Година спілкування «За здоровий спосіб життя» 
Колегіум № 11 – середній загальноосвітній навчальний середній заклад І – ІІІ ступенів
За здоровий спосіб життя
(антитютюнова пропаганда)
Година спілкування 
 
Підготувала: Крайняк Н. В.
м. Новомосковськ
Тема:  За здоровий спосіб життя (антитютюнова пропаганда)
Мета: Поглибити знання учнів про згубний вплив на організм людини нікотину, популяризувати здоровий спосіб життя. Розвивати навички упевненої поведінки, уміння відмовити у певній ситуацій.  Виховувати негативне ставлення до тютюнопаління, прагнення до здорового способу життя.
                                    Хід заняття
І Вступне слово вчителя
Сьогодні на класній годині ми поговоримо з вами про найдорожче, що є в житті людини – це здоров’я. Кожен з нас мріє бути сильним, здоровим і щасливим.
 ІІ Вправа «Мозковий штурм»
 А від чого залежить наше здоров’я? Пропоную подумати над цим питанням. Уявіть, що здоров’я – це сонечко. Що може загрожувати здоров’ю? Від яких основних чинників воно залежить? Подумайте і запишіть на хмаринках-листочках відповіді на запропоновані питання .
(Записавши відповіді, кожен з учнів читає записи на хмаринках і чіпляє їх на сонечко з допомогою учителя).
Учитель: за даними вчених здоров’я залежитьвід спадковості – 20%;
рівня медицини – 10%;
екології – 20%;
способу життя – 50%.
 Як розумієте поняття – здоровий спосіб життя?
                                                     (Відповіді учнів)
Учитель. Одним із ворогів здоров’я є шкідливі звички і відрадно, що ви знаєте про це. Але чи задумувались над цим серйозно? Тому і пропоную поговорити про одного із ворогів здоров’я – тютюнопаління.
 Дослідження шкідливого впливу паління проводилось багатьма                           
науковцями. Тому пропоную послухати їх.
ІІІ Інформаційні повідомлення учнів, які готували завдання вдома.
історики;
хіміки;
екологи;
лікарі;
економіст;
соціологи;
художники.
    Учитель.  Особливо небезпечним є тютюнопаління для підлітків, але часто       вони    цього не розуміють, або просто бояться бути «чорними воронами»   
    серед однолітків тому і палять за компанію. Але треба уміти знайти в                                                        
    собі сили, щоб відмовитися від того, чого ти не хочеш робити, що   
    шкодить тобі
IV Вправа «Відмова». Робота в малих групах. 
 
     Кожна група отримує завдання: розіграти ситуацію, використовуючи один із способів говорити «ні». 
Ситуація: Ти зустрічаєш на вулиці однокласників. Вони запрошують тебе погуляти разом з ними. Під час прогулянки тобі пропонують спробувати закурити. Ти відмовляєш, використовуючи один із способів говорити «ні».
група «Повтор» - продовжувати повторювати «ні» - твердження;
група «Компроміс» - запропонувати іншу ідею, заняття, з якими інші б погодились;
група«Наступ» - скажи що-небудь, щоб повернути тиск на іншу особу;
група«Переривання дискусії» - не обговорювати далі пропозиції;
група«Гумор» - скажи щось смішне;
група«Підстава» - скажи, з якої причини ти не будеш піддаватися на умовляння.
Учитель.Чи всі ситуації було вдало розіграно?
                                         (Аналіз розіграних ситуацій) 
Учитель.ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ: ситуацію можна взяти під контроль, коли будете поводитись і говорити усвідомлено і впевнено.
А що ж можна запропонувати замість паління, щоб зберегти своє здоров’я?
V Вправа «Замість …»
    Учні, об’єднавшись у групи, створюють малюнок , герб з гаслом на тему: що б вони запропонували замість куріння.
( Виступи представників кожної з груп: коротко пояснити: що пропонують замість паління.)
VI Підсумок учителя. Побажання здоров’я.
    Вправа «Прощання»: Усі учні стають в коло, беруться за руки і хором говорять: «Ми проти паління. Ми за здоровий спосіб життя.»