?міре ?ашаубаев ?ыс?а мерзімді саба? жоспары
орда - ордокочевать - көчүүярлык - жарлыктаможня - тамга сөзүнөнкабан - каманарык - арыкаркан - арканкизяк - тезекбашка - башизъян - зыянтаракан - тара деген этиштенбуран - бороонтуман - туманберкут - бүркүтбык - букасарай - сарайкарга - каргаура - ургула деген этиштенпарча - барчаералаш - аралашкамыш - камышайда - айда деген этишкизил - кызылкетмень - кетменсарычи - жамансарыкаркули - каракөлвьюк - жүкбахча - бакчатахта - тактаамбар - кампабурав - буроошашлык - шиш кебек
Сообщение отредактировал chingis: 02 Май 2013 - 01:39
Цитата Жооп жазуу#2 HYPERLINK "http://www.super.kg/superstan/index.php?showtopic=63530" \l "editor_fast-reply" chingis 02 Май 2013 - 02:35
-23050527051000
Даниярова Салтанат Абулгапаровна
Ақмола облысы Көкшетау қаласы
№2 Красный Яр орта мектебі
қазақ тілі мен әдебиет мұғалімі
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақ тақырыбы Жүсіпбек Аймауытов, «Әнші» Пән - әдебиет Мерзімі 21.10.14
Сабақ мақсаты Жазушының шығармашылығына шолу жасайды , «Әнші» әңгімесіне толық талдау жасайды, кейіпкердің мінездемесін жасай алады
Күтілетін нәтиже Оқушылар әңгіменің композициялық құрылымын ұғады, сөйлеу мәдениеттері артады, балалардың әнге ілтипаттары артады, сын тұрғысынан ойлай алады, өз ойларын еркін айта алады
ресурстар Пазлдар (суреттер), А-4, фломастерлер, қосымша материал, АКТ
Қолданылатын модульдер АКТ,СТО, оқытудағы жаңа тәсілдер, диалогтық оқыту, жас ерекшеліктеріне сай оқыту, оқу үшін бағалау және оқуды бағалау
Сабақ барысы
кезең Белсенді жұмыс түрлері(жұп жұм.,топтық жұмыс) Мұғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал туғызу
Топқа бөліну(мозаика арқылы)
Топ ержесін шығарады
3 мин Шаттық шеңберін өткізеді
Оқушылар шеңбер құрып, бір-біріне сәттілік тілейді
Мозаиканы құрастырып, әр топ өз орнын алады
білу Бірлескен топтық жұмыс
7мин Балалар, біз Аймауытовтың әңгімесі туралы не білеміз?
Негізгі кейіпкер кім?
Кейіпкердің прототипін атаңдар?
Қандай әншінің өмірі туралы баяндалған?
Тапсырма:топ ішінде Жүсіпбек және Әміре тақырыбында постерлер қорғау
Оқушылар постерлерін жасап, ортаға шығып қорғайды
1-топ
Жүсіпбек Аймауытов
2-топ
Әміре Қашаубаев
түсіну Жеке жұмыс
Топтық жұмыс
7 минут Жеке тапсырма беріледі
Топтық тапсырма беріледі 1.Оқиға қай қалада болып жатыр, ол қандай қала екен?(жазушының тілімен)
2.әңгіменің кейіпкерлерін атаңадар
3.Әңгіме нешінші жақтан жазылған?
4.Студенттер қымызханада кіммен танысты?
5.Шәкеттің портретін тауып
оқыңдар.
6.Сауық деген сөздің мағынасы.
7.Студенттер қандай ұлттық мейрамға дайындалды?
Топтар тапсырма орындайды:
1-топ әңгіменің композициялық құрылымы деген не?
2-топ портрет деген не?
қолдану Топтық жұмыс
5 минут Тілдік талдау жүргізу
Мінездеме беру 1-топ
Әмірқандай әнді ешкім сала алмайды...
2-топ
Әмірқан шаруаға олақ
Сергіту сәті Музыканың ырғағына билейді 2минут
Талдау Жеке жұмыс
5 минут Балалар, Қашаубаев шетелде Ақан серінің қандай әнін салды дедік? Қазір орындайық сол әнді.
Әміре Қашаубаев қандай әнші болыпты «Әміренің адамшылығы өте зор еді. Барынша әділ, жүректі еді. Қаннен-қаперсіз, қалай болса-солай жүретін. Дүние үшін қабақ шытып, бір тарықпайтын. Қоң етін кесіп беретін жомарт еді. Біздің Әміре қасым жомарт қой деп күлуші едік. Кейде бір нәрсеге үлкен ерні томпайып, балаша өкпелейтін. Әміре ән салғанда әнді көркемдеп, аспандата айтар еді. Қандай әнді болса да түзеп, кесек бейнелі ән қып айтып жүрсе де, мынаны мен түзедім демес еді. Әміре әнді ылғи сүйіп, ұнатып, өзі әнге ғашық болғандай айтатын. Халық көп болса делебесі қозып кететін.» - дейді сол естелігінде Қ.Қуанышпаев.
Барлық оқушылар «Бвалхадиша »әнін орындайды
Жинақтау 5 минут Сабақты қорытындылай келе, Аймауытов қандай жазушы екен,қандай тақырыпты қозғады?
.
Балалар өздерінің пікірлерін айтады
бағалау Жұптық жұмыс
3 минут «көрші» ойынын ұйымдастыру
Оқушылардың жауабын тыңдап, формативті бағалау жүргізеді Оқушылар бір-біріне 2 сұрақтан қояды:
1.Бүгін қандай үш нәрсе үйрендің?
2.Бүгін біздің топта кім белсенді жұмыс істеді?
Рефлексия Стикерлерге сабақтан алған әсерлерін жазады 2 минут
Үй жұмысы «Әнші қандай болу керек?» толғау жазу