Біріккен с?здерді? жазылу емлесі .
КМЖ
САБАҚ: Қазақ тілі.
ТАҚЫРЫП:Біріккен сөздердің жазылу емлесі . Мектеп:№ 100 ЖОМ
Күні: 25. 09. 2015ж. Мұғалімнің есімі:
СЫНЫП: 6- «Б» Қатысқандар саны:17 Қатыспағандар саны:1
Сабақ негізделген оқу мақсаты(мақсаттары) Оқушыларда біріккен сөздердің дұрыс жазылу емлесі туралы түсінік қалыптастыру.
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар:
Біріккен сөздер туралы біледі.
Оқушылардың басым бөлігі:
Біріккен сөздерді біледі, олады қатыстарып сөйлем құрайды.
Кейбір оқушылар:
Біріккен сөздердің құрамына қарай талдай алады.
Тілдік мақсат Оқушылар:
Тақырыптаң мазмұнын ашады.
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Біріккен сөз, емле, түбір ,қосымша.
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Талқылауға арналған тармақтар:
Тапсырманың орындалуына қарай.
Сіз неліктен....... екенін айта аласыз ба?
Біріккен сөздер неліктен әр түрлі жазылады?
Жазылым бойынша ұсыныстар:
Алдыңғы оқу Қазақ және өзбек халықтарының ертегілерін ВЕНН диограммасына салады. Ертегі атауларын жазады және ұқсастықтарын табады.
Жоспар
Жоспарланған уақыт Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулар мен қатар ескертпелеріңізді жазыңыз) Ресурстар
Басталуы
8.30-8.45 Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру, топтық жұмыс ұйымдастыру. Жаңа тақырыпты өз бетінше меңгерулеріне бағыт – бағдар беріп отыру. Ортасы
8.45-9.05 Сыныпта белсенділік арттыру мақсатында суреттермен сырласу ойынын ұйымдастыру. Оқушылар берілген суреттерге қараы жаңа сабаққа байланыстырып сөйлемдер құрайды. Флипчат, маркер, стикер.
Аяқталуы
9.05-9.15 Топаралық бағалау ұйымдастырылады, екі жұлдыз, бір тілек арқылы бағаланады, бағалауды негіздейтін дәлелдер жинайды. Стикер, А-4 , смайликтер
Қосымша ақпарат
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
Бағалау-Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс
Бірлескен оқу ортасын құру, жада қалыптастыру. Үлгерімі төмен оқушыларды сараланған оқушылармен біріктіру.
Қалыптастырушы бағалаудан көбірек пайдалану, сабақ соңында «Бес саусақ» әдісі арқылы кері байланыс алу.
Слайд, ресурстардан тиімді пайдалану, уақытты үнемдеу.
Рефлекция
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды. Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
Оқушыларда біріккен сөздердің дұрыс жазылу емлесі туралы түсінік қалыптасқан .
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз )?
1: фартативті бағалаудың көп қолданылуы..
2: суреттермен жұмыс.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз )?
1: әдіс – тәсілдерді орынды қолдану
2: оқушы үніне мән беру.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
Сабақтарды жоспарлауда жеңілден күрделіге қарай әдісін пайдалану.