Урок Лічба в межах 18 (1 клас)


Математика Урок № 24
(Чокан Я.) Дата _________ Клас 1
Вч. Попова М.О.
Тема. Лічба в межах 18.
Мета: учити записувати й порівнювати числа другого десятка; розвивати уміння
аналізувати й зіставляти; коригувати пам’ять, увагу; формувати навички усної лічби; виховувати інтерес до уроків математики.
Обладнання : лічильні палички, математичне віяло.
Хід уроку
I. Організаційний момент. Нервово-псих. підготовка.
II. Контроль, корекція та закріплення знань учнів.
1 Гра «Допоможи Незнайкові»

2 . Яке число сховалося за малюнком?
8 +  = 10
   + 1 = 7
6 –  = 3
    – 4 = 4
 + 5 = 9
9 –     = 9
3. Хвилинка каліграфії. 12. Графічний диктант.
4. Математичний диктант
• Запишіть числа 12; 14; 11.
• Запишіть число, у якому 1 десяток 5 одиниць; 1 десяток 3 одиниці; 1 десяток 5 одиниць.
• Запишіть число, яке на 1 більше, ніж 14; на 1 менше, ніж 12
• Запишіть число, наступне числу 12; попереднє числу 13.
• Запишіть число, що стоїть між числом 14 і 16.
Взаємоперевірка робіт.
5. Фізкультхвилинка.
III. Ознайомлення з новим матеріалом
1. Пояснення утворення чисел 16-18 на основі лічильних паличок.
2. Запис чисел у нумераційній таблиці
12; 14; 16; 17;18.
3. Складання, запис і розв’язування прикладів
4 Запис чисел під диктовку вчителя (самостійно)
11; 13; 15; 18; 17.
5. Порівняння чисел другого десятка
Звернути увагу дітей на те, що в числах, наприклад 16 і 17, кількість десятків однакова, а одиниць у числі 17 більше, тому 17 > 16.
IV. Закріплення вивченого матеріалу1. Робота над задачею на знаходження невідомого доданка
Звернути увагу дітей на те, що відомі перший доданок і сума.
— як знайти невідомий доданок?
— Тоді, як дізнатися, скільки машинок подарували?
10 – 7 = 3 (маш.)
Пальчикова гімнастика
2. Порівняння виразу і числа. Самостійна робота

3 Завдання на кмітливість— назвіть зайві слова.
Понеділок, середа, вчора, сьогодні, вівторок, субота, неділя, четвер, місяць.
4. Робота з геометричним матеріалом— Розгляньте малюнки.

— на першому малюнку знайдіть 4 трикутники, а на другому — 5 чотирикутників.
V. Підсумок уроку. Рефлексія