Урок математики Лічба в межах 39 (2 клас)
Урок-подорож
з математики
у 2 класі
Підготувала вчитель
початкових класів
Мироненко Лариса Вікторівна
2013 р.
Тема: Утворення та назви чисел від 21 до 39. Лічба в межах 39. Вправи на збільшення й зменшення числа на кілька одиниць. Розв’язування складених задач.
Мета :- ознайомити учнів з утворенням і назвою чисел від 21 до 39.
- вправляти у розв’язуванні прикладів та складених задач;
- розвивати логічне мислення, обчислювальні навички, уміння розв’язувати прості та складні задачі;
- виховувати бажання навчатися у школі, прагнення до знань.
Обладнання: нумераційна таблиця; лічильні палички; роздатковий матеріал; схеми до задач; комп’ютер, проектор, екран.
Хід уроку
І. Організація класу. Мотивація навчальної діяльності
У ці осінні дні холодні
Нам всім так хочеться тепла.
Давайте ж вирушим у подорож,
Ну що, готові дітвора?
- А вашими помічниками у подорожі будуть уважність, пам’ять, швидкість мислення , винахідливість та взаємодопомога. Заплющіть очі. Подорож починається.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Дається вам аж три хвилини
Для розумової розминки.
Математичний диктант.
Знайти суму чисел 9 і 9;
від 17 відняти 9;
суму чисел 3 і 8 зменшити на 4;
різницю чисел 14 і 6 збільшити на 9;
доданок 8, доданок 5, знайти суму;
сусіди числа 18.
2. Усний рахунок
а) Вчитель показує карточки з прикладами з переходом через десяток.
10+3= 14-5=
13-4= 9+4=
б) Покажіть мені число, в якому:
1 десяток і 9 одиниць, 1 десяток і 3 одиниці,
1 десяток і 7 одиниць, 2 десятка.
в) Гра «Дощик».
3. Робота над задачею
г) скласти задачу за малюнком і розв’язати її.
Було
Забрали
Залишилося
11
?
4. Хвилинка каліграфії.
На каліграфічну хвилинку до нас прийшов незвичайний гість. З яких цифр складено зайчика?
- А хто знає у назви якого морського мешканця зустрічається це число?
ІІІ. Пояснення нового матеріалу.
Виконання завдання № 209.
Які числа пропущено? (Діти називають число, наступне для кожного пропущеного).
№ 210-215
Діти викладають на партах 10 паличок.
- Як називається 10 паличок? ( Десяток )
- Зв’яжемо ще 10 паличок. Скільки десятків стало? ( Два )
- Як називається число , яке містить два десятки? ( Двадцять )
- Тож будьте уважні, зберіться з думками. Сьогодні ми познайомимось з числами, які стоять після 20.
- Полічіть від 1 до 20. Кожний десяток я зв’язала в пучок і в мене одержалось 2 пучка, тобто 2 десятка. Якщо додати іще 1 палочку, то скільки буде паличок всього?( 21).
Ми отримали число нове. Як ми його отримали? ( до 20 додали 1. На скільки воно більше, ніж число 20 ? Як отримати наступне число ?
( учні називають числа по порядку ,порівнюють їх ).
Діти виходять до дошки й утворюють числа, які називає вчитель: 22, 25, 28, 26.
Назвіть число, яке містить 2 десятки і 5 одиниць; 2 десятки і 9 одиниць. числа від 20 до 29; від 29 до 20.
Яке число наступне до числа 29? (Число 30)
Як утворили це число? (До 29 додали ще одну паличку.)
Число 30 містить 3 десятки. Якщо додамо до числа 30 дві одиниці, яке утвориться число?
Назвіть числа від 30 до 39; від 39 до 30. (-Користуючись записами таблиці, назвіть усі числа від тридцяти до тридцяти дев’яти.)
ІV. Первинне застосування отриманих знань.
Усне виконання завдань.
№ 213 підручника.
№ 214 підручника.
№ 215 підручника.
Діти зменшують числа на 8, збільшують числа на 9.
10
18
8
11
16
13
1
10
9
0
4
5
Фізкультхвилинка.
V. Закріплення.
Робота над задачею № 216
Прочитайте умову задачі. Прочитайте запитання.
Про що йдеться в задачі?
Що в задачі відомо? Про що треба дізнатися?
Один із учнів записує на дошці скорочений запис умови задачі.
Було – 15 верб
Зрізали – 6 верб
Посадили – 9 верб
Стало - ?
2) Перевірка роботи.
Діти зачитують першу і другу дію задачі.
Хто розв’язав задачу за допомогою виразу? Зачитайте його, будь ласка.
(15 – 6 + 9)
VI. Самостійна робота
Задача.
Було – 12л молока
Витратили – 3л і 5л
Залишилось - ?
Приклади
7 + ( 5 – 3 ) 12 – ( 10 – 8 ) 6 + ( 6 - 4 )
VIІ. Розвиток математичних знань учнів.
1. Геометричний матеріал.
З яких геометричних фігур складається це чарівне поросятко?
Порахуйте скільки кругів, трикутників?
2.Логічні задачі
Чотири індики пішли на музики.
Танцювали, гупали, скільки лапок тупало?
Гриць два чоботи латав,
В кожній 9 цвяхів вгнав
До підборів і підків.
Скільки ж він загнав гвіздків?
У бабусі Олі є онучка Таня, кіт Любчик, песик Тимко.
Скільки внуків у бабусі ? ( 1 )
Нас на світі небагато: я і мама, я і тато.
Я і річка , і гора, і шовковиця стара.
Скільки нас усього? (3 )
3. Магічні квадрати.
VIII. Підсумок уроку.
Наша подорож наближається до кінця.
З якими новими числами ми познайомились ?
Яке число йде за числом 20, 24, 27, 29 ?
Які числа є сусідами числа 25 ?
Скільки десятків і одиниць у числі 27 ?
Скільки десятків у числах 10, 20, 30 ?
Яке число чередуе число 23 ?
Яких мешканців морів ми зустріли під час подорожі?
Чи всі завдання мешканців підводного світу ви виконали ?
IX. Домашнє завдання
Задачі № 217, № 218 , с. 44
Рис 28-01 ДождикРисунок 0Рис 28-01 Дождик.JPGРисунок 5Рисунок 2Рисунок 6Заголовок 1Заголовок 2Заголовок 3Заголовок 4Заголовок 5Заголовок 6Заголовок 7Заголовок 8Заголовок 915