План урока по казахскому языку на тему Дене шыны?тыру саба?ында
Мұғалімі:
Пәні:қазақ тілі
Сыныбы:3
Сабақтың тақырыбы: Дене шынықтыру сабағында
Мақсаты: Дене шынықтыру сабағындағы іс – әрекетті сыни тұрғыдан ойлай отырып, диалог арқылы оқыту.
Дене шынықтыру сабағы туралы білімдерін пысықтап,тиянақтау.
Ой түйіндеуге, топпен жұмыс істеуге, ауызекі сөйлеуге дағдыландыру,ой – өрісін кеңейту.
Салауатты өмір салтына тәрбиелеу.
Қолданылатын модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.Оқыту мен оқуда АКТ пайдалану. Талантты және дарынды балаларды оқыту.Оқушылардың жас ерекшелігіне сәйкес оқыту және оқу.Оқытудағы басқару және көшбасшылық.
Стратегиялық іс – әрекеттер: 1.Оқушылармен жеке,жұптық,топтық жұмыс.2. «Шаттық шеңбері» 3. «Ой қозғау» стратегиясы.4.Сергіту сәті.5. «Ыстық орындық» стратегиясы. 6.Диалогтік оқыту.7. Постермен жұмыс.8.Тілек ағашы
Күтілетін нәтижелер:
Тақырып бойынша білімдерін пысықтап, тиянақтайды.
Сабақ тақырыбына байланысты сөздермен сөз тіркестерін, сөйлемдер құрай алады.
Жұппен, топпен жұмыс жасауға үйренеді, салауатты өмір салтын сақтауға үйренеді.
Сабақ кезеңдері, уақыты. Жоспардың мазмұны Мұғалімнің іс - әрекеті Оқушының іс - әрекеті Бағалау Ресурстар
Кіріспе.
4 мин
1.Ұйымдастыру.(1мин)
2. «Шаттық шеңберін» құру. Психологиялық дайындық.(1-2 мин)
3.Сабақты бағалау.
Сәлемдеседі.
Психологиялық атмосфераны құру үшін өз есімінің әрпіне басталатын сын есімді қосып айтуы керегін ескертеді.
Түсінгенін білдіру мақсатында қол сигналы бойынша бағаланады.
Бағалау парағы арқылы бірін – бірі бағалау. «Алтын ережені» еске түсіріп кетеді. Амандасады.
Өз есімінің әрпінен басталатын сөз айтады. М: ақылды Анастасия
Бағалау критерийтерін тыңдайды. Мадақтау.
584201172210Мадақтау Бағалау парағы
Тұсаукесер.
10 мин 1.Үй тапсырмасын тексеру.Өткен сабақты еске түсіру.(6мин)
2.Топқа бөліну(1мин)
3. Сабақтың тақырыбын ашу. «Ой қозғау» стратегиясы арқылы
(3 мин)
«Ыстық орындық» стратегиясын қолдану арқылы оқушының толық жауабын қадағалайды.
Дөңгелек түстеріне қарай оқушыларды топқа бөледі.
-Дені сау болу үшін адам не істеу керек?
- Дене шынықтыру деген не?
-Денемізді біз қайда шынықтырамыз?
-Онда ,балалар, бүгінгі сабақ - «Дене шынықтыру сабағы» деп аталады.
Бір-біріне сұрақтар қояды, жауап береді, ұсыныстар айтады.
Таңдап алған дөңгелек түстері арқылы оқушылар топтарға отырады.
Әр оқушы өз жауабын айтады.
Өз ойларын ортаға салады.
Мадақтау.
1270-291465
127023495
Интерактивті тақта
Түрлі түсті дөңгелектер
Интерактивті тақта.
Сөзжұмбақ
Негізгі бөлім.
26 мин 1.Жаңа сөздермен таныстыру. (3 мин)
2. Сұхбат.
Диалогтік оқытуды қолдану.
Топтық жұмыс (8мин)
3.Сергіту сәті. (2 мин)
Қызыл өрік
4.Жазбаша жұмыс.
(4 мин)
5.Ойын ойнау.(3 мин)
«Серпілген доп» стратегиясы арқылы.
6.Сабақты бекіту. Түйіндеу. (6 мин)
Жаңа сөздерді оқиды, сөз тіркестерін, сөйлемдерді құрастыртады
Сурет бойынша диалогті аяқтауды тапсырады.
Топтық жұмысты бақылайды.
Сандық бейнедегі жаттығу қимылдарын оқушылармен бірге жасайды.
Суреттердің орнына сөзді жазу бойынша орындалатын тапсырмаларды қадағалайды.
Топтағы әр оқушының сабаққа қатысуын бақылайды.
Сабақтың түйінді идеясын ашу мақсатында «Дене шынықтырудың пайдасы» туралы постер қорғау. Жаңа сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркестерін,сөйлемдер құрайды
Берілген сурет бойынша сұхбатты өз пайымдауларымен аяқтайды.
Экрандағы қимылды қайталайды.
Суреттердің орнына сөздерді жазады, дәптерге түсіреді.
Барлық оқушы белсене қатысады.
Сабақ бойында алған білімдеріне сүйене отырып, топ мүшелері постерді салады. Мадақтау.
127082550
«От шашу» стратегиясы.
Мадақтау
127025400
«От шашу» стратегиясы
Мадақтау
Интерактивті тақта.
Оқулық.
Интерактивті тақта, сурет.
Интерактивті тақта. Сандық бейне.
Интерактивті тақта.
Деңгейлік тапсырмалар.
Доп
Интерактивті тақта,
Постер, стикерлер,маркерлер.
Қорытынды
5 мин 1.Бағалау (1 мин)
2.Рефлексия. «Тілек ағашы» (2 мин)
3.Көңіл – күй смайликтері (1 мин)
3.Үйге тапсырма. (1 мин)
Бағалау критерийлері бойынша баға қояды.
Тақтада тұрған ағаштың суретіне жапсыру керегін ескертеді.
Смайликтерді таратып береді.
Жаңа сөздерді жаттау,диалогті жұппен айту.
Бірін – бірі бағалайды. Бағаның әділ қойылуына септіктерін тигізеді.
Стикерге тілегін жазып,жапсырады.
Әр оқушы өз көңіліне жақын смайликті алып, ұяшыққа салады.
Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады. Мадақтау
127081280 Бағалау парағы.
Ағаштың суреті
2 түрлі ұяшық.
Интерактивті тақта