Урок математики з теми «Порівняння і закріплення таблиць множення і ділення на 4».

Урок математики у 2-Б класі

Вчитель: Чередниченко О.О.

Тема: «Порівняння і закріплення таблиць множення і ділення на 4».

Мета: Закріплювати табличні прийоми множення і ділення на 4. Вчити застосовувати взаємозв’язок між діями множення і ділення під час обчислень. Вправляти учнів у розв’язуванні задач на збільшення і зменшення на кілька одиниць і в декілька разів, на каїне порівняння. Розвивати навички усної лічби. Спиряти вихованню любові до вивчення предмету.

Обладнання: мультимедійна дошка; таблиці з назвами компонентів; малюнки до задач, презентація.

Хід уроку
1. Організація класу. Привітання.



Ось і дзвоник пролунав,
Для навчання час настав.
Дітки, сядьте всі зручненько,

Ручки покладіть гарненько,
Бо урок у нас незвичний
Чарівний, математичний!

2 .Актуалізація знань.
Перевірка домашнього завдання .Гра « Чарівне сердечко». Вчитель називає приклад на табличні випадки множення і ділення на 4,а учень,який отримав сердечко-говорить відповідь.




. «Пазл»

Хто із вас любить складати пазли?
Сьогодні, якщо ми правильно складаємо пазл – зможемо прочитати тему уроку.

3.Повідомлення теми і мети уроку.
(діти хором читають тему уроку).


4.Повторення і закріплення вивченого матеріалу.
Навіщо нам необхідно знати таблиці множення і ділення на 4? Коли нам це може знадобитися в житті?
Усний рахунок.Склади приклади за їх відповідями.















13 EMBED PowerPoint.Slide.12 1415



1-й приклад на : з відповіддю 7 (28:4)
2-й приклад на : з відповіддю 2 (8:4)
3-й приклад на з відповіддю 16 (44)
4-й приклад на з відповіддю 28 (74)
5-й приклад на : з відповіддю 5 (20:4)
6-й приклад на : з відповіддю 6 (24:4)
7-й приклад на з відповіддю 12 (34)
8-й приклад на з відповіддю 36 (49)

6.Гра .











Я знаю, що ви дуже любите грати. Але сьогодні, ми будемо грати у дуже цікаву і корисну гру на повторення таблиць ( і : 4.



7. Задача.










Як ви думаєте, Знайко любить розв’язувати задачі?Сьогодні він пропонує нам цю задачу.

. Коротка умова задачі.

Розгляньте малюнок. Що на ньому зображено? Складіть умову задачі.













Хлопчик купив 8 олівців по 4 грн. і гумку за 3 грн.
Скільки коштує покупка?
Що відомо в задачі?
Що не відомо? Як знайдемо? Чому?
Чи можна тепер знайти вартість покупки? 8.Фізкультхвилинка.





9. Робота у зошитах.
Відкрили зошити і записали число.
10 . Хвилинка каліграфії.
Запишіть цифри, що позначають числа: 12, 16, 34, 13, 18.
Якщо число тут зайве? Чому?













11. Математичний диктант.

4 учня працюють за картками у зошитах.

Давайте повторимо назву чисел при множені та діленні? (з’являються таблички назви компонентів у «Довідковому бюро».
Що значить збільшити число в декілька разів?
Зменшити на ?
Збільшити на ?
1 учень біля дошки
84; 24; 44; 45; 28 :4
12 зменшити в 4 рази (3);
24 зменшити в 4 рази (6);
3 збільшити на 4 рази (7);
8 зменшити на 4 рази (4); знайти добуток 44

12. «Перевір себе».

Оціни свою роботу.












13. «Робота з підручником».













Відкрийте підручник на сторінці 117 і знайдіть приклад №702
(по 1 прикладу біля дошки, приклади за №702)
Задача №706.
а) читання умови учнями;
б) робота над задачею:
Про що говориться в задачі?
Що відомо?
Що не відомо?
Чи можемо знайти вартість чайника для заварювання?
Яке головне питання задачі?
в) складання і запис короткої умови;
г) розв’язання (1 учень біля дошки, слабші діти розв’язують за схемою опорою).

Підсумок уроку.

















Рисунок 7Объект 1Рисунок 1