақтау 6 мин Ойтолғаныс: Менің тағдырым – елімнің тағдыры (эссе) Автор орындығында қорғау
Бағалау
(Кері байланыс) 5мин Кеспе қағаз Кері байланыыс бутерброды
Маған сабақ ұнады, ұнамады себебі.....
Енді/келесі жолы...
Үйге тапсырма: ХІХ ғасырдағы саяси –әлеуметтік жағдай туралы кеңінен оқып келу.
Көшбасшылық бағалау Оқушылар жағдаяттық мәлімдеме жасайды.