Та?балары ?рт?рлі сандарды ?осу?а есептер шы?ару (6-класс)
Пәні: Математика Сынып: 6г Мерзімі: 17.11.2015ж
Тақырыбы: Таңбалары әртүрлі сандарды қосуға есептер шығару
Мақсаты: Таңбалары әр түрлі сандарды қосу ережесіне есептер шығару барысында пайдалану дағдысын қалыптастыру.
Күтілетін нәтиже Оқушылар таңбаларды ажырата біледі, таңбалары әртүрлі сандарды қоса алады.
Негізгі дерек-көздер: Стикер, плакат, маркер, рефлексия парағы, таратпа қағаздар
Бағалау критерийлері Теорияны түсіну, сабақтың мақсатын игеру, рефлексия жасау
Модульдердің кіріктірілуі: Оқу мен оқудағы жаңа әдіс – тәсілдер, СТО
Сабақтың барысы:
Кезеңі Уақыт Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Бағалау Ресурстар
Кіріспе 2 минут «Шаттық шеңберін» құрып, бір-бірлеріне тілектер айту арқылы сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастрады.
Ірі қала аттарымен топқа бөлінеді. Оқушылар құралдарын дайындайды. Оқушылардың белсенділігін арттыру үшін ауызша мадақтау стикерлер
2 минут «Орамал тастау» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұрау Берілген сұраққа жауап бере отырып, үй тапсырмасын талқылайды. Формативті стикерлер
Негізгі бөлім 5 минут «Міндетті оқушылық саты» Блиц турнир (иә-жоқ)
-3,5+(-4,3)=-7,8 (иә) 5. -4,6+12,6=8 (иә)
6,4+(-8,9)=2,5 (жоқ) 6. -56,5+(-23,2)=79,7 (жоқ)
7,2+(-10,3)=-3,1 (иә) 7. 9,2+(-11,1)=-1,9 (иә)
-6,4+6,4=0 (иә) 8. 4,5+(-10,1)=-1,9 (жоқ)
Оқушылар есепті ауызша орындайды. Ауызша мадақтау стикерлер
5 минут Алгоритмдік саты. Бос орындарды тиісті сандармен алмастырыңдар:
«А» - деңгейі
3,06+(-2,17)= 3. 9,12+(-42,3)= 5. 2,9+(-4,6)=
-6,04+2,13= 4. (-8)+5,6= 6. 4,5+(-2,08)=
«В» - деңгейі
412-912+…. =412 3. ….+843+…..=843
685-234+ …. =685 4. …+324+….=324
«С» - деңгейі
728+…=0 3. 83+…=-100
785+…=-185 4. 218+…=-17
Оқушылар деңгейлік тапсырмаларды орындайды. Формативті Таратпа қағаздар
15минут «Эвристикалық саты». Семантикалық картамен жұмыс. Тапсырма мен дұрыс жауап сәйкес келетін торкөздегі әріптерді теріп жазсаңдар, 1637 жылы координаталық түзуді енгізіп, теріс және оң сандарға түсінік берген француз математигінің аты-жөнін оқисыңдар.
-139,3 -28 -2,15 23,7 3,009 -62,71
-72+44 С Д Э Ц Х К
4,2+(-143,5) Е З Ф У Щ Л
-0,091+3,1 А Ш Т И У Ю
47,5+(-23,8) В Б Ж А Й С
3,21+(-5,36) Н Ы Г Ч К М
-63,01+0,3 О Л К Э Б Р
Оқушылар топпен бірге орындайды. Стикерлер арқылы Таратлпа қағаз
5 минут «Шығармашылық саты» (Тест сұрақтары)
Есептеңдер: (-513)+ 413 а) 113 в) -113 с) -913Қосуды орындаңдар: 57+(-12) а) 314 в) -314 с) 514
Қосындыны табыңдар: -1019+ (-314) а) 219 в) 1819 с) -1819Есептеңдер: -23,6+(-44,2) а) 67,8 в) -67,8 с) 10,6
Есептеңдер: -23311+(-44122) а) 67722 в) -677228 с) 21522Оқушылар топпен бірге жұмыс жасайды. Жылдам болған топқа 1 балл қосылады. Белсенді топқа стикер Таратлпа қағаз
Қорытынды 10 минут Суммативті бағалау
Бағалау: Бағалау критерийлеріне сүйене отырып өз-өзін бағалату
«Бағдаршам» әдіс бойынша
Үйге тапсырма 484; 485.
Оқушы өзін-өзі бағалайды. Рефлексия Жасыл түс- толық түсіндім
Қызыл түс- мүлдем түсінбедім
Сары түс – онша түсінбедім