Саба? жоспары Жыл мезгілдері 2 сынып


Сабақтың тақырыбы: Күзде
Сынып: 2 сынып»
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: «Күз» тақырыбы бойынша білімді қалыптастыру. Сауатты жазуға, айтуға үйрету. Сөз құрамын ажырата білу. Ойын арқылы өткен тақырыптарды қайталауДамытушылық: Жалпы қабілеттілікті дамыту. Қисынды ойлау қабілеті, танымдық қызығушылықты дамыту. Шығармашылықпен жұмыс жасау белсенділіктерін арттыру.Тәрбиелік: Табиғат көріністерімен сұлулыққа, табиғатты қорғауға тәрбиелеу. Қазақ тіліне деген қызығушылықтарын арттыру. Сабақ арқылы оқушыларға адамгершілік ақыл - ой, еңбек, салауаттылық тәрбиесін беру.Сабақтың түрі: Қорытынды қайталау сабағы.Сабақта қолданылатын әдіс - тәсілдер: түрлі ойын элементтері, тестілеу, көрнекілік.Сабақтың көрнекілігі: техникалық құрал, лексикалық, грамматикалық кестелер, тақырыптық суреттер, үлестірмелі материал.Сабақтың барысы.
Сабақ кезеңдері Уақыт Модуль Мұғалімнің іс - әрекеті Оқушының іс - әрекетіІ. Ұйымдастыру кезеңі
Топқа бөлінеді
Психологиялық ахуал
Кезекшімен диалог
Ой шақыру стратегиясы
ІІ. Өткенді қайталау
ІІІ. Операциялық кезең
5. Сергіту сәті
3мин
1мин
1мин
3мин
3мин
5мин
5мин
1мин
5мин ЖЕСО
ОЖТ
СТОү
ОЖТ
АКТ
СТОү
ОүБжОБ Амандасады.
Түрлі түсті жапырақтар арқылы үш топқа бөлінеді.
Көңіл-күйлерін қалай?
Жақсы енді орнымызға жайғасайық.
Осындай алуан түрлі түсті жапырақтар қай мезгілде болады?
Доппен ойын өткізу («Күз» тақырыбы бойынша сөздерді тексеру)
Жарайсыңдар, балалар!
1.Интербелсенді тақтада жұмыс
2.Бәйге сайысы.
Сөз тіркестерінен сөйлем құрастырады.
3.Маңыздылығына қарай ретімен қойып, монолог жазу (7-8 сөйлем)
4. Блум тұймедағы
Тұймедақтағы сұрақтар бойынша берілген мәтінге сұрақ құрастырады. Диалог Оқушылар 3 тілде амандасады.
Түрлі түсті жапырақтарды таңдау арқылы үш топқа бөлінеді
Қайырлы күн! Біз көңілді баламызҚайырлы күн! Сәлемдесіп аламызМақсатымыз – білім алу,Міндетіміз еңбектенуЕңбектену арқылы«5»-ке қолды жеткізуОқушылар күз тақырыбы бойынша сөздерді тізбектеп айтып, допты бір-біріне беріп тұрады.
1.Әр топтан оқушылар шығып, сөздерді сәйкестендіреді.
2.Жасаған сөз тіркесін қолданып, сөйлем құрастырады.
3. Сөйлемдерді ретімен қойып монолог құрастырады.
4. Сұрақтарды қолданып диалог құрастырады.
Грамматикалық тапсырма 5мин АКТ Оқушылар дәптерде орындайды. Зат есімнің тәуелдік жалғауын есіне түсіреді. Ережені айтады.
Берілген сөздерді 3 бағанға бөліп жазады.
Топ бойынша тексеріп шығады.
Тест
«Күз» суретін сөйлетейік 5мин
5мин Оқушылар тест жұмысын орындап, кілт бойынша бір бірінін жұмысын тексереді.
Сурет бойынша әр топтан оқушылар шығып сөйлем құрастырады. Бағалау парағына баға ұпай қояды.
Рефлексия 3мин Оқушылар бағалау парағында өздерін бағалайды, ұпай қояды нәтижесін шығарады. Тақтаға шығып, смайлик арқылы «Баспалдақ табысында» өз орнын көрсетеді.
1.Барлығы түсінікті.
2. Әлі де сұрақтарым бар.
3. Қиын болды, түсініксіз.