Урок позакласного читання 3 клас
Урок позакласного читання 3 клас
Тема. Прийшла зима біловолоса.
Мета : вдосконалювати навички свідомого виразного читання; вчити аналізувати прочитане, робити висновки, бачити й розуміти прекрасне в природі; робити висновки, бачити й розуміти прекрасне в природі; розвивати зв’язне мовлення, інтерес до читання; виховувати любов до рідної природи.
Обладнання: мультимедійна презентація, картки з текстом, дитячі малюнки, аудіозапис А.Вівальді.
Хід уроку
І.Організаційний момент
Пролунав уже дзвінок
Починаємо урок
Працюватимем старанно
Щоб почути у кінці
Що у нашім третім класі
Діти просто молодці
ІІ.МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ.
1.Інсценування на тему: «Зимовий вечір»(Слайд 1)
Колись давним-давно жив був дід Сонце і було у нього чотири доньки (Слайд 2) Такі розумниці, такі чарівниці (Слайд 3) Звали їх Весна, Літо, Осінь, Зима. Сестри між собою ладили, крім однієї.
(Слайд 4)
Прийде весна-красна, засіяє сонечко, розтане сніг, прилетять птахи, усе в природі прокидається, оживає мовби земля прибирається в коштовні шати.
Слідом за весною прийде тепле, жартівливе літо. (Слайд 5) Де ступить- квітка розквітне, де гляне – ягідка зачервоніє. Всіх обдарує щедрими дарами і малого і дорослого.
Ось і осінь (Слайд 6) Чого б її теж не любити, як навколо така краса! Вона заворожує на кожному кроці.
Берези стоять золоті, клени помаранчеві, осики малинові, берести аж червоні, а небо синє-синє, повітря чисте- чисте, а вода в озері – мов дзеркало.
Птахи відлітають у теплі краї, курличуть, гукають: «Летимо з нами, подивимось на світ!»
І так радісно стає на душі…
Тихо, тихенько ступає зима (Слайд 7) Подивиться навколо- все замирає, все засинає, та ще й засипає білим холодним снігом. То ж всі сестри і сперечаються з нею. Кажуть, що у зими кришталеве серце. І вона засумувала (Слайд 8)
Одного разу зібралися музиканти, поети, письменники, художники і вирішили розібратися так чи ні.
Чи насправді у неї кришталеве серце?
ІІІ.СПРИЙМАННЯ ТА УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.
1.Перша зустріч з художниками.
-Ми з вами завітаємо на зимовий вернісаж. Але художники – учні нашого класу (Виставка робіт)
2.Поетична сторінка
-А може хто хоче розповісти вірші про зиму?
(Діти читають вірші під музику)
-Ми заслухали чудові вірші, які складають поети. Так якою вони бачать зиму?
3.Прозаїчна сторінка
-Письменник Дмитро Чередниченко написав оповідання «Рідні краєвиди»
-Дмухнув холодний північний вітер, рукописи розлетілися, нам треба зібрати оповідання так, щоб можна було прочитати твір.
4. Словникова робота (Слайд 9)
Дивна -
Видива-
Кучугури-
Замурували-
Вітязь-
Сива стежка-
Сиві дерева-
Сивий медок
5.Читання частин тексту «бджілкою»
6.Робота над частинами тексту з елементами вибіркового читання
-Що ви побачили на вікнах?
-Давайте знайдемо опис картин на вікнах.
-Що розбудило тишу?
-Мороз може бути художником, музикантом, ким ще може бути мороз?
7. Складання тексту за частинами (Робота в парах)
Перегорніть лист, якщо ви вірно склали текст ви побачите малюнок (Слайд 10)
8.Конкурс виразного читання учнів.
9.Складання плану
10.Переказ тексту за планом.
-Так якою бачить зиму письменник?
11.Хвилинка релаксації (зустріч з музикантами)
-Закрийте очі і послухайте, яку мелодію наспівувала зима італійському композитору А. Вівальді.
-Яку картину зимової природи уявили ви?
ІV.РЕФЛЕКСІЯ
-Ви помітили, що кожен поет і письменник дібрав свої слова для опису зими.
-Які слова ви б дібрали для того, щоб намалювати словесний портрет зими?
(діти збирають сніжинки і кажуть слова, наряджають гілочку)
V.ПІДСУМОК УРОКУ
1.Вправа «Мікрофон»
-Чи справді у зими кришталеве серце?
VІ.ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
-Наступний урок позакласного читання ми проведемо на тему «У кожного є співуча пір’їнка за творами Василя Сухомлинського.