Подорож до країни Граматики. 7 клас. 
   Тема: Подорож до країни Граматики. 7 клас.
   Мета: повторити вивчене із теми           «Морфологія»,розвивати логічне мислення, вміння аналізувати   
					Хід уроку		
    1Оголошення теми та мети уроку
   2Організаційний момент
Робота учнів у групах, знайомство з правилами роботи
1)Представлення команд:
назва;
емблема;
дивіз;
пісня;
2)Переклад слів
 Двоє біля дошки працюють самостійно,а групи  разом з учителем.
  СЛОВА ДЛЯ КОМАНД:
Путешествие,двухэтажный,соревнование,ужин,этому,волшебный,откытие,отвечать.
  СЛОВА ДЛЯ РОБОТИ БІЛЯ ДОШКИ:
 Мел,доска,владения,сукровища,тьма,чья,торжественный,
пятеро,знание,источник,шар,молния,охотник,качественный,
девятнадцатый.  
 3) Вікторина «Питання-відповідь»
 Кожному учаснику задається питання і треба швидко відповісти на нього.Скільки правильних відповідей дасть команда, стільки балів вона отримує.
 1команда:
 -на які питання відповідає іменник?
 -скільки відмінків має іменник?
 -на які питання відповідає Орудний відмінок?
 -скільки відмін має іменник?
 -групи іменників
 -синтаксична роль.
2 команда:
 -на які питання відповідає прикметник?
 -назвати групи за значенням;
 -визначити групу за значенням сполучення заячий хвіст;
 -назвати групи за значенням;
 -яка синтаксична роль прикметника?
 -як визначити рід,число,відмінок прикметника?
 -назвати ступені порівняння прикметників.
 4) Фізхвилинка.
 5) Вибірковий диктант.
 (З поданих числівників виписати 1команді-кількісні,2-порядкові).
 П`ятий,вісім,дванадцятий,четвертий,дев`ять,двадцять
Перший,двісті,чотири,третій,півтора,двісті вісім,триста
п`ятдесят,трьохмільярдний. 
 6) Будь уважний!
 Звертаючись по черзі до кожного з учасників гри,ведучий 
 голосно читає прикметники. 
  Завдання учасника гри-піднести руку,якщо в прикметнику 
пишеться –нн-. Той,хто помилився,має пригадати відповідне правило і скласти з цим прикметником словосполучення.      
   Слова  для 1команди:
  Весняний,незрівнянний,вівсяний,старанний,вітчизняний,
дерев`яний,ураганний,лікарняний.
   Слова для 2команди:
 Бездоганний,невпізнанний,морквяний,олов`яний,туманний,піщаний,восьмигранний,недоторканий.  
     7)РЕБУСИ(розв`язати ребуси,знайти ключове слово)
      8)ДОПОМОЖИ МАНДРІВНИКАМ
    Жителі планети «Філології» з діда-прадіда мандрівники,що в подорожах вивчають свою планету.Цього разу вони вирушили повітряною кулею, та налетів вихор-ураган і розкидав їх у різні країни.
     Виявивши «мандрівника», школярі підкреслюють його, називають, яка це частина мови, а також вказують країну, де він опинився.
    -дружній,товариський,дружелюбний,дружба(іменник у  країні ПРИКМЕТНИКОВІЇ);
    -шлях,країна,подорож,котрий,куля(займенник у країні ІМЕННИКОВІЇ);
    -другий,п`ятеро,п`ятиповерховий,сімдесятий,перший
(прикметник у –ЧИСЛІВНИКОВІЇ);
    -котрий,всякий,сьомий,кожен,жоден(числівник у –ЗАЙМЕННИКОВІЇ).
   9)ВРАЖЕННЯ УЧНІВ(які моменти сподобалися,що нового дізналися)
   10)ПІДСУМКИ ЖУРІ,ВИЯВЛЕННЯ НАЙКРАЩИХ КОМАНД.
    11)СЛОВО ВЧИТЕЛЯ.ПІДСУМКИ УРОКУ.