Мал шаруашылы?ы саба? жоспары
Пән атауы:
Дүниетану Өтілетін уақыты Барлық оқушы саны:
Сілтеме Күнтізбелік жоспар, оқулық
Сабақтың тақырыбы: Адамның егін және мал шаруашылығын дамыту үшін жасалатын жағдайлары.
Мақсаты: Елімізде аталған шаруашылықтарды өркендетуге жасалып жатқан жағдайлар туралы түсінік алады.
Түйінді идея Жері байдың- елі бай.
Оқу нәтижесі Егін шаруашылығы мен мал шаруашылығы жайында біле адады. Түсініктерін өмірде қолдана алады.
Дереккөздер Оқулық, ресурстар
Сабақтың барысы
Мұғалімнің іс- әрекеті Оқушының іс- әрекеті модульдер Бағалау түрі
Қызығушылықты ояту:
Ұйымдастыру кезеңі:
Дәнді дақылдар мен жануарлар Оқу құралдарын дайындап қояды.
Таратпалар бойынша бірден топқа бөлініп отырады.
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу Қолпаштау арқылы бағалау
Үй тапсырмасын тексеру.
«миға шабуыл»
Мал шаруашылығымен айналсудың қаншалықты пайдасы бар?
Мал өнімдері туралы.
оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу
Бірін- бірі бағалау
Мағынаны тану
Жаңа сабақ: Оқулықтан оқып шығу, танысу.
Дәптермен жұмыс
Оқушылар өзбетімен оқи отырып, түсінгендерін ортаға салады.
Бір- біріне айтып береді. түсінгенін айтқызу
Сұрақтарға жауап беру, өз пікірлерін айтқызу.
оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу. Диалог құру, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту мен оқу. Топта бірін- бірі бағалау,
«басбармақ» әдісі арқылы
Ой толғаныс: « ойлан, жұптас, талқыла» сратегиясымен егін, мал шаруашылығы туралы. Сұрақ жауап арқылы түсінгенін ортаға салады. СТО
Оқыту үшін бағалау мен оқуды бағалау.
Оқытуды басқару және көшбасшылық 3 Қол шапалақ
Бекіту кезеңі:
«Сұрақты ұстап ал»
Білімдерін бекіту.
Әр топ бір- біріне сұрақтар дайындайды.
оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу
Бір- бірін қолдау
Үйге тапсырма:
84-86 беттер мазмұндау, Тапсырманы күнделіктеріне жазып алады. Оқыту мен оқуды бағалау Мұғалімнің бағалауы