Программалы? ?амтамасыз етуді? жалпы сипаттамасы ж?не жіктелуі



Пәні: информатика Сыныбы:5 Мерзімі:
Тақырыбы: Программалық қамтамасыз етудің жалпы сипаттамасы және жіктелуі
Мақсаты: Компьютерді программалық қамтамасыз етудің жолдары мен жіктелуі туралы жалпы білім беру.
Уақыты Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Ресурстар
минут
1. Кіріспе.
2.Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылармен сәлемдесу.
Оқушыларды түгендеу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.
Топтастыру
Оқушыларды 2 түс бойынша (жасыл,қызыл) түстері бойынша 2 топқа бөлу Мұғаліммен сәлемдесу.
Оқушылар өздерінің қалаған түстері бойынша бөлінеді.
Түрлі түсті қағаздар,
7 минут
Үй тапсырмасын пысықтау.
«Кім жылдам» ойыны арқылы викториналық сұрақтар бермін.
Тест тапсырмаларын орындату
Тест тапсырмаларын компьютерде орындату. Оқушылар жекелей сұрақтарға жауап береді Компьютерде тест тапсырады. Постер
компьютер
5 минут
10 минут
5 минут
8 минут
Негізгі бөлім.
Жаңа тақырыпты ашу мақсатында презентация арқылы көрсетілім көрсетемін.
«Ойлан, жұптас, пікірлес» Жаңа сабақтың тақырыбы айтылып, 2 топ оқушыларына оқулықтан тапсырма беремін.
Әр топқа флипчарт тарқатып беремін. Өз ойларын флипчартқа түсіруге нұсқау беру.
Оқушыларға топты бағалауға нұсқау беру
Жаңа сабақты бекіту:
Компьютерде оқулықтағы практикалық жұмысын орындауға нұсқау беремін.
Оқушылар презентациядағы материалды көріп бүгінгі тақырыптың мән-мағанасын өздері ашып береді.
Ойлан, жұптас, пікірлес» тапсырмасына сүйене отырып, оқушылар жұпта ой бөлісіп, топта талқылайды.
Берілген тақырып бойынша өз ойларын флипчарт бетіне түсіреді, топта жұмыс жасайды.
Баяндамашы топ жұмысын қорғайды
Топты бағалайды бағдаршам арқылы.
Оқулықтағы берілген практикалық жұмысты компьютерде отырып, жекелей жұмыс істейді.
. Слайд.
Оқулық
Флипчарт, маркер,
Бағдаршам түстері.
компьютер
4 минут
2 минут
1 минут
Қорытынды.
Блиц- кездесу. Негізгі сөздеріне түсінік беру.
Бір-бірін бағалауға нұсқау беру.
БББ стратегиясы бойынша алған білімін бағалау үшін, стикерге жаздырып тақтаға ілуіне нұсқау беру.
Үйге тапсырма: Программалық қамтамасыз етудің жалпы сипаттамасы және жіктелуі.
Жиынтық бағаны өзім қоямын. Әріптесіңіз екеуіңіз, біреуіңіз тақтаға, ал екіншіңіз қарама-қарсы жаққа қарап отырып, бір- біріне негізгі сөз айтып, сол сөзге түсінік береді.
Өзара бірін-бірі бағалау.
Білемін, Білдім, Білгім келеді деген сұрақтарға өз ойларын жазады.
Үйге берілген тапсырманы оқып келеді.
Топ басшылары бағалау парағын әкеліп береді. Слайд
Стикер.
Бағалау парағы