Урок у 6 класі з використанням здоровязберігаючих технологій Мовою математики про ліс

6 клас
Тема : мовою математики про ліс.
Мета : закріпити вміння та навички учнів, виконувати вправи на всі дії зі звичайними дробами, формувати в учнів охайність та акуратність, розвивати логічне мислення, увагу, усний рахунок, культуру математичної мови, виховувати в учнів бережне ставлення до природи, до власного здоров’я використовуючи здоров’язберігаючі технології.
Обладнання :


Хід уроку.
Організація класу
До класу входить листоноша з телеграмою.
Діти, вам прийшла телеграма такого змісту: «дорогі 6-ти класники. З радістю чекаємо на зустріч з вами. Розповімо про себе, свої радощі і турботи. Дерева.»
Мотивація навчальної діяльності.
Вчитель: діти, можливо ця телеграма не нам, в нас урок математики?
- чому?
Не зважаючи на те, що зараз урок математики, ми повинні пам’ятати, що ліс – це багатство землі, легені планети і нам потрібно берегти його. А щоб більше про нього дізнатися, давайте зустрінемо наших гостей. У цей час до класу заходять «дерева» - діти, прикрашені листям дерев, про які піде мова. Один з них, звертаючись до класу, каже: «ми живемо в чудовому світі. Природа потурбувалася про нас, про нашу різноманітність. Спробуйте, озброївшись знаннями з математики поспілкуватися з нами.»
(кожна розповідь учнів-дерев супроводжується показом слайдів на відповідну тематику)
III. Гра
1-й учень(клен):
Широке листя в мене,
П’ятикутне і різьблене,
Наче скульптор різаком
Працював над листком.
Тож подумай,відгадай,
Як зовуть мене і гай?
(після того, як учні відгадали назви дерев, вони дають їм завдання, які написані на листках відповідного дерева)
Задача 1: на першій ділянці посадили 768 саджанців клена, а на третій – того, що було посаджено на другій ділянці, скільки саджанців клена було посаджено на кожній ділянці, якщо всього посадили 1992 дерева?
Задача 2: кленовий гай має форму прямокутника з довжиною 40м, а ширина в 1 13 QUOTE 1415 рази менша. Знайти площу ділянки.
2-й учень(ялина):
а в мене зеленотканий
свій наряд: тонкі голки.
В новорічний вечір
Ти мене прийми.
Разом заспіваєм,
Всіх казкових
Друзів пригадаєм.
Як зовуть мене?
Ялина: а коли хочете зі мною дружити, розв’яжіть задачу.
Задача: ялина безперервно росте у висоту. Яка буде висота ялини через
років, якщо її початкова висота см, а за кожний наступний рік вона виростає в середньому на 30см?
3-й учень(сосна): Висока, струнка , як дівчина,
Стоїть серед подруг вона.
У рамі небес, як картина,
Вічнозелене вбрання.

Задача: 1 га соснового лісу 20-річного віку вбирає за рік кг вуглекислого газу і виділяє
кг кисню. Цієї кількості кисню вистачить для дихання 200-м особам. На скільки кілограмів більше сосновій ліс поглинає за рік вуглекислого газу, ніж виділяє кисню? Скільки кілограмів кисню потрібно на рік для дихання учням нашого класу?
Фізкультхвилинка: - повіває вітерець
- починає крапати дощик

· - сильніший дощик
- ще сильніший
- злива
- закінчується дощик
- останні краплі
- повіває вітерець
- сходить сонечко.

4-й учень(берізка):
Вкрили гілочку мою
Білі серги-слізки,
Легко ж вам у лісі
Упізнать . .
(берізку)
Учні відгадують. Їм пропонується вправа:
Щоб визначити середній вік берези, потрібно знайти корінь рівняння:


5-й учень(верба):
А у мене листки довгенькі,
Гостроверхі та дрібненькі,
Все шепочуть потихеньку,
Упізнай же, друже,
Ти мене скоренько.

Верба: а за те я, друзі, дещо розповім вам коротенько. Раджу опрацювати та проаналізувати:
площа лісового фонду України тисяч гектарів;
2)з 1м2 деревини одержують з ялини - кг паперу, або 1500,5 м віскозного шовку.
У результаті лісо відновлювальних робіт площа, покрита лісом, за останніх 5 років зросла в Україні на 33,5 тисяч гектарів.
Встановлено , що 1 га лісосмуги висотою 10м захищає 25-30га орної землі і на кожному її гектарі забезпечує приріст врожаю зернових як мінімум на 3,5 - 4,5 центнери.
А тепер запишіть, будь ласка, у щоденниках домашнє завдання: скласти 2 -3 задачі та розв’язати їх за наведеними цифровими даними.
Емоційна хвилинка: У нас сьогодні цікаві гості, аж захотілось побувати в лісі. Давайте на хвилинку завітаємо туди. (слайд-шоу лісових жителів).
Вчитель: ми почули історії багатьох дерев лісу. А хто ж в лісі господар?
6-й учень(дуб):
Я завжди поважний,
Наче дід.
Силу, що у мене є,
Любити слід.
Дуб: я завітав до вас не просто так. А на правах господаря хочу перевірити ваші знання про життя дерев та вміння використовувати свої математичні знання на практиці. Пропоную вам самостійну роботу.
Самостійна робота.
1 варіант
Середня тривалість життя глоду в рази більша, ніж акації жовтої, а смереки – в 4 рази більша ніж глоду. Скільки років живе всередньому кожне з цих дерев, якщо разом вони живуть 1350 років?
2 варіант
Середня тривалість життя берези на 100,5 років більша, ніж верби, а волоський горіх живе років. Визначити середню тривалість життя верби і берези, якщо всі троє живуть 700 років?
Учні перевіряють розв’я зання задач їх на слайді
Підсумок уроку.
Нажаль наш урок підійшов до кінця. У нас були цікаві гості, ми не тільки показали свої вміння розв’язувати задачі та виконувати вправи на всі дії з дробами, але й дізналися більше про наших зелених друзів. Я сподіваюся, що після цього уроку перш ніж зірвати листочок, зламати гілку ви подумаєте чи потрібно це робити. Вважаю що ви завжди будете оберігати дерева, допомагати їм, а також сприяти їх насадженню. Адже ліс - це один з найсокровенніших витворів природи.
Давайте звернемося до народної творчості. Зачитаємо прислів’я про ліс з вашого домашнього завдання. (якщо є час)




15