Урок з математики на тему Лічба в межах 20

Тема уроку. Лічба в межах 20. Додавання і віднімання в межах 10. Вимірювання і побудова відрізків.
Мета уроку: формувати вміння рахувати в межах 20, навчити учнів креслити відрізки; розвивати навички швидкого обчислення у межах 10.
Обладнання: математичні віяла, ілюстрації стровів, корабля, математичні кола,індивідуальні картки з завданнями з зображенням дельфіна , малюнок штурвала, малюнки морських тварин короткий запис задачі.
Хід уроку.
Організація класу
Всі почули ми дзвінок,
Він покликав на урок,
Тому рівно встали,
Друзів любих привітали.
Час урок розпочинати,
Математику вивчати.
Оголошення теми уроку
На уроці математики нас чекає подорож , під час якої ми будемо обчислювати приклади, розв'яжемо задачу, накреслимо відрізок. А от яка подорож , ви дізнаєтесь, коли прочитаєте склади по порядку
ська2 Мор1 рож5 до4по3
(Морська подорож)
Повторення і закріплення вивченого матеріалу.
1) Відновлення числового ряду.
Щоб відправитись у морську подорож потрібно сісти на корабель, а так як всі кораблі стоять у порту, то ми відправимось саме туди.

Кораблики числа собою закрили ,
ви числа підкажіть ,
кораблик для подорожі оберіть
1(3( 5( 7( 9( 11( 13( 15( 17( 19(
Скільки всього корабликів у порту? (20)
Які числа собою закрили? (2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20.)
Давайте полічимо від 1 до 20 і навпаки.
Під яким номером наш корабель, якщо він стоїть між 9 і 11 (10)
2) Усний рахунок
Щоб не потонути у морі потрібно взяти рятувальні круги




(Усний рахунок проводиться за допомогою математичних кіл. Вчитель обертає кільця , а у віконцях з’являються цифри, діти за вказівкою вчителя виконують певні дії, результат повідомляють користуючись математичними віялами)
3) Каліграфічна хвилинка
Подорожуючи потрібно дотримуватись правила, яке зашифровано.
Щоб розшифрувати потрібно знайти зайве слово.
Лі два чи два пра два виль два но, два пи два ши два охай два но.
Яке зайве слово заховалось в правилі? (два)
Скільки разів там воно зустрічалось ? (8)
Якою цифрою позначається число 2 ? (2) ( Написання цифри 2 стільки разів, скільки вона зострічалась у зашифрованому правилі )
Розвиток математичних знань.
1) Кругові приклади
Найцікавіше в подорожі по морю знайти ніким не відкритий таємничий острів. Але де він? Моряки приготуйте біноклі... Попереду
ОСТРІВ КРУГОВИХ ПРИКЛАДІВ
(Учні складають долоні в кулачки, імітуючи бінокль і всі хором читають назву острова )
Хто перший правильно розв'яже і охайно напише приклади в зошиті той буде капітаном нашого корабля і буде керувати штурвалом.
(Пояснення значення слова штурвал . Одночасно на дошці кріпиться малюнок штурвала)
10 – 4 – 4 = 2 6 – 5 – 1 = 0 2 + 3 + 3 = 8 0 + 3 + 2 = 5 8 – 1 – 1 = 6 5 – 2 + 7 = 10

(Учневі, який першим справився з завданням одягається безкозирка. Після цього проводиться перевірка . До дошки по черзі виходять учні і записують правильні відповіді.)
2)Розв’язування задачі Матроси приготували біноклі... Попереду ...
ОСТРІВ ЗАДАЧ
А ви знаєте, що у морських водах водиться багато різноманітних тварин. Серед них є кумедна істота – морський коник. Він зовсім не схожий на рибу тому, що плаває стоячи. Його тіло вкрите кістяною бронею і голова нагадує морду коника. Але ці істоти – риби.
Ми зараз знаходимось біля острова до якого підпливли морські коники. Про них ми складемо задачу за коротким записом.

Було - 10
Відпливло - 6
Залишилось - ?

Розв'язок задачі запишіть у зошиті. Один учень записує на дошці.


3.Фізкультхвилнка - Давайте познайомимось ще з деякими морськими тваринами.
В море всі пірнаємо, (Складають долоні разом, імітують стрибок у воду)
Все детально розглядаємо, (повертаються вліво, вправо)
Ось пливе здоровий КИ (розводять руки в сторони показуючи величину кита)
Щоб його підняти
Крана треба викликати,
За китом пливла АКУЛА, (Виконують рухи плавця)
Нас вона почула, (прикладають руку до вуха)
На місці покрутилась, і (обертаються навколо себе)
За нами припустилась. (біг на місці)
ВОСЬМИНІГ-тварина дивна,
Має щупалець аж вісім. (показують 8 пальців)
Щупальцями він махає, (витягнути руки вперед і помахати ними)
їжу ними притягає. (по черзі притягнути до грудей ліву ,а потім праву руки)
А ДЕЛЬФІН про дружбу знає,
Вона всіх людей єднає. (потиснути сусідові руку)
(Вчитель на дошці кріпить малюнки усіх морських жителів)
Самостійна робота
Справді, дельфіни добрі істоти і нам варто з ними подружитись.
У кожного з вас на парті лежить картка з зображенням дельфіна на зворотному боці записане завдання. Виконайте його.
Кожен острів має свій номер , якщо ви правильно розв’яжете приклади , то зможете визначити до якого острова підпливе ваш дельфін.

2 + 4 - 5 =1 2 + 6 - 6 = 2
8 - 7 + 0 =1 9 - 8 +1 = 2

(Приклади розв'язують, виходять до дошки і кладуть картку з зображенням дельфіна у кишеньку на «островах»).
Робота з підручником
Ось ми і припливли до останнього острова. Моряки взяли біноклі...
ОСТРІВ СКАРБІВ На цьому острові живе добрий пірат, який охороняє скарб. Він поділиться з вами, коли ви виконаєте його завдання.
Завдання від пірата
Виміряти відрізок у вправі 5.1.
(Відрізок довжиною 10 см)
- Накресліть цей відрізок в зошиті.
Підсумок уроку
Гра «Мікрофон»
Що сподобалось на сьогоднішньому уроці ?
З якими морськими тваринами познайомились?
Читання учнями прислів’я
ХТО ПО МОРЮ ПЛАВАВ ТОЙ СПРАВЖНІЙ КАПІТАН...
Оцінювання.
За гарну роботу на уроці ви отримуєте від пірата скриньку з золотими.
(Скринька вручається капітанові, який має роздати «золоті» кожному учневі)









4

6

+

4

4

4

4

4

4

4

2

1



15