Виховна година на тему Продукти харчування — наші друзі й вороги (3 клас)
Тема. Продукти харчування – наші друзі й вороги.
Мета: поглибити знання учнів про гігієну харчування, звернути увагу на неприпустимість споживання неякісних або зіпсованих продуктів; розвивати вміння правильно харчуватися; виховувати естетичний смак.
Обладнання. Таблиця «Наша їжа», ілюстрації та малюнки до теми.
Тип уроку: урок – бесіда.
Хід бесіди
Організаційний момент
Ось дзвінок нам дав сигнал,
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
Бесіду розпочинаймо.
Актуалізація опорних знань
Для чого людині потрібна їжа?
Які продукти корисні для нашого організму?
Чому види їжі треба змінювати в залежності від пори року?
III. Робота над темою бесіди
Раціональне (збалансоване) харчування
Раціональне (збалансоване) харчування – це правильно організоване і своєчасне постачання організму добре приготовленою і смачною їжею, яка містить оптимальну кількість різноманітних поживних речовин, необхідних для розвитку і діяльності людини. Тобто, йдеться про оптимальне (за якістю і кількістю) введення в організм компонентів їжі відповідно до його потреб.
Основні принципи раціонального харчування дітей шкільного віку.
Перший принцип – баланс енергії.
Другий принцип – баланс харчових компонентів (речовин).
Третій принцип – різноманітне харчування.
Четвертий принцип – оптимальний режим харчування.
Таблиця «Наша їжа»
Їжа – це білки, вуглеводи, жири, вітаміни, мінеральні речовини, клітковина, вода.
Білки – будівельний матеріал нашого організму (м’ясо, риба, сир, бобові, горіхи, яйця.
Вуглеводи – основні виробники енергії (крупи, хліб, овочі, фрукти, цукор. Варення).
Жири – продовольчі склади та запаси «пального» (масло, олія, горіхи, сало, жир, маргарин).
Пам’ятка «Корисні поради»
Уранці корисно їсти кашу. Сніданок обов’язково повинен бути гарячим.
У школі слід обов’язково поїсти після другого чи третього уроку.
На обід має бути 2-3 страви.
Полуденок необхідний, щоб підтримати свої сили в середині дня.
За вечерею не переїдай. Найкраще з’їсти страву з овочів та фруктів.
Харчуватися треба регулярно, 3 4 рази в день. Бажано їсти в один і той же час.
Вітаміни корисні для людини
Слово «вітамін» походить від латинського слова «віта» - життя.
Назва ця не випадкова. Якщо вітамінів не вистачає, людина важко хворіє. Вітаміни потрібні для нормального росту й розвитку дитячого організму. В організм вітаміни потрапляють разом з їжею. Отже, потрібно знати, в яких продуктах є необхідні вітаміни. До вашої уваги – сценка.
Інсценізація «Ми корисні для людини»
Виходять діти, на голові в них – шапочки з назвами вітамінів А, В, С, D
Усі (разом). Доброго дня! Впізнали нас? Ми – вітаміни, дуже корисні для людини.
Вітамін А. Я – вітамін А, сприяю росту, підтримую нормальний зір. Мене багато в моркві, маслі, сирі, яйцях, печінці, помідорах, зеленій цибулі, гарбузові, р
·ячому жирі.
Вітамін В. А я – вітамін В, дуже потрібний для розумової і фізичної праці, поліпшення травлення. Я є в житньому хлібі, вівсяній і гречаній кашах (крупах), у горосі, квасолі, жовтку яєць, м’ясі, печінці.
Вітамін С. А я – вітамін С, запобігаю простуді, поліпшую кровообіг, сприяю росту, лікую цингу. Багата мною капуста, картопля, помідори, цибуля, щавель, хрін, шипшина, часник, лимон, настій хвої, чорна смородина.
Вітамін D. А я – вітамін D, зміцнюю кістки, запобігаю рахітові. Живу в молоці, печінці, риб’ячому жирі, житньому хлібі.
Вітаміни (разом). Хто дружить із нами буде,
Всі незгоди той забуде,
Виросте міцним, здоровим,
Переможе всі хвороби.
Висновок. Отже, діти, треба вживати різноманітну їжу, щоб збагатити свій організм речовинами, необхідними для нормального росту й розвитку вашого організму.
IV. Підсумок бесіди
Що ж нового ви дізналися на сьогоднішньому уроці?
Яку їжу потрібно споживати, щоб бути здоровим?
Що на уроці вам сподобалося?
Де можна використати матеріал. Вивчений на уроці?
А щоб усі знали, як потрібно харчуватися, послухайте ще й частівки.
Любить Вася наш котлети,
Ковбасу і вінегрети,
Та режиму він не знає,
Через те він і страждає.
Їжте, діти, їжте борщ,
Пиріжки з капустою,
І салат морквяний,
Заправлений сметаною.
Треба добре харчуватися
Та силоньки набиратися.
Про здоров’я дбати народу –
Це багатства всього роду.
Так, діти, найкращий скарб – здоров’я. його в жодному ярмарку, в жодній крамниці не купиш, ні на що не виміняєш. Діти, пам’ятайте!
Більш нема багатства,
Як здоров’я ваше.
На радість всім – і тату, й мамі –
Ростіть усі здорові й гарні!
V. Домашнє завдання
Намалювати продукти харчування, в яких містяться вітаміни: А, В, С, D.
Підібрати загадки, відгадки яких містять вітаміни: А, В, С, D.
Написати твір – есе «Від чого залежить здоров’я людини?»
Торезький навчально-виховний комплекс
«Загальноосвітня школа I-II ступенів №13 – дитячий садок»
Підготувала вчитель початкових класів
Проніна Тетяна Василівна
Енергія Будівельні матеріали Живильні сили:
вітаміни, мікроелементи
Білки
Жири
Вуглеводи
Вітаміни
Мінеральні речовини
Клітковина
Вода
Продукти
харчування -
наші друзі
й ворогиArial BlackРисунок 1115