Урок читання в 1 класі РН Тема: Звуки /к/, /к/.
Урок читання в 1 класі РН
Тема: Звуки /к/, /к'/.
Мета: Познайомити з новою буквою, визначити її «роботу», вчити читати з нею слова; розвивати читацькі вміння; збагачувати словник дитини; розвивати зв'язне мовлення.
Хід уроку:
І. Орг.момент:
Стали всі рівненько,
Усміхнулися гарненько
Не лежати, не дрімати,
Лише думати і міркувати!
ІІ .Створення ситуації успіху:
Послухайте скоромовку:
По ґанку дві ґави гасали зранку,
Ґави просили кави до сніданку.
Хто гасав по ґанку?
Що вони просили?
Робота зі звуко - буквеними моделями слів ґава і кава.
( в зошитах, перевірка – на набірному полотні – фішками)
Чи можу я між звуковими моделями цих слів поставити знак «=»? Чому?
Складіть речення зі словом ґава.
Складіть модель цього речення.
На минулому уроці ми з вами познайомилися зі звуком /г/.
Пригадайте спосіб вимови цього звука і вимовте його.
Які слова, що починаються звуком /г/, ви запам'ятали?
Поясніть їх значення.
Закрийте вушка і вимовте звук /г/.
А тепер «виключіть» голос. Який звук ви почули? /к/
Який висновок можемо зробити?
ІІІ. Створення ситуації розриву та фіксація місця розриву:
Ми з вами вже вміємо дуже гарно позначати звуки буквами.
Чи справитесь ви з записом слова гав?
А тепер запишіть: кава.
Чому не можете записати слово кава? (бо не знаємо букви к).
Яке ж завдання ми поставимо перед собою сьогодні?
Ознайомлення з буквою К друкованою:
Із скількох частин вона складається?
Що це за частини?
Хвилинка фантазії.
На що схожа буква К?
Відгадайте загадки – анаграми:
Що за хижий дивний птах
На горі стоїть високій?
Здогадались? Хто це?... (сокіл)
Перестав склади тепер:
Там дерева, багато пташок,
Прочитаєш – це (лісок).
- Пошепочіть собі слова – відгадки.
- Чи однакові звуки позначені буквою К в цих словах?
- Отже, який висновок можна зробити?
- Яку «роботу» виконує буква К?
- Позначте схематично те, що ви дізналися про звук /к/,/к'/.
ІV. Розв'язання часткових задач.
Гра «Том і Тім»
Каска, маска, кіт, коса, кіно, казка, казан, кімоно.
– Що означає слово тінь?
Як його перетворити на назву тварини?
Наша подружка Тефі зробила звуковий аналіз слова кінь.
=
.
-
=
Перевірте. Чи згодні ви з нею?
Чого вона не знає?
Робота з букварем – с.87 (склади + променеві таблиці)
Гра «Вчитель – учень»
Читання слів за таблицями на дошці:
м
о
л
о
к
о
кос
ко
кон
р
о
в
а
мір
КО лис КА
рів
Читання з нарощенням букв чи складів:
ЛИН РОЛИКИ ТАК ОСИ ЛИС
КЛИН КРОЛИКИ ТАНК ОСИКА ЛИСКА
ТАНКИ КОЛИСКА
Виконання логічного завдання в букварі (в парах)
Гра «Ти мені – я тобі»
Робота над текстом – с.88:
читання слів перед текстом;
самостійне читання (з підняттям сигналу на незрозумілі значення слів);
читання за вчителем;
читання «ланцюжком»
складання запитань до тексту.
V. Підсумкова рефлексія:
- Що нового ви дізналися сьогодні на уроці?
- Для чого вам потрібно було про це дізнаватися?
- Яку ж «роботу» виконує буква К?
- Наведіть приклади слів зі звуками /к/, /к'/.
- Гра «Знайди помилку»
Риє нам з тобою Дріт
Під землею перехід.